با ٦٧ سوال فراكسيون اصولگرا

آغاز سريال سوال از وزرا/ ٧ وزير ناچارند اين هفته به مجلس بروند

زينب صفري

وکیل ملت: هفته جاري هفت وزير براي پاسخ به ٦٧ سوال نمايندگان به كميسيون‌هاي تخصصي مجلس مي‌روند. بررسي گرايش سياسي نمايندگان سوال‌كننده نشان مي‌دهد ٣٦ نماينده از فراكسيون ولايت، ٨نماينده از فراكسيون اميد و دو نماينده هم از فراكسيون مستقلين در رديف نمايندگان سوال‌كننده از وزراي دولت هستند تا آهنگ سوال‌هاي بي‌شمار از وزراي دولت يازدهم كه در مجلس نهم آغاز شده بود توسط نمايندگان فراكسيون ولايت در مجلس دهم هم ادامه پيدا كند.

تاریخ انتشار: 31مرداد1395|00:33

 آغاز سريال سوال از وزرا/ ٧ وزير ناچارند اين هفته به مجلس بروند
| کد خبر: 188020

افزون بر اين روز شنبه تا سه‌شنبه ١٣ كميسيون تخصصي مجلس تشكيل جلسه خواهند داد تا اين جلسات لوايح و طرح‌هاي ارجاعي را مورد رسيدگي قرار دهند. از جمله كميسيون اصل نود مجلس موضوع طرح يك فوريتي شفافيت دريافتي مديران كشور، طرح ساماندهي حقوق و دستمزدمقامات و مديران و طرح ممنوعيت اشتغال به كار محكومان ناشي از تحقيق و تفحص باحضور نمايندگان دولت، ديوان محاسبات كشور، سازمان بازرسي، سازمان حسابرسي و مركز پژوهش‌ها را در دستور كار دارد.

همچنين بررسي طرح استيضاح وزير آموزش و پرورش با حضور نمايندگان استيضاح‌كننده و بررسي تقاضاي تحقيق و تفحص صندوق ذخيره فرهنگيان با حضور وزير آموزش و پرورش و مسوولان مربوطه و نمايندگان متقاضي تحقيق و تفحص از جمله مهم‌ترين موارد در دستور كار كميسيون آموزش و تحقيقات است. علاوه بر اين‌ها كميسيون شوراها و امور داخلي مجلس هم هفته جاري بررسي بند (٢) طرح استفساريه تبصره (٣) ماده (٥٢) و ماده (٧٣) قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي كه هفته پيش براي رفع برخي ابهام‌ها به اين كميسيون ارجاع شده بود را در دستور كار دارد.

بررسي كليات لايحه شفاف‌سازي منابع مالي و هزينه‌هاي انتخاباتي داوطلبان انتخابات رياست‌جمهوري، مجلس شوراي اسلامي و شوراهاي اسلامي هم دستور كار بعدي اين كميسيون در هفته جاري است. اما افزون بر اين‌ها، ٧ وزير براي پاسخ به ٦٧ سوال نمايندگان در كميسيون‌هاي تخصصي حاضر خواهند شد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top