تاریخ انتشار: 24مرداد1395|17:07

| کد خبر: 186863

نارضایتی فرهنگیان و معلمان شاغل و بازنشسته از وضعیت معیشتی و نظام پرداخت

وکیل ملت: حشمت‌الله فلاحت پیشه نماینده مجلس دهم در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در پاسخ به این پرسش که «مهم‌ترین دلایل طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش چیست؟»، اظهار داشت: مهم‌ترین بحث در این خصوص این است که آموزش و پرورش، وزیری می‌خواهد که در حد مشکلات، نیازها و جایگاه این وزارتخانه باشد.

وی ادامه داد: بخش عمده مسائل و نارضایتی‌های که در آموزش و پرورش وجود دارد، مربوط به 3 گروه است و از این جهت نیازمند وزیر قوی است که آن را در هیأت دولت مطرح کند.

فلاحت پیشه با اشاره به مشکلات فرهنگیان افزود: دسته اول فرهنگیان اعم از شاغلان و بازنشسته هستند که جزء افراد ناراضی‌ از وضعیت معیشتی و نظام پرداخت هستند و اگر وزیری قوی در هیأت دولت باشد، همه این موارد را تحت عنوان «نمی‌توانم» بیان نمی‌کند.

نماینده مجلس دهم یادآور شد: دومین دسته از افراد ناراضی در حوزه مدارس هستند؛ بخش‌هایی از قانون اساسی راجع به مدارس هنوز اجرا نمی‌شود؛ در حال حاضر آموزش و پرورش در کشور به سمت نظام پولی و اشرافی پیش می‌رود.

وی تأکید کرد: کسانی که پول دارند می‌توانند فرزندان خود را در مدارس خوب ثبت‌نام کنند و فرزندان کسانی که پول ندارند، محکوم به این هستند که از طی کردن مدارج تحصیلی محروم بمانند و قدرت رقابت خود را در مدارج تحصیلی از دست بدهند.

وی با بیان اینکه روز به روز مشاهده می‌کنیم نظام آموزش و پرورش رایگان تبدیل به افرادی می‌شود که آینده تحصیلی و شغلی خود را از دست می‌دهند، تصریح کرد: در مقابل، نظام طبقاتی آموزشی در جامعه شکل می‌گیرد و کسانی که پول دارند، فرصت‌های آینده را برای خود بیشتر فراهم می‌کنند.

نماینده مجلس دهم متذکر شد: در بسیاری از محلات، مدارس دولتی عملاً یا وجود ندارد و اگر موجود باشد نیز به حدی ضعف‌های آموزشی، تربیتی و فرهنگی در آن وجود دارد که خانواده‌ها تمایلی به حضور در آنها ندارند.

فلاحت‌پیشه بیان داشت: مدارس دولتی به حلبی‌آبادهای نظام آموزشی ما تبدیل شده‌اند و فقیرترین افراد جامعه مجبورند فرزندانشان را در حلبی آباد، مشغول به تحصیل کنند.

وی سومین گروه افراد ناراضی از آموزش و پرورش‌ را والدین دانش‌آموزان برشمرد و گفت: نگرانی آنها نسبت به آینده فرزندانشان و نظام آموزشی آنهاست؛ ما نوعی رکود و ایستایی در این خصوص مشاهده می‌کنیم و علاوه بر شور و شوقی که باید وجود داشته باشد، نظام برنامه‌ریزی خاصی در این ارتباط وجود ندارد.

نماینده مجلس دهم با تأکید بر اینکه کسانی که آینده مملکت را در دستشان می‌دهیم، باید پیشرفت خود را با نظام آموزشی دنیا تنظیم کنند، گفت: این موارد ذکر شده از جمله موضوعات طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش است.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 9

علی
|
24مرداد ماه 1395
0
13
وضعیت آموزش وپرورش بسیار جای نگرانی هست بی تفاوتی به این مسئله باعث نابودی آیندگان ما خواهد بود
فرهنگی
|
24مرداد ماه 1395
0
11
معلمان ناراضی از معیشت .وجود مدارس پولی هیئت امنایی .تیز هوشان .نمونه دولتی. شاهد .دولتی .شبانه روزی.و....بزرگترین مشکل عدم رضایت فرهنگیان .وبی انگیزگی اناناست
فر هنگی باز نشسته
|
24مرداد ماه 1395
0
6
با سلام راستی خودمانیم خدا وکیلی شما خودتان با حقوق یک تومن میتونید زندگی کنید لطفا روش آن را برای مابازنشستگان بیا موزیید واقعا درماندهایم نه سفر نه خوراک خوب ونه پوشاک خوب این زنده مانی است نه زندگانی
بازنشسته مهر93تبریز
|
24مرداد ماه 1395
0
5
بعدازدوسال هنوز20درصدپاداش بازنشستگی نداده اندومدیرکل ورییس ناحیه ووزیرومجلس ودولت پی گیری کرده اندولی این ظلم جنگ نرم است ودولت بایدپاسخگو باشد.
فرهنگی
|
25مرداد ماه 1395
0
4
اینا که قصد استیضاح وزیر رادارند بخاطر مشکلات معلمان نیست بخدا اینا پورسانت وتغییر مدیران کل را فقط میخوان چند وقت دیگه معلوم میشه اینا وکیل نیستند بلکه معامله گر سیاسی اند
بازنشسته مهر93
|
25مرداد ماه 1395
0
0
وزیری که پس از گذشت حدود دو سال نتوانسته پاداش مرا بگیرد وپرداخت کند بهتر بود که اصلا انتخاب نمی شد.
آرین
|
26مرداد ماه 1395
0
0
وزیر آموزش و پرورش دچار احساس خود شیفتگی است . فکر میکند بهترین است .
بازنسته سال 93
|
29مرداد ماه 1395
0
0
20درصد باقی مانده پاداش ما چی شد پس کی میخایید به فکر این قشر ضعیف جامعه باشید به خدا حق ناس است
بازنشسته اسفند93
|
29مرداد ماه 1395
0
0
پس مابقی پاداش ما چی شد به خدا حق الناسه چرا به فکر مشکلات این قشر ضعیف وزحمتکش نیستیدمنظورم 20درصد باقیمانده است

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top