ده نکته راهبردی درباره سیل

دکتر علی دارابی عضو هیات علمی تهران مرکز

"امید به ناامیدى"

پدرام سلطانی

نود بدون عادل، خنثی و تهی می شود

شهرام اصغری نویسنده و روزنامه نگار
ادامه...

سیستم درمانی تحت سیطره بخش خصوصی

وکیل ملت: روزنامهٔ ایران ۱۰ مردادماه، به‌نقل از سخنان وزیر بهداشت ـ در دیدارش با مکارم شیرازی، ـ در حمایت از ورودِ بخش خصوصی به سیستم درمانی و مخالفت با اندیشه‌های سوسیالیستی، نوشت:"افکار سوسیالیستی هنوز در ذهن برخی از تصمیم‌گیرندگان رسوباتی دارد و معتقدند که حوزهٔ سلامت حاکمیتی است و نباید اجازهٔ ورود بخش خصوصی [به آن] را داد."

تاریخ انتشار: 29مرداد1395|01:06

سیستم درمانی تحت سیطره بخش خصوصی
| کد خبر: 187689

وزیر بهداشت همچنین با مقایسه وضعیت سیستم درمانی ایران با دیگر کشورها، ضمن سخن راندن از کسریِ بودجه، نبودِ اعتبارات و تأمین نبودنِ منابع مالی،از اینکه به‌دلیلِ افکار سوسیالیستی اجازهٔ ورود بخش خصوصی به سیستم درمانی کشور را [نتوانسته] فراهم آورد ابراز نارضایتی کرد.

به‌نظر می‌رسد وزیر بهداشت در این عرصه دارد نعل وارونه می‌زند. او ازیک‌طرف درصدد القای این نکته است که سیستم درمانیِ ایران بر مبنای افکار سوسیالیستی است، و از سوی دیگر سعی دارد مشکلات موجود در سیستم درمانی کشور را به‌دلیل اجازه نداشتنِ بخش خصوصی به‌فعالیت در این عرصه جا‌بزند. اتفاقاً پس از درگذشت عباس کیارستمی، بار دیگر سیستم درمانی به‌شدت زیر سؤال رفت. رویداد تلخ درگذشتِ عباس کیارستمی نشان داد که سیستم درمانی در کلیدی‌ترین بخش‌ها در اختیار بخش خصوصی بوده و هست، و حادثه‌های مکرری که اخیراً گزارش شده‌اند، دلیل بر وجودِ سیستمی است که در آن نقشِ دولت کم‌رنگ و نقش بخش خصوصیِ سودجو، برجسته و رو به افزایش بوده و امر حیاتیِ نظارت بر آن در حدی بسیار نازل قرار دارد، که نتایجی فاجعه‌بار به‌همراه داشته است
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top