تاریخ انتشار: 24مرداد1395|17:30

| کد خبر: 186866

رسیدگی به پرونده ثامن الحجج و پدیده شاندیز محور تذکر نمایندگان

وکیل ملت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تذکرهای شفاهی خود خواهان حل مشکل پدیده شاندیز و جذب نیروهای استخدامی در دستگاه های دولتی شدند.

عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم نائین پیش از پایان جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: یک سری از مردم در موسسه ثامن الحجج (ع) و پدیده شاندیز سپرده گذاری کردند، این موسسات پول مردم را جمع آوری و به منابع تبدیل کرده اند. 
وی یادآور شد: آنها باید در اسرع وقت پول سپرده گذاران را پس بدهند، اما می گویند درصدی از پول را به شما می دهیم و تا یک سال دیگر سراغ پول خود را نگیرید. 
نماینده مردم نائین در مجلس همچنین از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست از تعدیل کارگران در بخش تولید جلوگیری کند و پیگیر سختی کار آنان باشد. 
پوربافرانی خطاب به مطهری که ریاست جلسه علنی مجلس را برعهده داشت، گفت: مقرر شد هیات رییسه مجلس پیگیری لازم را به نتیجه رسیدن تذکرات نمایندگان انجام دهند. 
نماینده مردم اسفراین در مجلس نیز در تذکری گفت: آمار بیکاری جوانان تحصیل کرده به 6میلیون نفر رسیده و همه ما در برابر این اتفاق مسوول هستیم. 
هادی قوامی تاکید کرد: بر اساس این اصل تامین استقلال اقتصادی و ایجاد امکانات اشتغال برابر برای همه و رفع بیکاری وظیفه مسئولان است و امروز در شرایطی که خیل عظیمی از بیکاران فارغ التحصیل و جوان در کشور وجود دارد، سه قوه باید با مشارکت یکدیگر این معضل را برطرف کنند. 
وی در تذکری خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: در فصل تولید محصولات کشاورزی لازم است از واردات بی رویه محصولات کشاورزی جلوگیری شود تا اقتصاد کشاورزان به خطر نیفتد. 
نماینده مردم اسفراین در مجلس تصریح کرد: همچنین باید هر چه سریع تر مطالبات گندم کارانی که به واسطه دریافت نکردن مطالبات خود نتوانسته اند معوقات بانکی را پرداخت کنند، مورد توجه قرار گیرد. 
قوامی در تذکری به وزیر صنعت، معدن و تجارت از واردات لوله هایی که امکان ساخت آن در کشور وجود دارد، انتقاد کرد و آن را بر خلاف اصول اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی دانست. 
علی ادیانی نماینده مردم قائمشهر در مجلس نیز در تذکری شفاهی اظهارداشت: متحیرم که رییس جلسه چطور اجازه بیان اخطارها و تذکرات خارج از دستور را می دهد، این ماده باید رعایت شود تا حق نمایندگانی که واقعا می خواهند اخطار بدهند، ضایع نشود. 
مطهری در پاسخ به این تذکر گفت: اخطارها و تذکرهای نمایندگان باید مربوط به طرح های جاری مجلس باشد و خود نمایندگان باید این مساله را رعایت کنند و رییس جلسه هم نباید اجازه صحبت بدهد البته شما می دانید که این مساله موجب دلخوری نمایندگان می شود. 
ادیانی همچنین در تذکر ماده 68 آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: گزارش عملکرد کمیسیون ها باید هر ماه به هیئت رییسه مجلس داده شود تا هیئت رییسه نمایندگان را در جریان بگذارند آیا به این ماده عمل شده کدام کمیسیون ها به مفاد سوگندنامه عمل کرده اند چرا این ماده تا الان اجرا نشده است؟ 
مطهری در واکنش به این تذکر گفت که این موضوع را پیگیری می کند. 
همچنین مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به وزرای بهداشت، جهاد کشاورزی، و رییس سازمان استاندارد گفت: به بهانه صادرات، انبارهای چای آلوده را باز می کنند و می خواهند آنها را به خورد مردم بدهند. اگر این اتفاق بیافتد بیماری ناشی از این محصولات گریبانگیر مردم خواهد شد؛ چگونه مسئولین می خواهند جواب این اقدام را بدهند. 
وی در تذکر دیگری خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: شما در گذشته وعده داده اید که به جای کلنگ زدن با لودر عملیات احداث بیمارستان منطقه را آغاز می کنید اما امروز با گذشت زمان زیادی از این به اصطلاح آغاز پروژه با لودر هنوز هیچ اتفاقی در بیمارستان تامین اجتماعی نیفتاده است. 
لاهوتی همچنین در تذکری به رییس جمهوری خاطرنشان کرد: رییس جمهوری دو سال پیش با حضور در جمع مردم وعده پرداخت مطالبات صیادان را داد. اما هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده و ما به مردم چه بگوییم. بگوییم که حرف رییس جمهوری چه شده و مسئولین ذیربط به چه دلیل به آن عمل نمی کنند. 
سید جواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان در مجلس نیز در تذکری شفاهی خود خواستار حل مشکل راه های ارتباطی حوزه انتخابیه خود شد. 
نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس نیز درباره اجرایی شدن و ساماندهی تقسیمات کشوری به وزیر کشور تذکر داد و گفت: چرا تقسیمات کشوری در وزارت خانه خاموش شده ، اگر کارکردی ندارد تعطلیش کنید. 
وی تصریح کرد: قرار بود ساماندهی در تقسیمات کشوری رخ دهد اما به جای ساماندهی بازی دادن مردم را شاهد هستیم. چرا تاسیس بخش سی سنگان نوشهر را همچنان به تعویق می اندازید؟ 
نماینده مردم نوشهر در مجلس در تذکری خطاب به رییس سازمان امور اداری- استخدامی کشور گفت: باید برای شرایط سنی و جذب جوانان چاره ای اندیشید زیرا کسانی که امروز دارای 30 سال سن هستند در این مدت به دلیل این که کاری برایشان نبوده است سن آنها بالاتر رفته لذا باید در آیین نامه جدید شرایط سنی را تغییر داد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 8

