تاریخ انتشار: 31مرداد1395|16:06

| کد خبر: 188100

نقش ضعیف وزارت آموزش و پرورش در برنامه ششم توسعه

وکیل ملت: سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: تحرک آموزش و پرروش در گنجاندن مواردی به برنامه ششم توسعه کم و ضعیف بوده است.

میرحمایت میرزاده  ضمن انتقاد از کمبود بندهایی از وزارت آموزش و پرورش در برنامه ششم توسعه گفت: لایحه برنامه ششم توسعه را دولت به مجلس شورای اسلامی تحویل داده است.

وی افزود: موارد معیشتی، رفاهی و مشکلات فرهنگیان باید در برنامه ششم توسعه دیده شود که بندی آورده نشده است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: سرنوشت ۵ ساله کشور در لایحه ششم توسعه مشخص می شود، همچنین سرنوشت ۵ ساله آموزش و پرورش نیز در لایحه ششم توسعه باید دیده شود اما کمترین بندها مربوط به آموزش و پرورش است.

وی تاکید کرد: فرهنگیان بازنشسته و شاغل مشکلات زیادی را دارند که باید در برنامه ششم توسعه دیده و حل شود.

میرزاده خاطرنشان کرد: تحرک آموزش و پرروش در گنجاندن مواردی به برنامه ششم توسعه کم و ضعیف بوده است.

در ذیل ماده ۱۷ برنامه ششم توسعه آمده است:‌ به‌منظور تحقق اقتصاد دانش‌بنیان، افزایش بهره‌وری، تنظیم رابطه متقابل تحصیل و اشتغال، گسترش همکاری و تعاملات فعال بین‌المللی و افزایش نقش مردم در مدیریت علمی و فناوری کشور، وزارت آموزش‌و پرورش مجاز است در جهت ارتقای کیفیت عدالت آموزشی و بهره‌وری نسبت به خرید خدمات از بخش خصوصی و تعاونی اقدام کند.

ارائه خدمات آموزشی در این‌گونه مدارس با استفاده از نیروی انسانی، تجهیزات و امکانات بخش خصوصی و تعاونی یا با مشارکت در استفاده از امکانات و تجهیزات بخش دولتی و نیروی انسانی خصوصی و تعاونی براساس ضوابطی که به تصویب هیئت وزیران می‌رسد، صورت می‌گیرد. آموزش عمومی دولتی در طول سال‌های برنامه ششم توسعه رایگان است.

مهر

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top