تاریخ انتشار: 26مرداد1395|22:35

| کد خبر: 187269

آقای روحانی به داد ما بازنشستگان فرهنگی برسید

وکیل ملت: یک بازنشسته آموزش و پرورش در نامه ای به دکتر روجانی رئیس جمهور دغدغه ها و پیشنهادهایی جهت بهبود وضعیت فرهنگیان مطرح کرد.


آقای روحانی به داد ما بازنشستگان فرهنگی برسید حقوق ما ده روز را هم کفایت نمی کند . ما به خدا رسیده ایم.


1_ ایجاد تمهیدات قانونی لازم و فوری در جهت رفع تبعیض های ناروا و ترمیم فاصله ی ناعادلانه حقوق و مزایای بازنشستگان آموزش و پرورش ، اولا نسبت به همکاران شاغل خود در همین وزارتخانه؛ ثانیا نسبت به شاغلان و بازنشستگان سایر نهادها و سازمان های دولتی. اجرای ماده 64قانون مدیریت خدمات کشوری


2_تجمیع بیمه های کنونی فرهنگیان شاغل و بازنشسته در قالب بیمه ای واحد ، کارآمد و فراگیر که پاسخگوی نیازهای آنها در شرایط سنی مختلف باشد.


3_پرداخت معوقات و مطالبات در چه زمانی ؟ عمر دولت شما هم رو به پایان است باز هم کافی نیست ؟


آنچه در این بخش به عنوان خواسته های مورد نظر بازنشستگان فرهنگی می گنجد ، شامل موارد ذیل است


:الف پرداخت فوری تمام مطالبات معوق و دیون مختلف بازنشستگان سال 93و94 بویژه معوقات مربوط به پاداش های پایان خدمت آنها


ب پرداخت فوری مابه التفاوت کامل و همچنین خسارات ناشی از عدم اجرای مفاد ماده ۱۲۵ قانون مدیریت خدمات کشوری در خصوص مطابقت ضریب ریالی افزایش حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته

درسالهای1389الی ۱۳۹۳با نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی که متأسفانه توسط وزارت و و پرورش و صندوق بازنشستگی کشوری در دولت قبلی اجرا نشده و آرای زیادی نیز توسط دیوان عدالت اداری در محکومیت آموزش و پرورش و صندوق بازنشستگی کشوری دراین رابطه صادر شده است. که متأسفانه درسال 94دیوان رأی خودرا تغییر داده است.


ج_اجرای قانون همسان سازی شاغلین وبازنشسته ها باسایر بازنشستگان وزارتخانه های دیگر

یقین داشته باشید بی توجهی و حرمت شکنی به این قشر فهیم عواقب بسیار ناگواری و ضربه جدی را بر پیکره فرهنگ جامعه وارد خواهد ساخت که بزودی جبران نخواهد شد .
یک پیامک بسیار مهم : آقای رئیس جمهور ، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ، مسئولان سازمان مدیریت وخدمات کشوری سلام به داد بازنشستگان آموزش و پرورش برسید با حقوقی که می گیرند تا دهم ماه هم نمی توانند زندگی کنند وسخت در رنجند.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top