سپرده گزار
|
24مرداد ماه 1395
0
0
ده ماه است بانک مرکزی ما را از پول خودمان محروم کرده است تازه تذکر شفاهی دارد می گیرد با این اوضاع حالا حالا ها ما گرفتار این ظلم هستیم پولی که با بدبختی بدست آورده بودیم گیر چه گرگ صفتها یی افتاده
چند نماینده از مجلس هم گاه و بی گاه یک تذکر شفاهی می دهند و دوباره دنبال کار را رها می کنند هیچ کس با جدیت جلو این دزدان مال ملت نمی ایستد
مال باخته
|
24مرداد ماه 1395
0
0
يا ثامن الحجج شاهد باش که اين ظالمان با مظلومان چه کردند چه مظلوماني که در اثر بي تدبيري و ظلم اين افراد سکته کرده و جانشان را از دست دادند و خانوادشان داغدار و نابود شدند خدايا به حق اين روز عزيز نابودشان گردان
سپرده گذار تمام مالش باخته
|
24مرداد ماه 1395
0
0
نبايد انتظار داشته باشيم مسولين کاري برايمان بکنند فيش حقوقي آنها رو ببين اينها کسي هستند که به فکر مردم بد بخت باشند بايد خودمان بپا خيزيم و حقمان رو بگيريم
مال باخته
|
24مرداد ماه 1395
0
0
من که اگر تمام پولي که طلبکارم خرج کنم بالاخره حقم رو ميگيرم صبر کردم ببينم چه ميکنند نميزارم حاصل يک عمر زحمتم به باد بره
مال باخته
|
24مرداد ماه 1395
0
0
وکيل ملت ضمن تشکر از زحمات شما لطفا اين کامنتها رو نشون اون سيف و دار و دستش بدين تا ببينند سپرده گزاران ثامن الحجج چقدر از عملکرد او و خودش ناراحتند من آنقدر ازش متنفرم که اگر ببينمش .........
رضا
|
25مرداد ماه 1395
0
0
خدایا چه کسی باید در این مملکت باید به داد مظلومین برسد؟؟؟
پاسدار
|
25مرداد ماه 1395
0
0
خدایا تو شاهدی ،اقای ... در روز روشن به سپرده گذاران موسسه ثامن الحجج ظلم کردند وفریاد رس با وجدانی این اقایان را زیر سئوال نبرده است .داستان موسسه ثامن الحجج وسپرده گذاران فقط بخور بخور است ولی کسی توجه نمی کند. سود این پولها بجیب چه کسی رفته و میرود؟
جمید
|
25مرداد ماه 1395
0
0
فقط دروغ میگن همه در حال پر کردن جیب خودشان هستند بخدا به فکر مردم نیستند

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top