تاریخ انتشار: 25مرداد1395|01:37

| کد خبر: 186979

جوهراشک چشم بازنشستگان فرهنگی در انتظار ترمیم حقوق

وکیل ملت: از آنجا که بازنشستگان از خانواده دولت و فرزندان برومند این ملت هستند و در دوران سالمندی، کاهش تدریجی توانایی های جسمانی و روانی، ابتلا به بیماری‌ های مختلف، بالا رفتن انتظارات و خواسته‌ های اعضای خانواده از آنان، افزایش هزینه‌ های زندگی و کافی نبودن حقوق دریافتی دامنگیر آنان شده است.لذا نیاز به حمایت همه جانبه مسئولان ورفع قوانین تبعیض آمیز و اجرای عدالت را دارند .

آنها معتقدند فاصله گرفتن از فضای اشتغال و برخوردار نبودن از مزایای دوران اشتغال شرایط اقتصادی را برای این قشر دشوار کرده و آنها را مجبور کرده در دوران بازنشستگی برخلاف میل باطنی به‌جای پرداختن به استراحت  و مسافرت دوباره وارد بازار کار شوند تا از این طریق بتوانند در هزینه‌ های زندگی تعادل و توازن ایجاد کنند.

بازنشستگان این قشر مسئولیت پذیر و آرام  که جمعیت آنها در صندوق بازنشستگی کشوری بیش از یک میلیون ۲۶۰هزار نفر می رسد که ازاین تعداد۷۶۰هزار نفرآن فرهنگی هستند بر این باورند؛ حقوق فعلی خیلی از بازنشستگان کشوری به حدی نیست که حتی یک زندگی دو نفره را جوابگو ونیازهای اساسی آنان را تامین کند چیزی شبیه پول توجیبی است ؟ بنابراین از مسئولان دولت درخواست دارند برای کاهش مشکلات و ایجاد آرامش در زندگی شان تصمیماتی اتخاذ کنند که با واقعیت‌ های اقتصادی همخوانی وتناسب داشته باشد.بازنشستگان کشوری که بیشترین جمعیت آنان را فرهنگیان آموزش و پرورش تشکیل می‌دهند می‌گویند: ما خواهان رفع تبعیض و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان سال‌های مختلف هستیم زیرا هم اکنون تفاوت حقوق بازنشستگان بویژه بازنشستگان قبل از سال ۸۶ و سال‌های بعد از آن در شرایط یکسان از نظر مدرک تحصیلی، سابقه خدمت و پست سازمانی در مواردی به دو برابر می‌رسد.آنها می گویند : حقوق بازنشستگان از جمله بازنشستگان قبل از سال ۸۶ در مقایسه با دیگر بازنشستگان صندوق‌ های بیمه‌ای به حدی پایین است که در شرایط کنونی دیگر نمی‌توان آن را حقوق نامید بلکه باید آن را به‌عنوان کمک هزینه زندگی دانست.

آیا می دانید حق و حقوق ما چیست ؟ و چرا کسی تا به حال از حقوق ما دفاع نکرده است ؟ چرا مسئولان به حرف ما توجه ندارند چون با هم متحد نیستیم؟

آیا می دانید بازنشستگان دهه هفتاد با۳۰سال خدمت بامدرک لیسانس دریافتی حقوق یک میلیون ودویست هزار تومان تا ۱/۳۰۰ دهه هشتادحدود ۱۵۰۰ تا حدود۱۶۵۰ نیمه اول نود حدود ۱۸۵۰تا۲۰۰۰ دریافت می کنند. ( مبلغ به میلیون وتومان است )

باتوجه به نمودار حقوقی ومشاهده دقیق آن همه چیز گویا واحتیاج به شرح دادن نیست ؟ بعد از مشاهده به حق وانصاف قضاوت کنید .

تفاوت دریافتی حقوق دو فرد بازنشسته با مدرک لیسانس امسال به بیش از دو برابر رسید فقط به خاطر این که یکی در سال ۱۳۸۸ بازنشسته شده و دیکری در سال ۱۳۹۵ این همه اختلاف در دریافت چرا؟چراباید بارنشستگان با سنوات ومدرک تحصیلی برابردرسال های متفاوت بازنشستگی دریافتی متفاوتی داشته باشند !!!

