توليد و توزيع اين مطالب ذيل چند هدف دنبال مي‌شود. دلواپسان اين موضوع را يا از روي واقعيت يا از روی فريبكاري اعلام مي‌كنند. آنها مدعي هستند به اين علت در مقابل دولت ايستادگي مي‌كنند كه دلواپس به خطر افتادن ارزش‌هاي انقلاب اسلامي، جايگاه نظام جمهوري اسلامي و دستاوردهاي علمي فرهنگي و نظامي توسط دولت روحاني هستند.

البته اين جريان درجامعه نقش كمرنگي دارد و هر چند از قدرت دور افتاده است اما تلاش دارد با مخالفت با دولت روحانی مجددا زمینه بازگشت خودرا به قدرت فراهم کند. از جمله مصاديق ادعاي آنها بد عهدي و چالش‌هاي از سوي كشورهاي غربي به ويژه آمريكا در مسير تحقق برجام است و اينگونه دغدغه‌ها را به دولت نسبت مي‌دهند ولازم مي‌دانند به علت بد عهدي غربي‌ها برخی نهادها از آقاي روحاني بخواهند تا در انتخابات آينده رياست‌جمهوري شركت نكند.

دلواپسان با تمام توان مشغول چنگ زدن به ريسماني هستند كه با آن دكتر روحاني رد صلاحيت شود. اين افراد كه تمايل زيادي براي پيروزي در انتخابات داشته و با حضور آقاي روحاني، احتمال پيروزي خود را درانتخابات كمرنگ مي‌دانند، بنابراین تلاش نموده تا با استفاده از ابزار‌های مختلف روحاني را از كانديداتوری منصرف کنند. لذا معتقدند روحاني بايد يا متقاعد شود كه در انتخابات ۹۶ ثبت نام نكند يا در صورت ثبت نام رد صلاحيت شود.

نكته اصلي متوقف كردن روندي است كه در كشور جریان دارد، چرا که اين روند منجر به تقويت يك جريان سياسي قوي و مستحكم اجتماعي خواهد شد كه تركيبي از جريان تحول خواه، مصلحت‌انديش و اصلاح‌طلب است و با تندروی میانه‌ای ندارد. دركنار اين مسائل با تحولاتي كه در داخل كشور به وقوع پيوسته، طيف گسترده‌اي از اصولگرايان هم در اين تركيب همراه دولت هستند. ائتلاف جريان اصلاح‌طلب، تحول خواه و اصولگرايان اعتدالي سبب خواهد شد، ديوار محكمي براي صيانت ازدستاورد‌هاي مشترك آنها به وجودآيد.

با توجه به شرایط فعلی، در صورت حضور بخشي از جريان منتقد يا مخالف دولت در عرصه رقابت با روحاني، آنها پيروز نخواهد شد. در اين باره اگر دلواپسان با اين وضعیت بخواهند درانتخابات حضور پيدا كنند، بدون شك شكست سنگيني را تجربه خواهند كرد. بنابراين براي جلوگيري از اين شكست تمام تلاش خود را بر گسست و متلاشي كردن اين پيوند مبارك متمركز خواهند كرد تا آقاي روحاني بدون حضور اصلاح‌طلبان و حمايت‌هاي جريان اعتدالي اصولگرا از ورود به انتخابات سال ۹۶ منصرف شود.

* فعال سياسي اصلاح‌طلب

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 4

شهروند
|
25مرداد ماه 1395
0
0
فعال سياسي اصلاح‌طلب
معیشت مردم در خطره همه چی گرون شده تو این یک ماهه شما ها دلواپس رد صلاحیت دکتر روحانی هستید بس کنید سیاسی بازی رو مردم رو دریابید فقط بدگویی از دیگران و دولت قبلی میکنید لطفا تو این چند ماهه به فکر مردم و معیشتشون باشید.
الی
|
25مرداد ماه 1395
0
0
دلواپسان از روحانی نمی ترسند، ترس آنجاست که دولت از ترس احمدی نژاد سه سال او را مورد حمله قرارداده. نظر سنچی جدی بلومبرگ رو هم ببینید بد نیست. روحانی، اولین چهار ساله
سربدارانی
|
26مرداد ماه 1395
0
0
من هم فعل سیاسی اصول گرا بودم نوکر اقای روحانی هستم مردی بی ریا این بارم بیشترین رای می گیره . ای کاش کاش اونیی که .....نژاد رو روی کار اوردند توبه می کردند تا خیلی از اصول گراها از اصول گرایی توبه نکنند .صدام بهتر از احمدی نژاد است
عابد وطن
|
20آذر ماه 1395
0
0
من نه طرفدار احمدی نژادم و نه ۰۰۰۰ ولی کلاهت را بکن قاضی دولت روحانی جز فساد مالی و۰۰ کاری هم انجام داده ؟؟؟ بیکاری حل شد؟؟ صنعت کشور از مرگ ریکاوری شد ؟؟؟ تولید مولد چون مرده ایست که فقط نعمت نفتی مانند مرده خوار از آن برای گرفتن بودجه برای چند صد شرکت کارخانه واردات شخصی خودش استفاده کرده و می کند کدام صنعت گوچک را توانسته متولی صنعت و روحانی و تیمش حل کند ؟؟؟؟ هر چه می گویند و آمار میدهند کذب است تا توی کود نباشی متوجه نمیشی سال هاست دولت نا امید باعث تعطیلی و توقف تولید شده آمار واردات را ببین ؟؟؟؟ قاچاق را ببین ؟؟؟ امروز تولید کننده در حال فرار است از سوی طلبکارانش بانک و تامین اجتماعی شهرداری و دارایی وووو این سازمان ها صنعت مولد را بخش ضعیف را به مثل گاوی گیر آورده و هر بخشی از بدن زنده زنده گاو می خورند تصور کن ۰۰۰۰ پس الکی دم نیارید که در کشور ثبات است از برای تولید ؟؟؟؟ چرا در خصوص فساد اداری مالی رانتی و۰۰۰۰ حسن روحانی ید طولایی دارد م۰ با تشکر یک تولید کننده بیکار و خانه نشین ۰۰۰۰ راستی آقا کی ظهور می کند ؟؟؟ خدا کند در آینده حسن روحانی مسند کار نباشند البته ملت میداند حسن روحانی کارمند رفسنجانی بوده اوست که خط فقر را گسترانیده از وقتی گفت بروید از جیب مردم سرقت کنید ببخشید در آمد زایی کنید کشور به این فلاکت رسید که می بینید قبول ندارید ؟؟؟ سری به جامعه بیکار فسادهای جور با جور تعطیلی شهرک های صنعتی وووو بکنید مردم کارد به استخوانشان رسیده ۰۰۰۰ سلام بر امام خامنه ای درود بر شهیدان

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

پر بازدیدترین اخبار

Top