تاریخ انتشار: 30مرداد1395|23:30

| کد خبر: 187971

ردیف‌های استخدامی آموزش و پرورش بر اساس اعلام نیاز استان‌ها پذیرش نیرو انجام می‌شود

وکیل ملت: مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر حدود ۶ هزار نفر مراقبین سلامت در مدارس فعالیت می‌کنند که این تعداد برای پوشش کامل فعالیت‌ها کافی نیست، البته در ردیف‌های استخدامی آموزش و پرورش بر اساس اعلام نیاز استان‌ها پذیرش نیرو انجام می‌شود.

حسن ضیا الدینی مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان از توجه به سلامت جسمانی دانش آموزان در سال تحصیلی آینده خبر داد و گفت: در این راستا بهداشت دهان و دندان جزو برنامه‌های مهم این طرح به شمار می‌رود.


وی بیان کرد: در حال حاضر حدود ۶ هزار نفر مراقبین سلامت در مدارس فعالیت می‌کنند که این تعداد برای پوشش کامل فعالیت‌ها کافی نیست، البته در ردیف‌های استخدامی آموزش و پرورش بر اساس اعلام نیاز استان‌ها پذیرش نیرو انجام می‌شود.


ضیاالدینی ادامه داد: سال آینده همانند گذشته وارنیش و فلوراید تراپی ۲ بار در سال برای دانش آموزان دوره ابتدایی انجام می‌شود.


مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سال گذشته ۹۹ درصد از دانش آموزان تحت پوشش دهان و دندان قرار گرفتند، اظهار کرد: برای سال آینده در نظر داریم در برخی از مناطق سطح دوم از خدمات دهان و دندان نظیر پر کردن دندان‌های شیری را نیز در دستور کار قرار دهند.


ضیا الدینی عنوان کرد: از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده برای سال تحصیلی آینده توجه به آموزش همسالان در دوره ابتدایی است و همان طور که در سال تحصیلی گذشته سفیران سلامت در دوره دوم متوسطه شروع به فعالیت کردند قصد توسعه این طرح را برای دوره‌های دیگر داریم.


وی افزود: با توجه به کمبود نیروی انسانی در حوزه سلامت از ظرفیت دانش آموزان در آموزش مسائل بهداشت و سلامت استفاده می‌کنیم و در این راستا تعمیم سفیران سلامت به دوره‌های ابتدایی و متوسطه اول در دستور کار قرار دارد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top