ده نکته راهبردی درباره سیل

دکتر علی دارابی عضو هیات علمی تهران مرکز

"امید به ناامیدى"

پدرام سلطانی

نود بدون عادل، خنثی و تهی می شود

شهرام اصغری نویسنده و روزنامه نگار
ادامه...

نحوه عملکرد و ترس مردم آمریکا از پلیس

وکیل ملت: نحوه عملکرد پلیس و ترس مردم از آن از نکات قابل تامل در آمریکا ست. چند وقت پیش با یکی از دوستان م سوار ماشین ش بودیم. در مسیر مشغول گپ و گفت بودیم که ناگهان سرعتش را کم کرد و مدام از آینه های مختلف ماشین عقب را نگاه می کرد.

تاریخ انتشار: 29مرداد1395|16:29

نحوه عملکرد  و ترس مردم آمریکا از پلیس
| کد خبر: 187713

 پس از چند بار پرسش من که چه شد چرا اینطوری می کنی نچ نچ کنان گفت حواسم نبود چراغ قرمز را رد کردیم! و کماکان بر می گشت عقب را نگاه می کرد...


جالب اینکه پلیس آمریکا خیلی جدی و رسمی برای گرفتن متخلفان پنهان می شود. مثلا برای گرفتن افرادی که ممکن است از چراغ قرمز عبور کنند یک گوشه ای پنهان می شوند. این یک شگرد فردی نیست بلکه چیزی است که علنی انجام می شود و همه می دانند.


دوستم بعد از چند دقیقه ای به حالت عادی برگشت و گفت شانس آوردیم و الا الان روی زمین دراز کشیده بودیم!


باید بدانید اگر پلیس به شما ایست داد که کنار بایستید باید ماشین را نگه دارید و بدون حرکت سر جای تان بنشینید و دو دست خود را روی فرمان بگذارید... طوری که از افسر پلیس بتواند دو دست شما را روی فرمان ببینند. هیچ حرکت اضافه ای هم نباید سر بزند چون پلیس اجازه شلیک هم دارد.

مثلا اگر  پلیس از شما مدارک تان را درخواست کرد حق ندارید همین طوری دست تان را سمت داشبرد یا هرجای دیگر ماشین ببرید! اول باید اجازه بگیرید و توضیح بدهید که مثلا مدارک در داشبرد ماشین است؛ بردارم؟ چون او با این فکر که شما می خواهید اسلحه دربیاورید و به سمت او شلیک کنید اجازه دارد از خود و همکاران ش دفاع کند.

البته اینکه در این کشور چنین اجازه هایی به افسران پلیس داده شده است منطق خودش را دارد! وقتی حمل اسلحه آزاد است کافی است طرف مقداری الکل هم مصرف کرده باشد و از سر مستی از چراغ قرمز هم رد شده باشد.

حالا که گیر پلیس افتاده... . حالا پلیس ها از کجا بدانند این طرف که از چراغ قرمز رد شده مست است یا نیست! اسلحه دارد یا ندارد! الان می خواهد از داشبرد اسلحه بردارد شلیک کند و فرار کند یا می خواهد مثل پسر خوب مدارک ش را تحویل بدهد... پلیس ها که جان شان را از سر راه نیاورده اند... و به همین خاطر چنین مجوزهایی برای دفاع از خود دارند!


در طول سال 2015 میلادی، 1199 نفر در ایالات متحده  آمریکا توسط پلیس این کشور کشته شده اند!
سایتی تحت عنوان کشته شدگان توسط پلیس (killedbypolice.net) به طور غیر رسمی اسامی کشته شدگان را به همراه اسناد و اطلاعات موجود درباره هر یک را به طور روزانه جمع آوری کرده است.

این آمار کشته شدگانی است که توسط رسانه های مختلف اعم از محلی یا... منتشر شده است. آمار سال 2014، 1100 نفر است.
منابع خبری دیگر و ظاهرا معتبرتر تعداد کشته شدگان سال 2015 را 1134 اعلام کرده اند.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top