ده نکته راهبردی درباره سیل

دکتر علی دارابی عضو هیات علمی تهران مرکز

"امید به ناامیدى"

پدرام سلطانی

نود بدون عادل، خنثی و تهی می شود

شهرام اصغری نویسنده و روزنامه نگار
ادامه...

امروز در حالی که بسیاری به دنبال آخرین اخبار از دیدار جذاب روز چهارم شهریور بودند، که این بازی بدون حضور جواد نکونام برگزار خواهدشد.

در اولین اخبار مرتبط با این موضوع اعلام شد که کاپیتان سابق تیم ملی علت این تصمیم خود را غیبت چهره هایی چون علی پروین ، خداداد عزیزی ،مهرداد میناوند، سیروس دین محمدی و احمدرضاعابدزاده دانسته است.

عنوان شد که نکونام برگزاری بازی بدون این چهره ها را توهین به آنها تلقی کرده و ضمنا به برگزارکنندگان مسابقه اعلام کرده است که اگر قرار است این بازی با عنوان خداحافظی من برگزار شود باید نفرات دعوت شده با نظر خودم مشخص شوند.

برهمین اساس صحبت هایی تلفنی صورت گرفت و طرف برگزارکننده تا پیش از ظهر امروز در تلاش بود تا نکونام را از این تصمیم منصرف کند. آنها حتی به نکونام پیشنهاد دادند که یکی از اقوام خود را به عنوان وکیل تام الاختیار به جلسه ای فوری بفرستد اما نکونام زیر بار این خواسته نرفت و در تماسی با مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال اعلام کرد که قصد کناره گیری از این مسابقه را دارد.

اما پشت پرده این اتفاقات چه بود؟

روز گذشته جلسه ای مهم به میزبانی حبیب کاشانی عضو شورای شهر برگزار شد و نکونام و همچنین برگزارکنندگان مسابقه نقطه نظرات خود را مطرح کردند.

در جلسه فوق که اتفاقات آن عصبانیت شدید نکونام را در پی داشت دو بحث مطرح شد که هر دوی آنها با مخالفت این بازیکن روبه رو شد تا بحث خداحافظی در دیدار روز چهارم شهریور منتفی شود.

بحث اول به دعوت شدگان فوتبالی به این بازی مرتبط می شد. نکونام روی سه اسم پروین، خدادادعزیزی و احمدرضا عابدزاده تاکید داشت اما نماینده تیم هنرمندان با بیان این موضوع که این نفرات در بازی قبلی ستارگان جهان و منتخب ۹۸ در رختکن الفاظ ناپسندی را به کار برده اند خواستار حذف آنها شد. این موضوع از سوی نکونام مورد قبول قرار نگرفت.

از طرف دیگر اعلام شد که نفراتی چون سیروس دین محمدی و مهرداد میناوند در حد چنین دیدار بزرگی نیستند و این مساله نیز واکنش نکونام را به همراه داشت.

بحث دوم و مهم تر به مسایل مالی این دیدار برمی گشت که طرفین بر سر آن توافقی نکردند و حتی حبیب کاشانی که قرار بود در زمینه اسپانسرینگ مسابقه اقداماتی را انجام دهد با شنیدن برخی صحبت ها انصراف خود را اعلام کرد.

بر همین اساس در جلسه دیروز یکی از نمایندگان تیم هنرمندان و البته از برگزارکنندگان این مسابقه و همچنین دیدار قبلی ستارگان جهان و تیم ۹۸ اعلام می کند چون در بازی قبلی یکی از افراد درگیر با ماجرا مبلغ ۵۰۰میلیون تومان ضرر مالی داشته است آن ضرر مالی از بازی ۴شهریور برداشت شود تا جبران دیدار قبلی صورت بگیرد.

جواد نکونام با شنیدن این موضوع مخالفت صریح خود را اعلام می کند و می گوید بازی خداحافظی من چه ارتباطی به ضرر ۵۰۰میلیونی آقای X در بازی سال گذشته دارد و همین مساله آخرین روزنه های امید برای برگزاری مسابقه خداحافظی کاپیتان تیم ملی را از بین می برد.

منبع خبر پارس فوتبال
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top