تاریخ انتشار: 31مرداد1395|13:53

| کد خبر: 188082

آیا پروفسور سمیعی هم خائن به مملکت است؟

محمدرضا نصیری

وکیل ملت: پروفسور سمیعی خدمات پزشكی خاص خودش را در اختیار خارجی‌ها قرار می‌دهد اما وطن‌فروش نیست. مریم میرزاخانی مزدور نیست، فقط در كشوری دیگر در حال خدمت به علم است.

میلاد بیگی یا خدابخش، مهماندوست یا پولادگر، لیلا رجبی یا راحله آسمانی، كدام‌یك فرزند ایران هستند و كدام‌یك نیستند؟ پروفسور سمیعی فرزند این مرز و بوم است؟ مگر غیر از این است كه دانش و خدمات پزشكی خود را صرف كشوری بیگانه می‌كند اما چقدر در داخل كشور برای او احترام قائلیم؟ آیا كسی جرأت می‌كند به او و امثال او انگ خیانت و وطن‌فروشی بزند؟ آقایانی كه علیه میلاد بیگی و رضا مهماندوست مصاحبه كردند، آیا مدركی از اینها دارند كه نامبردگان اطلاعات نظامی و اسرار طبقه‌بندی شده و محرمانه كشورشان را به بیگانه فروخته‌اند؟ المپیك، جنگ نیست، صلح است؛ اتهام وطن‌فروشی و مزدوری به اینها نمی‌چسبد.

  وقتی یك ورزشكار از حریف خود شكست می‌خورد به این معنا نیست كه یك وجب از خاك كشورش را به بیگانه داده است یا وقتی از بد روزگار مجبور است زیر پرچم كشوری دیگر روبه‌روی ورزشكار ما قرار بگیرد، قصد ندارد علیه مردم خودش كشورگشایی كند.   ما در فوتبال هم بازیكنانی داریم كه در تیم‌های خارجی بازی می‌كنند، مربیانی كه هدایت یك تیم خارجی را به عهده داشته‌اند، بازیكنان خارجی كه برای حضور در تیم ملی ایران ابراز علاقه كرده‌اند؛ اشكان دژآگه و امید نظری و دانیال داوری و رضا قوچان‌نژاد و فریدون زندی كه ملیت و تابعیت كشوری دیگر را داشته اما پیراهن تیم ملی ایران را پوشیده‌اند.   آیا پروفسور سمیعی خائن به مملکت است؟   مگر غیر از این است كه همین لیلا رجبی با اصالت بلاروس عروس كشور ماست و این همه برای ما افتخار آفریده؟ آیا رئیس فدراسیون دوومیدانی بلاروس تابه‌حال علیه تاتسیانا ایلیوشچانکای خودشان و لیلا رجبی ما مصاحبه كرده و به او اتهامی زده است؟

چه بسیار بازیكنان برزیلی كه در كشورهای مختلف شانس خود را برای ملی‌پوش شدن خارج از پرچم برزیل آزمایش كرده‌اند. بازیكنی مثل سباستین سوریا شاید اگر می‌خواست پیراهن تیم ملی اروگوئه را بر تن كند، باید دعا می‌كرد هزار بازیكن برتر از او در كشورش فوتبال را كنار بگذارند تا نوبت به او برسد اما همین سباستین سوریا با تغییر تابعیت توانست شانس خود را برای حضور در جام‌جهانی امتحان كند.   آیا پروفسور سمیعی خائن به مملکت است؟   مگر این همه مهاجر در كشورهای دیگر نداریم؟ مگر غیر از این است كه بیشتر مهاجران ایرانی در كشورهای مختلف دنیا صاحب سواد و حرفه و شغل آبرومندانه‌ای هستند و به آن كشورها خدمت می‌كنند؟ حالا اگر یكی رفت علیه تمامیت ارضی كشور و امنیت ما اقدام كرد، حسابش جداست اما خود دولتمردان ما در دوره‌های مختلف همواره به ایرانی‌های سایر كشورها احترام خاصی نشان داده‌اند.

پروفسور سمیعی خدمات پزشكی خاص خودش را در اختیار خارجی‌ها قرار می‌دهد اما وطن‌فروش نیست. مریم میرزاخانی مزدور نیست، فقط در كشوری دیگر در حال خدمت به علم است. مهماندوست به تكواندو خدمت می‌كند؛ حالا اگر نشد و نتوانستیم از خدمات او در داخل كشور بهره بگیریم، بی‌انصافی است اتهام وطن‌فروشی به او بزنیم. آیا پروفسور سمیعی خائن به مملکت است؟   وقتی فلان تكواندوكار نفر چهارم یا پنجم وزن خودش در ایران است و به پیشنهاد عضویت در تیم ملی یك كشور دیگر پاسخ مثبت می‌دهد، مثل این می‌ماند كه یك نفر در دانشگاه‌های داخل كشور نمی‌تواند پذیرش شود و می‌رود در تایلند یا انگلیس یا هند ادامه تحصیل می‌دهد. لحظه‌ای كه میلاد بیگی از شیاپ‌چانگ خارج می‌شد، به خاطر شكست دادن حریف ایرانی گریه كرد. گریه او شاید واكنشی بود به حرف‌های رئیس فدراسیون تكواندو كه ساعاتی بعد، این ورزشكار را به مزدوری متهم كرد.

منبع خبر مشرق
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top