تاریخ انتشار: 26مرداد1395|01:30

| کد خبر: 187158

امتیاز بزرگ ماهینی نسبت به رضاییان/ رامین از کجا ضربه خورد؟

وکیل ملت: شايد يكي از مهمترين عوامل مخالفت قاطع برانكو با بازگشت رامين رضاييان به پرسپوليس، رضايت او از وضعيت حسين ماهيني در تركيب اصلي سرخپوشان بوده باشد.

بدون تعارف بايد اذعان كرد از نقطه نظر معادلات فني و فوتبالي، رضاييان يك مدافع كنار استاندارد است كه از سطح كاملا بالاتري نسبت به ماهيني سود مي‌برد. با اين وجود برانكو سر دوراهي او و ماهيني، ترجيح داد به مدافع بوشهري راي بدهد و كار را با آقاي شماره13 پيش ببرد. مسلما بخشي از اين تصميم مربوط به مسايل انضباطي و مشكلاتي است كه رامين ابتداي فصل ايجاد كرد؛ با اين حال از نظر فني هم برانكو استدلال‌هايي براي اعتماد به ماهيني دارد.

ايمني بالاتر در دفاع

واقعيت آن است كه تعلق خاطر رضاييان به فوتبال تهاجمي و مشاركت در حملات، همانقدر كه مي‌تواند مفيد و سودبخش باشد، خطرناك هم هست. به هر حال پست او حضور در خط دفاعي است و ترك بي‌محاباي اين منطقه، مي‌تواند عواقبي داشته باشد. اگرچه رامين يك مدافع پرقدرت است كه با دوندگي بالاي 10كيلومتر در هر مسابقه سعي مي‌كند به طور همزمان دفاع و حمله را پوشش بدهد، اما گاهي عنان كار از دست او خارج مي‌شد. حتي اوايل فصل گذشته هم شنيده مي‌شد برانكو بي‌ميل نيست از رضاييان يك خط جلوتر استفاده كند، اما بسته بودن دست او در پيدا كردن يك گزينه مناسب براي دفاع راست، پروفسور را از اجراي اين ايده محروم كرد.

يك مثال

رامين رضاييان كه اصولا خواص تهاجمي‌اش به ويژگي‌هاي تدافعي‌اش مي‌چربد، فصل گذشته روي دريافت چند گل مقصر بود كه از آن جمله مي‌توان به تك‌گل تيم نفت تهران در بازي رفت اشاره كرد. با اين وجود واضح‌ترين مثال از غفلت رامين در مسايل دفاعي، به بازي برگشت با تراكتورسازي مربوط مي‌شود؛ جايي كه او يك توپ حياتي را در نيمه زمين تراكتور لو داد تا تبريزي‌ها از جاي خالي‌اش نفوذ كنند. در نهايت مدافعان پرسپوليس ناچار شدند در يك منطقه مهم خطا كنند كه ضربه حاصله را تراكتوري‌ها به گل تبديل كردند. برانكو عقيده دارد تيمش جلوي زمين آنقدر عنصر خلاق دارد كه گره‌هاي تهاجمي را باز كنند؛ بنابراين پرسپوليس بيشتر به يك مدافع راست محتاط و متخصص در امور دفاعي نيازمند است. شايد مجموعه اين مسايل بوده كه باعث شده او در برابر مساله بازگشت رامين به تيم، تا اين حد مقاومت به خرج بدهد.

منبع خبر بانک ورزش
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top