حذف استاد بزرگ حقوق بشر از كميسيون بشر كانون!

حسن كيا

وکیل ملت: روزگارى بحث لايحه جامع وكالت و حفظ كيان كانون هدف بزرگ و شعار پر شور بزرگان و معمرين ما بود.اكنون يا گرفتار انتخابات خسته كننده و طولانى اعضاى ارگان هاى كانون هستيم و يا با لابى هاى بى سابقه در انتخاب دبيران اول و دوم و ..برخى از كميسيون ها مواجه هستيم و يا مشغول تبريك به منتخبين كميسيون ها و سپس دبيران ومنشيان آن هستيم كه تا كنون اهميت اين پست ها در كارنامه كانون بدين مقدار كشف نشده بود!!

تاریخ انتشار: 27مرداد1395|22:19

حذف استاد بزرگ حقوق بشر از كميسيون بشر كانون!
| کد خبر: 187472

البته سرعت و تندى لايحه جامع و مانع وكالت با طرح قانونى جديد وكالت هم همراه و مزين شد و اما چنان ققنوسيان مشغول تصاحب كميسيون ها و دبيرى و نصب و حصر و عزل هستند كه اينده به شهادت خواهد نشست كه چه بر سر كانون خواهد امد و اگر كانونى مستقل باقى بماند چه رسم و رويه اى از انها به  جا خواهد ماند. اماناگفته هاى امروز من:


١-هيچ حافظه اى قادر نخواهد بود كه به ياد بياورد كه هيات مديره اى مثل اين دوره ، بدين سان مشغول و سرگرم انتخابات اعضاى ارگان ها و حاشيه هاى ان باشد و هيچ ذهنى به خاطر نمى اورد كه كميسيون ها تا اين حد دنبال دبيران و منشيان و بمباران تبليغ و تبريك در محيط مجازى و واقعى باشند.بعيد مى دانم كمتر حافظه اى نام دبيران كميسيون هاى ادوار قبل را حتى به ذهن داشته باشد كه اينبار اينچنين هدف و غايت و ملكه اذهان ما شد.


٢-انتخابات دبيران يك و دو و ..كميسيون هاى اين دوره با دخالت و فشارهايى از داخل و بيرون كميسيون و حتى توسط برخى از مديران و بزرگان بود كه اوج ان در كميسيون اموزش و با فشار و دخالت بى نظير تجلى يافت. انتخاب دبير در اين كميسيون كه سر انجام با هشت راى از مجموع ارا حاصل شد با چنان دخالت هايى  در راى به اين و ان همراه بود كه سر وصداى بعضى از اعضاى كميسيون را نيز دراورد.يعنى به انتخاب اعضاى همفكر در كميسيون بسنده نشد و به انتخاب دبيران نيزتسري يافت .اميدوارم با اين دخالت هاى اشكار و پنهان و تلاش و لابي،قرار نباشد اين كميسيون به محل تعيين و تبليغ براى تعيين هيات مديره اينده تبديل شود كه در رصد ناگفته ها قرار دارد.


٣- نخبه كشى نشانه افت خطرناك هر جامعه هدف و باعث رو به زوال رفتن ان است كه در كانون در حال باب  شدن است.چند شب پيش با اهانت هاى اشكار و دريدن پرده حيا به اعضاى سابق و خوشنام هيات مديره مواجه شديم كه با تمام احترام به استاد كشاورز،اين رسم توسط اطرافيان ايشان (با وجود دبير شدن همه انها در كانون پس از شروع اعتراض در اتحاديه) به يك نوع تاكتيك سركوب و منكوب نمودن منتقدان تبديل شد كه حتما باز استاداز اين درفشاني ها بى اطلاع هستند.


بدتر انكه از توهين هم عبور كرده و به تحصيل استاد نادر ديوسالار و البته در دوره دكترى هم ايراد و انرا به تمسخر گرفتند.صرفنظر از اينكه ايشان از اعضاى دانشمند هيات مديره بوده اند ولى اين پرسش پيش مى ايد كه تحصيل اشخاص به ما چه ارتباطى دارد.استاد منوچهرى و برخى از بزرگان هم در حال تحصيل در دوره هاى انتفاعى مقطع كارشناسي ارشد حقوق خصوصى هستند.مگر مشكلى در تحصيل است كه همه امور را به استهزا و تخريب مى كشانيم؟


٤-تمام ققنوسيان جوان و علاقمند و خصوصا اطرافيان برخى از ان بزرگان به مناصب خدمتگزارى از عضويت در كميسيون تا دبيرى ان ها رسيدند.ولى ناگفته عجيب بنده در انتخاب دبيران كميسيون حقوق بشر است كه الحمدالله از اين خدمت دبيرى هم محروم نشدند.


استاد دكتر سيد محمد هاشمى با سابقه ساليان متمادى خدمت به جامعه حقوقى كشورو كيان و استقلال كانون، تبرعا در كميسيون حقوق بشر حضور داشته و دبير پيشكسوت ادوار مختلف انجا بودند.اين بار پس ازانتخاب و احتمال عدم تصدى يكي از ققنوسيان بر اين منصب و خدمت دبيرى اعلام نمودند كه پروانه ايشان تمديد نشده است و حق حضور در جلسه و انتخابات دبيران را ندارد! ولى واقعا ببينيم به كجا رسيديم ! بالاخره جناب دكتر اذربايجانى اعلام فرمودند (با وجود روال تمديد با اخذ تعهد جهت ارايه مفاصاى حساب مالياتى تا مدت مشخص)بدون ارايه مفاصا حساب مالياتى حاضر به تمديد نيستند..ولى -اگر واجد شرايط نبودند پس چرا انتخاب شدند؟


-اگر انتخاب با اعضاى هيات مديره است ايا نايب رييس محترم و يا هر شخص ديگرى راسا و بدون مصوبه هيات مديره حق دارد شخص منتخب را عزل يا محروم كند؟
-اصولا هدف از تشكيل كميسيون هاى مشورتى مثل تمام كميسيون هاى مشابه نهادهاى دولتى و مدنى چىست كه اينگونه جامعه وكالت را از اين  آزادمرد حقوق اساسى و بشر محروم مى سازيم؟!تفكر جناحى و حذفى تا كجا؟


به هرروي انتخابات دبيران اول و دوم و ..در جلسه ديروز(روز دوشنبه) بدون حضور آن استاد و سه نفر اعضاى معترض تشكيل شد و منتظر پرداخت ماليات (در واقع ماليات در عمل معاف شده ايشان)  نماندند و پيروزى ديگرى در كارنامه خود به ثبت رساندند..
قضاوت با شماست..

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top