تاریخ انتشار: 24مرداد1395|00:18

| کد خبر: 186778

چند خبرکوتاه از پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس دنبال درآمدزایی از انتقال رضاییان
بازیکن را نمی‌خواهند، شکایت هم می‌کنند
ماجرای قرارداد رضاییان با پرسپولیس دوباره سر و صدای زیادی درست کرده چرا که بعد از راضی نشدن رضاییان برای عقد قرارداد چهارساله مسوولان باشگاه پرسپولیس قصد دارند شکایت قبلی شان بابت قرارداد قبلی را پیگیری کنند. موضوع از این قرار است که قرارداد رضاییان با پرسپولیس دوساله بود که سال اول آن اجرا شد و سال دوم آن شروط و بندهایی داشت، اما طاهری می‌گوید این موضوع در قرارداد مزبور قید شده که کمیته انضباطی در باشگاه به ‌عنوان مرجع رسیدگی به اختلافات است و جز این مرجع هیچ ارگان دیگری نمی‌تواند به این مساله ورود کند.


طاهری:سازمان لیگ در جایگاهی نیست بگوید رضاییان بازیکن آزاد است
بعد از اینکه بحث رفتن این بازیکن به ترکیه پیش آمد باشگاه پرسپولیس به این مساله معترض شد و همان زمان پرونده به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال رفت تا مانع از صدور آی تی سی این بازیکن شود که همین اتفاق هم رخ داد. بعد هم که رضاییان به ایران بازگشت گفت می‌خواهد برگردد، باشگاه پیشنهاد قرارداد 4 ساله به این بازیکن داد اما با مخالفت رضاییان قرارداد دو ساله تنظیم شد. با این حال وقتی برانکو با برگشت او مخالفت کرد این قرارداد هم پاره شد. حالا طاهری می‌گوید قرارداد اولیه رضاییان و شکایت باشگاه از این قرارداد را پیگیری می‌کنند و البته اینکه سازمان لیگ اعلام کرده او بازیکن آزاد است را قبول ندارند: «سازمان لیگ در جایگاهی نیست که بگوید این بازیکن، بازیکن آزاد است یا نه و آنها در مقامی نیستند که این مساله را بگویند؛ چراکه طبق قرارداد کمیته انضباطی باشگاه تنها مقام رسیدگی به اختلافات است.»


پاسخ عابدینی به طاهری:مثل برانکو باشید
از سوی دیگر امیر عابدینی که حالا خودش در فدراسیون سمت دارد و سرپرست سازمان اقتصادی به حساب می‌آید در جواب طاهری می‌گوید: «سازمان لیگ همان جایی است که باشگاه‌ها قرارداد بازیکنان را در آن ثبت می‌کنند. سازمان لیگ جایی است که ITC بازیکنان تایید می‌شود و نظارت و هدایت می‌کند. بهتر است برخی آقایان اختیارات یک سیستم را مطالعه کنند و بعد سخن بگویند. سازمان لیگ همان جایی است که آقایان در مجمع آن شرکت می‌کنند و حق رای در آن دارند. اگر رامین رضاییان را نمی‌خواهند مثل برانکو مردانه این حرف را بزنند. در حال حاضر فهرست پرسپولیس جایی برای رضاییان ندارد و اگر او را می‌خواهند باید صبر کنند تا فهرست‌شان جای خالی پیدا کند. بهتر است مثل برانکو مرد باشند.»


دبیر کمیته انضباطی: پرسپولیس باید به ما اعلام کند
حسین عبداللهی دبیر کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص وضعیت رضاییان می‌گوید: «پرونده رضاییان در کمیته وجود دارد اما آن زمان طرفین گفتند می‌رویم مساله را به صورت مسالمت‌آمیز حل می‌کنیم. با ادعای جدید آقای طاهری مشخص شد که این اتفاق نیفتاده است. اگر قرار است دوباره به این پرونده رسیدگی کنیم باشگاه پرسپولیس باید به ما اعلام کند تا ما دوباره جریان بررسی را به راه بیاندازیم.» وی درباره حرف‌های طاهری که گفته سازمان لیگ مرجع رسیدگی به این مساله نیست گفت: «سازمان لیگ یک آیین نامه نقل و انتقالات دارد. این آیین‌نامه شرایطی را برای فسخ قرارداد گذاشته است. دو طرف چه باشگاه چه بازیکن هر وقت بخواهند می‌توانند با مسوولیت خودشان این قرارداد را فسخ کنند. حالا اگر طرف مقابل این مساله را قبول نداشته باشد به ما اعلام می‌کند آن وقت پای کمیته انضباطی وسط می‌آید و درباره شکایتی که شده تصمیم می‌گیرد.»


چرا پرسپولیس رضاییان را اذیت می‌کند؟
فارغ از اینکه مرجع تصمیم‌گیری در این خصوص کیست و قرار است چه رایی صادر شود اما اینکه باشگاه پرسپولیس اینگونه بازیکن سابقش را اذیت کند دور از انصاف است. درست است که رضاییان به پرسپولیس و قراردادش پشت کرد اما پشیمان شد و برگشت. حالا برانکو به هر دلیلی او را نخواسته اما به خاطر معذرت‌خواهی‌های رضاییان باشگاه نباید آن قرارداد اولیه را رو کند و پیگیر شکایتش باشد بخصوص اینکه خیلی زود مشخص شد با گاف مسوولان باشگاه پرسپولیس و آن بند اضافه در قرارداد بود که این بازیکن دنبال فسخ یکطرفه و حضور در ترکیه افتاد. حالا باشگاه پرسپولیس می‌خواهد از تراکتورسازی بابت رضایتنامه رامین پول بگیرد اما وقتی برانکو او را نمی‌خواهد و مسوولان باشگاه در قرارداد او دچار اشتباه شده‌اند چرا رضاییان را به حال خودش نمی‌گذارند؟

منبع خبر ایران ورزشی
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top