تاریخ انتشار: 23مرداد1395|01:54

| کد خبر: 186613

پرسپولیس/ایستاده در صدر

وکیل ملت: پرسپولیس با یک برد خفیف مقابل صبا 10 امتیازی شد و مطابق با آنچه پیش‌بینی می‌شد با برد به تعطیلات رفت تا برای یک ماه صدرنشین بماند.

پرسپولیس با یک تغییر نسبت به سه بازی قبلی به میدان رفت و طارمی به جای علیپور فیکس شد. همین طارمی در دقیقه 2 بازی برای امیری موقعیت ساخت تا مشخص شود پرسپولیس با توپ پر راهی میدان شده است.
دقیقه 10 پاس عالی عمقی مسلمان به طارمی نرسید و 3 دقیقه بعد از آن شوت انصاری بار دیگر دروازه حریف را تهدید کرد. دقیقه 22 احمدزاده چلوی گل شدن شوت ماهینی را گرفت و لحظاتی بعد شوت بد مسلمان موقعیت دیگری را هدر داد. دقیقه 26 اما طارمی در دو مرحله مصاف تک به تک با حامد لک را از دست داد و ضربات بدی به توپ زد تا بهترین موقعیت‌هایش را خراب کند. چند ثانیه بعد از آن هم لک شوت ماهینی را دفع کرد تا نشان دهد آمده تا اشتباه بازی برگشت فصل قبل را جبران کند.
در کل این نیمه حملات پرسپولیس پر دامنه بود و صبا حرفی برای گفتن نداشت. تیم مرفاوی در دفاع فوق‌العاده پر اشتباه و در حمله کاملا خنثی بود تا بازی کاملا یکطرفه باشد. دقیقه 33 با سانتر امیری باز هم طارمی در موقعیت گلزنی قرار گرفت اما لک به شکل عجیبی این توپ را هم دفع کرد.
سرانجام در دقیقه 40 قفل دروازه لک باز شد. در پی موج حمله پرسپولیس توپ به ماهینی رسید و با سانتر او طارمی درصدد زدن قیچی برگردان برآمد که توپ از پایش رد شد اما خودش بلافاصله از جا برخاست و توپ را از میان پاهای لک وارد دروازه کرد.
بعد از یک موقعیت نصف و نیمه از صبا پرسپولیس در همان دقایق باقیمانده از نیمه اول چند موقعیت دیگر هم هدر داد. دقیقه 42 طارمی یک تنه به قلب دفاع حریف زد اما شوت او بلاک شد. لحظاتی بعد امیری ضربه سر خوبی نزد و دقیقه 45 با نفوذ و سانتر عالی عالیشاه احمدزاده که تحت فشار بود نتوانست دروازه خالی حریف را با ضربه سر باز کند.
آخرین موقعیت این نیمه را هم طارمی به شکل عجیبی از دست داد و پاس خوب امیری را قدر ندانست تا سرخ‌ها با همان یک گل اندوخته به رختکن بروند.
در نیمه دوم پرسپولیس به شکل عجیبی عقب نشست و درصدد کنترل بازی برآمد. بعد از اینکه در دقایق 56 و 57 یکی دو موقعیت نصف و نیمه هدر رفت بازی به شکل منفعلانه‌ای دنبال شد و صبا هم قدرت خلق موقعیت نداشت. دقیقه 71 شوت کریم اسلامی به تور بغل خورد تا پرسپولیس کمی به خودش بیاید. دقیقه 72 تنها موقعیت پرسپولیس در نیمه دوم روی یک ضدحمله خلق شد که عالیشاه به انصاری پاس نداد و لک باز هم او را ناکام گذاشت.
دقیقه 75 صبا بالاخره صاحب یک موقعیت جدی شد اما اسلامی باز هم این موقعیت را قدر ندانست و شوت بدی زد تا عنایتی سر او داد بزند. دقیقه 81 شوت سرضرب عالیشاه بار دیگر پرسپولیس را صاحب شانس کرد و دقیقه 88 هم علیپور در یک صحنه مشکوک در محوطه جریمه سرنگون شد اما خبری از پنالتی نبود تا 60 هزار هوادار داخل ورزشگاه و البته میلیون‌ها هوادار پرسپولیس لحظات پایانی را با استرس تماشا کنند.
صبا در دقایق تلف شده فشار زیادی روی دروازه پرسپولیس آورد اما خط دفاع این تیم مقابل ضربات بازیکنان حریف ایستادگی کرد تا سه امتیازی که می‌شد خیلی راحت‌تر به چنگ آورد را با مشقت بگیرد.

منبع خبر ایران ورزشی
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top