بازار مرغ متعادل شد

وکیل ملت: در شرایطی که طی ماه گذشته قیمت گوشت مرغ در بازار افزایش یافت و ذخایر گوشت مرغ منجمد از سوی وزارت جهاد کشاورزی برای تعادل قیمت در بازار عرضه شد، قائم مقام وزیر کشاورزی از کاهش و منطقی شدن قیمت گوشت مرغ خبر داد.

تاریخ انتشار: 24مرداد1395|14:54

بازار مرغ متعادل شد
| کد خبر: 186844

در شرایطی که طی ماه گذشته قیمت گوشت مرغ در بازار افزایش یافت و ذخایر گوشت مرغ منجمد از سوی وزارت جهاد کشاورزی برای تعادل قیمت در بازار عرضه شد، قائم مقام وزیر کشاورزی از کاهش و منطقی شدن قیمت گوشت مرغ خبر داد و گفت: از نظر این وزارتخانه حداکثر قیمت گوشت مرغ برای بازار مصرف حدود کیلویی ۷۳۰۰ تومان بوده و بیش از این منطقی نیست.

علی اکبر مهرفرد، اظهار کرد: حدود یک سال است که قیمت مرغ در بازار از هزینه تمام شده تولیدکنندگان کمتر است و همین عامل سبب شد تا برخی از مرغداران تولید خود را کاهش دهند که یکی از عوامل افزایش قیمت این محصول شد.

اما وزارت جهاد کشاورزی و شرکت پشتیانی امور دام اقدام به عرضه گوشت مرغ منجمد در بورس کالا و میادین میوه و تره‌بار کرد تا جایی که روز گذشته قیمت این محصول در میدان مرکزی میوه و تره بار بهمن به حدود کیلویی ۶۴۰۰ تومان و در بازار مصرف به کیلویی حدود ۷۳۰۰ تومان رسید.

وی افزود: قیمت منطقی برای هر کیلوگرم گوشت مرغ در بازار مصرف از نظر وزارت جهاد کشاورزی حداکثر ۷۳۰۰ تومان است و اگر بیشتر از این قیمت باشد منطقی نیست و ذخایر شرکت پشتیبانی امور دام نیز به همین سبب پیش‌بینی شده تا در شرایط نامتعادل بتواند بازار را آرام کند.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی گفت: در جامعه چنین تصور می شود که کیفیت گوشت مرغ منجمد پایین تر از گوشت گرم و تازه است در حالی که این گونه نیست و کیفیت گوشت مرغ منجمد به دلیل اینکه از مرغ‌های گوشتی مرغوب و کیفی انتخاب شده و به صورت کاملا بهداشتی بسته بندی شده و در تونل انجماد قرار می‌گیرد بهتر از مرغ گرم است.

وی تصریح کرد:  از مردم انتظار میرد تا در شرایطی که بازار گوشت مرغ در شرایط خاصی قرار دارد و قیمت این محصول رو به افزایش است از ذخایر استراتژیک گوشت مرغ منجمد وزارت جهاد کشاورزی استفاده کنند تا هرچه سریع تر بازار به شرایط متعادل برگردد، چرا که نمی‌توان گوشت مرغ گرم و تازه را ذخیره کرد و باید آن‌را در تونل انجماد قرار داد و آن‌ را به صورت منجمد نگه‌داری کرد.

کلید واژه ها بازار مرغ - متعادل
منبع خبر ایسنا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top