تاریخ انتشار: 24مرداد1395|17:03

| کد خبر: 186862

عدم رضایت فرهنگیان و عدم پرداخت مطالبات آنها از جمله دلایل استیضاح فانی است

وکیل ملت: نماینده مجلس دهم، عدم رضایت‌ فرهنگیان کشور، عدم پرداخت مطالبات آنها و نبود رضایتمندی معلمان از نظام رتبه‌بندی را از جمله موارد موجود در طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد.

ذبیح‌الله نیکفر نماینده مجلس دهم در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به این پرسش که «مهم‌ترین دلایل طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش چیست؟»، اظهار داشت: عدم رضایت فرهنگیان کشور و عدم پرداخت مطالبات آنها و اینکه همیشه یکسری افراد در آموزش و پرورش به خصوص در دوران اخیر وجود دارند که استخدام نمی‌شوند و تکلیف آنها نیز معلوم نیست، از جمله دلایل استیضاح است.

وی ادامه داد: تکلیف پرداخت مطالبات بازنشستگان معلوم نیست و برنامه‌ای در این خصوص وجود نداشته و در بحث نظام رتبه‌بندی معلمان نیز رضایتمندی وجود ندارد.

نیکفر افزود: در استان‌ها و شهرستان‌ها مشاهده می‌کنیم، برخورد مناسبی با فرهنگیان وجود ندارد که در مجموع، این موارد از جمله دلایل استیضاح وزیر آموزش و پرورش است.

این نماینده مجلس دهم در واکنش به این پرسش که «با توجه به اینکه کمتر از یکسال به پایان کار دولت یازدهم مانده است، آیا استیضاح وزیر آموزش و پرورش تأثیر مثبتی در روند کارها دارد؟»، تصریح کرد: آیا رضایت دادن به چنین وضع موجود می‌تواند مشکلی را حل کند؛ در حالی که تغییر وضعیت می‌تواند اتفاقات خاصی را در این خصوص به وجود آورد.

وی با اشاره به نزدیک شدن به سال تحصیلی جدید، خاطرنشان کرد: نگرانی‌هایی در این خصوص وجود دارد؛ حال آیا به دلیل اینکه سال آخر دولت یازدهم است، باید این وضعیت نامطلوب ادامه داشته باشد؟

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 7

علی
|
24مرداد ماه 1395
0
7
فانی علاوه اینکه امیدبه بهبود وضعیت معیشت معلمان را نابود کرد حق وحقوق این قشر فداکار خدشه دارکرد .از این به بعد حتی محل خدمت معلمان به اجبار تعیین خواهد شدکه برای کارمندان دیگر غیر قانونی است
سعید
|
25مرداد ماه 1395
0
0
تبدیل وضعیت معلمان پیمانی استخدام سال89 به رسمی انجام نشده است
وهمچنان بلاتکلیف هستند
لطفامطرح شود.
علی
|
25مرداد ماه 1395
0
1
فانی باید برود چون قشر طبقه پایین را سکوب کرد
فرهنگی
|
25مرداد ماه 1395
0
1
به نظر می رسد اگر یک روز زودتر این وزیر را بردارید به ما خدمت بیشتر کرده اید.
همکار
|
25مرداد ماه 1395
0
0
نمايندگان مجلس و دولت روحانى بداند اگرکار اساسي در حق ما فرهنگيان صورت نگيرد ديگر ما هم حامى دولت و نمايندگان نخواهيم بود
فرهنگى
|
25مرداد ماه 1395
0
0
همکاران عزيز يکى از بزرگترین مشکلات ما خودمان هستيم ان هم عدم اتحاد است
فرهنگی
|
26مرداد ماه 1395
0
0
خانه ازپای بست ویزان است

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top