تاریخ انتشار: 27مرداد1395|11:40

| کد خبر: 187380

بازتاب خبر استقرار بمب افکن های روس در روزنامه های پایتخت (+عکس)

وکیل ملت: در مقایسه بین روزنامه های اصلاح طلب و اصولگرا ، روزنامه های اصلاح طلب این خبر را واجد اهمیت بیشتری دانسته و با تیترها و عکس های درشت تر در صفحه نخست خود به آن پرداخته اند.

با وجودی که خبر استقرار جنگنده ها و بمب افکن های روسی در پایگاه هوایی نوژه همدان برای حمله به داعش و دیگر گروه های تروریستی در سوریه یکی از مهم ترین خبرهای دیروز بود اما به نظر می رسد این خبر آن طور که می بایست در صفحه نخست روزنامه های امروز (چهارشنبه) چاپ تهران، بازتاب نداشته است.

این نخستین بار پس از جنگ دوم جهانی و پس از انقلاب اسلامی در ایران است که اجازه استفاده از یک پایگاه نظامی کشور به یک دولت خارجی داده می شود؛ از سوی دیگر این واقعه نشان از تعمیق همکاری های ایران و روسیه از سطحی تاکتیکی به سطحی راهبردی است و بدون تردید می تواند در توازن نیروها در جنگ داخلی سوریه و نیز در توازن قوا در منطقه خاورمیانه تاثیر گذار باشد.

با وجود این اهمیت اما ، بیشتر روزنامه های امروز چاپ تهران این خبر را نه به عنوان تیتر یا عکس اصلی خود بلکه به عنوان یک تیتر فرعی در صفحه نخست بازتاب داده اند و از میان روزنامه های اصلی چاپ پایتخت تنها سه روزنامه جمهوری اسلامی، آرمان و آفتاب امروز این خبر را به عنوان تیتر یا عکس اصلی صفحه نخست خود مورد توجه قرار داده اند.

برخی روزنامه های اصولگرا حتی تیتر این خبر را در صفحه نخست خود کار نکرده اند و ترجیح داده انددر صفحات داخلی خود به آن بپردازند، اما برخی روزنامه ها نیز این خبر را در حد یک تیتر یا عکس فرعی در صفحه نخست خود دیده اند.

در مجموع در مقایسه بین روزنامه های اصلاح طلب و اصولگرا ، روزنامه های اصلاح طلب این خبر را واجد اهمیت بیشتری دانسته و با تیترها و عکس های درشت تر در صفحه نخست خود به آن پرداخته اند.

 

بازتاب خبر استقرار هواپیماهای بمب افکن روسی در پایگاه هوایی نوژه همدان در روزنامه های تهران بازتاب خبر استقرار هواپیماهای بمب افکن روسی در پایگاه هوایی نوژه همدان در روزنامه های تهران کیهان : تیتر فرعی کیهان : تیتر فرعی جمهوری اسلامی: تیتر اصلی جمهوری اسلامی: تیتر اصلی

 

دسته بندی خبر روز , خبرخوان++ , جهان ++++ ,
منبع خبر عصرایران
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top