چراحقوق بازنشستگان فرهنگی با سنوات و مدرک برابر از بازنشستگان دیگر ادارات کمتراست. !!!! مسئولان محترم لطفا پاسخگوباشید ؟؟؟؟

چرا بازنشستگان فرهنگی بعداز۱۷ماه هنوز ریالی از پاداش پایان خدمت خود رادریافت نکرده انداما دردیگرادارات قبل ازحداکثر۳ماه دریافت می کنند!!!

علت اینکه بعدازسالها حقوق شاغلین فرهنگی را تا حدودی افزایش دادند تشکیل گروه واطلاع رسانی و با تک صدایی ونامه نگاری و صدها پیامک و نهایتآ کارتجمع سراسری تاحدودی موفق شدند. چرا بازنشستگان فرهنگی از حداقل های یک معیشت عزتمندانه بی بهره و محروم هستند ؟ دلیل این همه تبعیض وبی عدالتی و محرومیت درنظام پرداخت ها برای چیست ؟

فرهنگیان بازنشسته هیچ وقت ازحق وحقوق خود  کوتاه نمی آیند وعقب نشینی نمی کنندچون حق گرفتنی است ما باتوجه به سن ووضعیت جسمانی نه توان کار اضافی را داریم و نه با این حقوق می توانیم به زندگی ادامه دهیم . پس چه باید بکنیم راهکاری را نشانمان دهید ؟

مسئولین محترم نباید راضی شوند به پیش کسوتان خود این گونه با بی انصافی ستم کنند ما برای کسب حقوق قانونی خود برای نظامی که تا پای جان ازش دفاع کرده ایم هزینه ایجاد کنیم لذا باتشکیل گروههای شبکه های اجتماعی و بامحوریت گروه مرکزی و با وحدت و پیگیری مستمر خواهان رسیدگی هستیم و برای احقاق حقوق خود به همه بازنشستگان شهرو روستا اطلاع رسانی می کنیم .

ماازطریق کاملا قانونی و صنفی پیگیرحق وحقوق خود ودیگران هستیم .یقین داشته باشید باپشتیبانی وحمایت همه جانبه خود و بازنشستگان فرهنگی عزیز و با هماهنگی گروه استانها وگروه کشوری به حقوق قانونی خود خواهیم رسید.لذا از همه

خواهران و برادران عزیزتقاضا داریم که وقت آن است تمام منیت ها نابود شود و ما شویم همه ی گروه ها استانی و کشوری نقش واحد و اهداف یکسان و راه مشخص دارند باید همت کنیم در سراسر کشور موجی از وحدت که ایجاد کرده ایم با توکل بر خدا به بار بنشیند اتحاد و کثرت اعضای فعال و پیگیری مستمر رمز موفقیت ماست

هرکس در جهت ایجاد دوگانگی و تفرقه تلاش کرد باید مانع شویم اگر من ها به ما تبدیل نشود باختیم همه اعضای فعال گروه ها و مدیران و ادمین های بزرگوار و متعهد درشبکه های اجتماعی و افراد متحد و هم قسم و یک دل و یک صدا می خواهیم که در روز سخت قابل اتکا باشند باید با خود و خدای خود عهد ببندیم که همدیگر را تنها نمی گذاریم با تمام قوا برای اطلاع رسانی و عضوگیری فعال تلاش کنیم

و سطح معیشت آبرومندانه بازنشستگان را ارتقا ء دهیم تا به حداقل و با لای سطح خط فقری که از سوی دستگاه‌ های ذیربط اعلام شده است برسیم  تا در فضایی آرام و به دور از هر تنش بی دغدغه زندگی و گذران عمر کنیم و دعاگوی زحمات همه کارگزاران ودست اندر کاران  نظام اسلامی باشند ..

نویسنده : نصراله خلیلی فرهنگی درد آشنا

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 2

اوز علی وخشوری
|
25مرداد ماه 1395
0
1
بار نشسته عریر غصه نحور سختی زندگی مربوط به همان 80 سال اوله .بعداز اون دیگه تو بهشت هیچ مشکلی شما نخواهید داشت.
هموطن
|
26مرداد ماه 1395
0
1
همه صحبتها صحبح است اما پاسخ دهنده ای نیست اگر هم باشد پاسخش اصلا مربوط به این صحبتها نخواهد بود.

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top