تاریخ انتشار: 1شهريور1395|00:00

| کد خبر: 188176

تنها راه خواهش از ژوزه است

وکیل ملت: مدیران باشگاه گفتند پول تنظیم لایحه تکمیلی را نداریم

بیش از سه سال است باشگاه پرسپولیس درگیر پرونده سنگین مانوئل ژوزه است. پرونده‌ای که فرجام خوشی برای این باشگاه نداشت و حالا غیر از محکوم شدن به پرداخت مابقی مبلغ قرارداد سنگین او، پرسپولیس به کسر امتیاز هم محکوم شده است. نخستین معاون حقوقی باشگاه که با این پرونده درگیر شد مصطفی شکری بود که در چند مقطع و با چند مدیر باشگاه کار کرده. شکری می‌گوید اگر باشگاه پرسپولیس در آن زمان هزینه 100 میلیونی تیم وکالت بین‌المللی را متقبل می‌شد شاید الان در این پرونده نتیجه بهتری ‌گرفت. شکری می‌گوید بعد از جدایی او از باشگاه از این پرونده خوب دفاع نشده و الان هم اگر CAS رای داده باشد هیچ کاری نمی‌شود کرد.

آقای شکری، محمد رویانیان دوباره گفته اگر مدیران بعد از او از این پرونده خوب دفاع می‌کردند اینطور نمی‌شد ضمن اینکه می‌شد با پرداخت بخشی از قرارداد مانوئل با ایشان توافق کرد.
 من صحبت آقای رویانیان را قبول دارم و معتقدم اگر مثل دوران ایشان مدیریت می‌شد تلاش‌ها کاملا نتیجه بخش بود. وقتی مانوئل قطع همکاری کرد بحثی مطرح شد مبنی بر اینکه با ایشان توافق شود و چیزی حدد 300-200 هزار یورو به ایشان پرداخت کنند که مانوئل نپذیرفت و رفت. ما آن زمان مکاتباتی کردیم و اخطارهایی به خود ایشان و ابلاغ‌هایی به دستیارانش دادیم که کاملا روند قطع همکاری را نشان می‌داد اما افرادی بودند که آب به آسیاب می‌ریختند.
آقای رویانیان هم به این موضوع اشاره کرده. یعنی از این قرارداد منتفع می‌شدند؟
 نه بحث انتفاع نبود اما اینجوری مطرح می‌کردند که شما سرمربی را اخراج کردید و باید پولش را بدهید اما من در برنامه نود هم گفتم در هر قرارداد یک تعهد وجود دارد و مقابلش یک حق قرار می‌گیرد. مقابل حق هم تکلیف است. حق ایشان حقوقی بود که می‌گرفتند اما بحث ما این بود که تکلیف شان را انجام نداده‌اند. مثلا شما به نقاش می‌گویی بیا خانه من را رنگ کن روزی 100 هزار تومان به شما پرداخت می‌کنم. یعنی تعهد و تکلیف ایشان مشخص است اما یک وقت به نقاش می‌گویی فردا نیا. نقاش اصرار می‌کند من روزمزد هستم و باید پولم را بدهی اما شما تکلیف را از ایشان ساقط کرده‌ای و ایشان نمی‌تواند حقی داشته باشد.
اما این مساله در فوتبال روشن نیست. یعنی مربی را به محل تمرین و هتل تیم راه نداده‌اند و او هم این را به منزله اخراج برداشت کرده.
 مگر آقای آذری در ذوب آهن یک بازی نگفت که گل محمدی نیاید؟ آقای ژوزه در آن شرایط سخت که سقوط آزاد را آغاز کرده بود و خودش می‌دانست به ایستگاه‌های آخر رسیده دنبال این بود که در آخرین قراردادش کوتاه نیاید. البته در آن شرایط ما دعوای متقابلی طرح کردیم و با یک کار فنی دقیق در شبکه حقوقی و با استفاده از وکلایی که در سطح اروپا فعال هستیم لایحه‌ای 160-150 صفحه‌ای به فیفا دادیم تا اینکه مدیر باشگاه عوض شد. در زمان آقای رویانیان باشگاه به مشکل خورد و نتوانست آن پول را پرداخت کند. بعد از آن آقای سیاسی و رحیمی هم گفتند پول نداریم تا برای تنظیم لایحه تکمیلی پرداخت کنیم اما من یک همکار فرانسوی داشتم که ساعتی پول می‌گرفت و به ایشان متعهد بودم. من هم دیدم وقتی برای این کار ارزشی قایل نمی‌شوند پرونده را واگذار کردم. آن زمان هنوز رای صادر نشده بود.
بعد از رفتن شما چه اتفاقی افتاد؟
 بعد از ما افرادی آمدند که ادعا داشتند پرونده اصلا دست شان نیست و دست ما مانده اما اصلا توی باغ نبودند. آنها باید خودشان با فیفا مکاتبه و پیگیری می‌کردند. یک بار هم رفته بودند سوییس. چندین ماه بعد از آن آقای رحیمی گفتند مدارک را بدهید، من گفتم تمامش را داده‌ام. با این حال یک نسخه از لایحه را در حضور آقای حسینی مدیر بین‌الملل باشگاه به ایشان دادم. بعد آقای طاهری آمدند که من موضوع را برایشان تشریح کردم. در این فاصله رای صادر شد که آقایان قرائت درستی از رای نداشتند و مبلغ و جرایم برایشان مشخص نبود. اخیرا هم آقای طاهری مدارک خواستند که همان فایل‌ها را به ایشان دادم.
الان می‌دانید کار به کجا رسیده؟ آیا CAS رای داده و دیگر کاری نمی‌شود کرد؟
 CAS آخرین راه است اما آنجا موضوع باید واقعا پرزنت شود. ما قبلا در CAS رای فیفا درباره وینگادا را شکسته بودیم و در خصوص پرونده مانوئل هم هیچ چیز غیر ممکن نبود. باید بگویم برخلاف اخبار سایت‌ها وکلا به لوزان می‌روند نه زوریخ. آنجا وقتی شما تجدید نظر خواهی می‌کنی هیات HEARING (استماع) تشکیل می‌شود و اظهارات طرفین را می‌شنود. این یک کار تخصصی است و نیاز به وکلای حاذق بین‌المللی دارد.
اگر CAS تجدید نظرخواهی پرسپولیس را رد کرده باشد چه می‌شود؟
 هیچ کاری نمی‌شود کرد. تنها راه التماس کردن به ژوزه است که در شأن باشگاه نیست ضمن اینکه پیرمرد با توجه به زمانی که گذشته به هیچ وجه حاضر نیست کوتاه بیاید.

منبع خبر ایران ورزشی
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top