تاریخ انتشار: 30مرداد1395|14:57

| کد خبر: 187887

زورگیران تهران را شناسایی کنید (+عکس)

وکیل ملت: با توجه به وقوع شکایت های متعدد مبنی بر انجام سرقت های متعدد زورگیری، کیف قاپی و موبایل قاپی توسط چهار جوان زورگیر موتورسوار که یکی از آنها نسبت به سه همدست خود قوی هیکل تر و همچنین دارای چهره سبزه بود، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که تمامی این سرقت ها توسط گروه مشخصی از سارقان در حال انجام است.

چهار زور گیر زیر 23 سال که با چاقو و قمه در مناطق شرق و جنوب شرق تهران اقدام به زورگیری و سرقت کرده بودند، با تلاش ماموران پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش ایرنا، در تاریخ سیزدهم اردیبهشت ماه امسال خانمی با مراجعه به کلانتری 128 تهران نو به ماموران اعلام کرد که توسط سرنشینان 2دستگاه موتورسیکلت مورد سرقت به شیوه زورگیری قرار گرفته است که با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه چهار تهران، پرونده در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه ششم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت 18 روز 13 اردیبهشت ماه به صورت پیاده در حال تردد در خیابان سوم نیروی هوایی بودم که ناگهان 2 موتورسیکلت با چهار سرنشین جوان به سمت من حمله ور شده و با تهدید چاقو و قمه اقدام به گرفتن کیف پول حاوی یک رشته زنجیر طلا ، گوشی تلفن همراه و 200 هزار تومان وجه نقد داخل آن کردند.

با توجه به وقوع شکایت های متعدد مبنی بر انجام سرقت های متعدد زورگیری، کیف قاپی و موبایل قاپی توسط چهار جوان زورگیر موتورسوار که یکی از آنها نسبت به سه همدست خود قوی هیکل تر و همچنین دارای چهره سبزه بود، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که تمامی این سرقت ها توسط گروه مشخصی از سارقان در حال انجام است.

در ادامه اقدامات پلیسی برای شناسایی و دستگیری این گروه از سارقان که در بسیاری از مناطق شرق و جنوب شرق تهران به ویژه در مناطق نیروی هوایی، تهران نو ، پیروزی، نبرد، بلوار ابوذر، افسریه، نارمک، تهرانپارس، خیابان دماوند اقدام به انجام صدها فقره سرقت به شیوه موبالی قاپی و کیف قاپی کرده بودند، هماهنگی های لازم با کلانتریهای مناطق شرق و جنوب شرق تهران انجام و اجرای طرح های مهار جهت دستگیری اعضای این گروه از سارقان در دستور کار مامورین قرار گرفت.

سرانجام در 13 مرداد ماه و در زمان اجرای طرح مهار از سوی کلانتری 128 تهران نو، ماموران گشت کلانتری در خیابان نیروی هوایی به سرنشینان 2 دستگاه موتورسیکلت آپاچی سفید رنگ و طرح هوندا 125 آبی مشکوک و به آنها دستور ایست می دهند اما با توجه به عدم اجرای دستور پلیس از سوی موتورسواران و اقدام آنها برای فرار از محل، بلافاصله ماموران به تعقیب آنها پرداخته و همزمان با اعلام خبر تعقیب و گریز گشت پلیس ، واحدهای کمکی پلیس نیز به محدوده تعقیب و گریز اعزام و مانع از فرار موتورسواران می شوند.

با وجود بسته شدن خیابانها توسط واحدهای گشت پلیس، چهار سرنشین مورتورسیکلت ها ضمن رها کردن موتورسیکلت های خود اقدام به فرار به صورت پیاده کردند که سرانجام ماموران با شلیک چندین تیرهوایی، هر چهار نفر آنها را دستگیر و در همان بازرسی اولیه از آنها تعداد دو قبضه قمه و چاقو کشف و توقیف کردند.

با انتقال چهار متهم به نامهای حسین. ب 20 ساله، مهراب. م 18ساله، علی اصغر. ج 18 ساله و جواد . ن 23 ساله به پایگاه ششم پلیس آگاهی، هر چهار متهم به ویژه حسین و مهراب به صدها فقره سرقت به شیوه زورگیری، موبایل قاپی و کیف قاپی اعتراف کردند.

حسین . ب سرکرده گروه و با چهره ای سبزه در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان کرد که ابتدا با مهراب . م در یک قهوه خانه در محدوده خیابان فدائیان اسلام آشنا شده و پس از مدت کوتاهی ، سرقت های خود را به صورت 2 نفره آغاز می کنند.

در ادامه ، حسین موضوع سرقت ها را با پسرخاله اش بنام جواد . ن در میان گذاشته و جواد نیز به همراه یکی از دوستانش بنام علی اصغر به گروه حسین و مهراب افزوده می شوند و پس از مدت کوتاهی ، سرقت های تک موتوره با 2 سرنشین به سرقت های 2 موتور و با چهار سرنشین تغییر پیدا می کند و با توجه به افزایش تعداد اعضای گروه ، سرقت به شیوه زورگیری نیز به دیگر شیوه های سرقت های آنها موبایل قاپی و کیف قاپی افزوده می شود.

شناسایی دهها مالباخته

همزمان با دستگیری متهمین و اعتراف صریح آنها به انجام تعداد زیادی سرقت به شیوه های مختلف موبایل قاپی ، زورگیری و کیف قاپی ، دهها مالباخته ای که به این شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته بودند به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت و در مدت بسیار کوتاهی بیش از 200 مالباخته اقدام به شناسایی متهمین بویژه سرکرده گروه کردند.

سرهنگ کارآگاه رضا امیدی، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمین به انجام سرقت های متعدد به شیوه های مختلف کیف قاپی ، موبایل قاپی و زورگیری و شناسایی تعدادی از شکات و به جهت شناسایی سایر مالباختگان ، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر هر چهار متهم از سوی بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه چهار تهران صادر شده، لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایت خود به نشانی پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان پیروزی – خیابان نبرد شمالی – میدان نبرد – انتهای خیابان شهید بیدی مراجعه کنند.
 

 

کلید واژه ها زورگیران - تهران
منبع خبر عصرایران
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top