انتقاد علی مطهری از دخالت‌ها در امور اجرائي كشور /دست دولت را بسته‌اند

وکیل ملت: نایب‌رئیس مجلس گفت: «می‌توان با پایبندی بر اصول و ارزش‌های انقلاب با آمریکا هم رابطه داشت؛ کمااینکه اگر با آمریکا رابطه داشتیم، خیلی از مشکلات بانکی حل می‌شد».

تاریخ انتشار: 31مرداد1395|00:23

 انتقاد علی مطهری از دخالت‌ها در امور اجرائي كشور /دست دولت را بسته‌اند
| کد خبر: 188009

مطهری شامگاه پنجشنبه در گردهمایی حامیان دولت در استان زنجان که در سالن همایش‌های دانشگاه آزاد زنجان برگزار شد، گفت: «براساس نظر شهید مطهری روحانی‌های بسیاری با نظرات اصلاحی وجود دارند که با ارتقا به مرجعیت دست‌وپای آنها بسته می‌شود که دلیل آن ضعف ساختار است».

او با اشاره به فساد و مشکلات موجود در جامعه تصریح کرد: «شاید این فسادها به دلیل نقص ساختاری جامعه روی می‌دهد و با توجه به اینکه با وجود این فسادها اصلاحات به‌سختی روی می‌دهد، باید به فکر اصلاح ساختار بود». او  با تشریح نظر شهید مطهری درباره آفت‌های نهضت گفت: «شهید مطهری شش آفت را برای نهضت متصور بوده که رخنه فسادگران، نفوذ بیگانگان، تجددگرایی افراطی، آفتی از نوع معنی، کاهش خلوص نیت که این آخری منجر به تفرقه و تشتت می‌شود، از جمله آنهاست». نایب‌رئیس مجلس افزود: «اقدامات دولت در حوزه سیاست خارجی از جمله خروج ایران از انزوا و کاهش ایران‌هراسی منهای کشورهای عربی مفید بوده و برای کاهش ایران‌هراسی در میان اعراب باید ضمن آسیب‌شناسی، اقداماتی انجام شود».


باید از فرصت حضور اوباما استفاده کرد
مطهری بر لزوم استفاده بهینه از فرصت برجام به نفع کشور تأکید کرد و گفت: «کشور در حد توان باید از برجام و حضور اوباما به‌عنوان رئیس‌جمهور آمریکا بهره ببرد چراکه معلوم نیست این فرصت یک‌ بار دیگر تکرار شود». مطهری با اشاره به تابوشدن موضوع رابطه با آمریکا و تصور موجود مبنی بر از‌بین‌رفتن انقلاب در صورت برقراری رابطه با آمریکا ادامه داد: «می‌توان با پایبندی بر اصول و ارزش‌های انقلاب با آمریکا هم رابطه داشت؛ کمااینکه اگر با آمریکا رابطه داشتیم، خیلی از مشکلات بانکی حل می‌شد».

او با تأکید بر لزوم آسیب‌شناسی رفتار خود در قبال دیگران از جمله اهل سنت ابراز کرد: «باید نسبت به رفع سوءتفاهم‌ها از جمله تفاهم شیعه با کفار بر ضد اهل‌ سنت اقدام شود تا به آنها ثابت شود که شیعه، اهل ‌سنت را بر کفار ترجیح می‌دهد و بر ضد آنها با کسی متحد نمی‌شود چراکه مسلمان نباید تحت سلطه کافر قرار گیرد». نماینده مردم تهران در مجلس با ناموفق‌دانستن عملکرد دولت در سیاست داخلی اضافه کرد: «تناقض‌های موجود در نحوه برخورد با مطبوعات و ایستادگی‌نکردن دولت در قبال آنها نوعی حاکمیت دوگانه محسوب می‌شود و همچنین لغو کنسرت‌ها در استانی به نام خراسان، به معنی حکومت فدرالی است و در درازمدت برخی استان‌ها ادعای خودمختاری خواهند کرد؛ از این رو دولت باید در مقابل آن بایستد».

مطهری با تأکید بر اینکه امام‌جمعه حق دخالت در امور اجرائی را ندارد، تصریح کرد: «حوادثی مثل حادثه شیراز که برای من روی داد هم همین روال بود؛ به این صورت که عده‌ای مرا دعوت کرده بودند و عده‌ای با آن مخالف بودند، به همین دلیل است که دولت باید با عمل به شعارهای خود عقب‌نشینی نکند». او ممنوعیت نوشتن درباره حبس خانگی در نشریات و همچنین انتقاد از قوه‌ قضائیه را از دیگر مواردی اعلام کرد که باید دولت در مقابل آن ایستادگی کند، چراکه وقتی می‌گوییم آزادی بیان، باید این آزادی واقعی باشد»

نایب‌رئیس مجلس به مباحث حقوق‌بشری مطرح‌شده بر ضد ایران اشاره و تأکید کرد: «باید تلاش شود این موارد از جمله احکام شرعی موجود در قبال قصاص و... شفاف‌سازی شود ولی در برخی موارد از جمله دستگیری خبرنگاران و سایر اموری که می‌توان، اصلاحاتی انجام داد و درست عمل شود».

مطهری موفقیت دولت در بخش اقتصاد را نسبی دانست و ادامه داد: «قانون‌گرایی دولت فعلی در مقابل قانون‌شکنی و قانون‌گریزبودن دولت قبلی، انضباط مالی، ثبات اقتصادی، عدم نوسان قیمت‌ها و کنترل تورم از دیگر توفیقات نسبی دولت مستقر محسوب می‌شود». او تأکید کرد: «رفیق‌بازی و ملاحظه‌کاری از دیگر نقاط ضعف دولت در حوزه اقتصاد است، چراکه به نظر می‌رسد در اجرای برخی از اقدامات مفید به حال اقتصاد کشور از جمله قطع یارانه افراد غیرنیازمند، ملاحظه‌کارانه و انتخاباتی عمل می‌کند»

. نماینده مردم تهران در مجلس دخالت‌نکردن به‌موقع در مشکلات و قانون‌شکنی‌ها از جمله موضوع مؤسسه اعتباری ثامن‌الحج را از دیگر مشکلات دولت اعلام کرد و گفت: «دخالت نهادهای حکومتی و نظامی دست دولت را در انجام برخی از کارها برای ایجاد تحول اقتصادی بسته که باید تعیین تکلیف شود».

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

دبیر
|
31مرداد ماه 1395
0
0
دکتر عزیز،نیات پلید و ظالمانه دخالت گران در امور دولت کاملا هویداست، زیرا انها که در دوران ... احمدی نژاد و تحریم، با در آمد ناپاک و حرام خواری ،رشد کرده اند و پیکرشان با آن در آمد آلوده و نا مطهر،مانوس شده است، دوست ندارند روحانی افشارگر مفاسد و تجار دوران تحریم ، دوباره بعنوان رئیس جمهورانتخاب شود زیراآشکارا مرگ و نیستی خود را در حضور مجدد دکتر روحانی خستگی ناپذیر و نستوه ،در مقام ریاست جمهوری می دانند،لذا سعی در تخریب ایشان و نافرجامی ،برجام دارند، چیزی که،عقلای امت و مدیران و مدبران جامعه ما آن را بوضوح ،می بینند،اما این کوردلان این پیام خدا را فرموش کرده اند که انا لا نضیع اجرالمحسنین ....والله مع الصابرین....ولا یزید الظالمین الا خسارا

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top