تاریخ انتشار: 28مرداد1395|22:59

| کد خبر: 187666

پند های آموزنده وطلای ناب ۱۸عیار یک معلم بازنشسته به فرزندش

وکیل ملت: دانه های الماس وتسبیح عشق ” بهشت گرانبها “پند یک پدر پیری روی تخت بیمارستان درحال مرگ به فرزندش گفت :

عزیز بابا منتظر هیچ دستی در هیچ جای این دنیا نباش و اشکهایت را با دستان خود پاک کن (همه رهگذرند) از خطای آدمها بگذر ودلت را بزرگ کن ناراحت نباش که چرا جاده رفاقت تو همیشه یک طرفه است شاد باش هیچ  چیزی کم نگذاشته ای و بدهکار رفاقتت و خدایت نیستی وجدانت آسوده باشد همین قدر کفایت می کند .


زبان استخوانی ندارد ولی اینقدر قوی هست که بتواند به راحتی قلبی را بشکند و طایفه ای را به هم بریزد یا سری را به چوبه دار مجازات ببرد پس (مراقب حرفهایت باش)


به کسانی که پشت سرت حرف می زنند بی اعتنا باش آنها جایشان همانجاست دقیقا پشت سرت (گذشت داشته باش)وقتی سکوت کردی سکوت خدا را در برابر راز ونیاز دیدی نگو با من قهر است همه کائنات سکوت کرده اند تا تو حرف دلت را بگویی

……………..وقتی همه چیز روبراه است امید واری معنا ندارد امید زمانی ارزشمند است که همه چیز در بدترین شرایط باشد پس از رحمت خداوند هیچ موقع نا امید نشو به ویژه اوج در تاریکی و تنهایی و تلخی روزگار ………………..


گاهی خداوند برای حفاظت از تو کسی یا چیزی را از تو می گیرد اصرار به برگشتنش نکن پشیمان خواهی شد (خداوند وجود دارد،پس حکمتش را قبول کن) راضی باش به رضای خداوند ودیگر حرفی نزن .


عمر من ۷۱ساله ولی مثل ۷دقیقه گذشت و داره به پایان می رسد (تو این دقیقه های کم،کسی را از دست خودت ناراحت نکن) ومرتب تکرار کن لاحول ولا قوه الابالله العلی العظیم .و صلوات بفرست برمحمد و خاندان مطهر او که عنایت خاص آن بزرگوار شامل حالت شود .ارزش ا نسان  به اخلاقش هست نه به مظهرش.اگرصدای بلند نشانگر مردانگی بود سگ سرور مردان بود ولی این گونه نیست عزیزم ……………
قبل از اینکه سرت را بالا ببری و نداشته هات را به پیش خدا گلایه کنی نظری به پایین بینداز و داشته هات را شاکر باش و هرگز نیمه خالی لیوان را مشاهده نکن .انسان بزرگ نمی شود جز به وسیله ی فكرش و توسل به خدای بزرگ . زندگی را عمیق نگاه کن … اگر توانستی روزگار را به کام یک نفر شیرین کنی و گره کوری از مشکلاتش بگشایی معطل نکن حتما انجام بده ………….

یا توانستی زمین تشنه‌ای را سرخوش از باران سخاوت ودانایی خود کنی فورا اقدام کن . اگر توانستی تو یک مرغ گرفتار از قفس  را بیرون کنی مانع آزادی او نشو .یا توانستی که دیوار اسارت و جهل را از ذهن کودکان دور کنی درخت دانایی وعدالت را بنشانی هر گز کوتاهی نکن .

گر توانستی به خوان رنگی‌ات یک رهگذر مهمان ودست فقیری را بگیری حتما آن را انجام بده . یا توانستی بدون حاجتی  هم، ذکر آن یزدان کنی. گر توانستی لباس بی‌ ریای عاشقی بر تن کنی. می توانی آن زمان فریاد  ا نسان بودنت را بر سر هر کوی و هر برزن با صدای رسا داد بزنی… 

اندوه به خود راه نده وقتی چترت خداست: … بگذار ا بر سرنوشت هر چقدر می خواهد ببارد و کویر تشنه قلب و روحت را سیراب گرداند  .وقتی دلت با خداست بیم نداشته باش اواز رگ گردن به تو نزدیک تراست : … بگذار هر کسی می خواهد دلت را بشکند. وقتی توکلت با خداست: … بگذار هر چقدر می توانند با تو بی انصافی کنند .وقتی ا میدت با خداست: … بگذار هر چقدر می خواهند نا امیدت کنند .وقتی یارت خداست: … بگذار هر چقدر می توانند نا رفیق باشند .

بگذار آسمان ببارد… باکی نیست…  همیشه پراز مهربانی بمان حتی اگر هیچ کس قدر مهربانیت را نداند این ذات و سرنوشت توست که مهربان باشی تو خدایی داری که به جای همه برایت جبران می کند.تو با خدا بمان . فرزندم ( میم ) مشکلات را بردار و به شکلات شیرینی تبدیل کن و صبور باش و به حلال مشکلات تکیه کن او با توست نگران نباش .

چون چتر خدا بزرگترین چتر دنیاست که همیشه سایه دارد خدایا فرزندم را در ناملایمات زندگی و از مکر و فرمان های شیطان لعین   به تو سپردم چون تو بهترین قاضی و داور هستی همیشه به عدل و انصاف قضاوت می کنی بارا لها عمرم به پایان رسید در حکم و فیش حقوقی ام همسان سازی ونظام هماهنگ حقوق را بخود ندید خدایا واقعا در برابر عظمت تو هیچم هیچ ” پس مواظب فرزندم باش پناه می برم به ذات پاکتت این پدر معزز و دانشمند آبی خواست و صورت فرزند خودرا غرق بوسه کرد و چشمان خود را فرو بست و دار فانی را وداع گفت روحش شاد و یادش گرامی و در بهترین جای بهشت آرام خفت …………

خداوند به همه معلمان و استادان گرامی عمر طولانی وبا عزت همراه با سلامتی و شاد مانی عطا فرماید .


نویسنده : نصراله خلیلی فرهنگی بازنشسته

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top