رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور:

موضوع فیش‌های حقوقی تا انتخابات فراموش نمی شود/تورم را از 40 به 9 درصد و «رشد» را از منفی 8/6 به مثبت 4 رساندیم

وکیل ملت: محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به برخی ادعاها مبنی بر شناسایی ۱۰۰۰نفر که حقوق غیرمتعارف دریافت می‌کردند، گفت: این ادعا غلط است و از این تعداد فقط ۳ درصد حقوق نامتعارف داشتند همچنین هیچ کسی در این‌باره به قوه قضائیه نرفت زیرا حقوق‌ها غیرمتعارف بود اما غیرقانونی نبود.

تاریخ انتشار: 1شهريور1395|00:41

موضوع فیش‌های حقوقی تا انتخابات فراموش نمی شود/تورم را از 40 به 9 درصد و «رشد» را از منفی 8/6 به مثبت 4 رساندیم
| کد خبر: 188213

وی افزود: ما درباره این تعداد که حداقل 13 نفر گزارش  شد نسبت به عزل و برکناری‌شان در همان زمان اقدام کردیم و برای اینکه این کار تکرار نشود در شورای حقوق و دستمزد مصوبه‌ای را گذراندیم که براساس این مصوبه اکنون برای مردم روشن شده است که هیچ یک از مقام های سیاسی، معاونان آنان دریافتی‌شان بیش از 10میلیون تومان نیست و حتی آنانی که در بنگاه‌ها یا محیط‌های سخت باشند سقف دریافتی‌شان 18 میلیون تومان تعیین شده است.


نوبخت در برنامه نگاه یک شبکه اول سیما در خصوص ارزیابی فعالیت‌های دولت گفت: اگر مروری به وضعیت کشور در شهریور 92 داشته باشیم متوجه می‌شویم که تحریم‌ها از مواردی بود که کشور را در وضعیت نامناسبی قرار داده بود. تحریم‌ها از سال 90 به بعد در سطح گسترده تری آغاز شد و به غیر از صادرات نفت، نقل و انتقالات مالی را هم دربرگرفت.

در سال 92 به جایی رسیدیم که نفت در برابر غذا قرار بود مبادله شود و لایحه‌ای هم برای این کار آماده شده بود. نوبخت در ادامه با تشریح برخی شاخص‌های اقتصادی در شهریور سال 92 گفت: تورم در سال 92 بیش از 40 درصد بود و رشد اقتصادی ایران به منفی 6/ 8 درصد رسیده بود. تورم شدید و رکود عمیق درآمدها را محدود کرده بود به نحوی که این شاخص از 119 میلیارد دلار به 50 تا 60 میلیارد دلار تقلیل یافته بود. انتظار مردم این بود که دولت فشار را از اقتصاد بردارد و وضعیت تحریم‌های ظالمانه پایان یابد. از شهریور 92 مذاکرات شروع و تلاش شد که اجازه ندهیم تحریم‌ها بیشتر شود و امکان صادرات را داشته باشیم.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بخش بزرگی از حقوق کارکنان از منابع مالی دولت و فعالیت‌های عمرانی پرداخت می‌شد و هر چه تحریم‌ها شدیدتر و این منابع محدودتر می‌شدند باید تلاش می‌کردیم این شاخص‌ها را در وضعیت مناسب قرار دهیم تا مردم بهبود شرایط را بر سر سفره‌های خود احساس کنند. صادرات نفت از یک میلیون بشکه در چهار ماهه نخست امسال به دو میلیون و 568 هزار بشکه رسیده است که شاخص خوبی برای افزایش تولید
است.
وی در خصوص بهبود وضعیت اقتصادی و تأثیر برداشته شدن تحریم‌ها بر زندگی مردم گفت: الان در شرایطی صحبت می‌کنیم که رشد اقتصادی منفی 8/6درصدی را به رشد4/4درصدی رسانده‌ایم. ما در جلسات روز یکشنبه و پنجشنبه دولت با رئیس جمهوری مسائل اقتصادی را چک می‌کنیم. اگر چنین نظارتی بر کار و عمل نبود امروز نمی‌توانستیم این دستاوردها را داشته باشیم.


سخنگوی دولت با بیان اینکه مردم می‌توانند این اقدامات را با در نظر گرفتن اشتغال جوانان حس کنند، گفت: باید فرصت شغلی ایجاد کنیم و در این جهت باید به تکمیل واحدهای تولیدی و سرمایه‌گذاری در آنها اقدام می‌شد که در این زمینه 7هزار و500 واحد با اختصاص 16 هزار میلیارد تومان فعال شد.


نوبخت با اشاره به آمار واحدهای تولیدی در استان‌های مختلف برای دریافت تسهیلات گفت: در همه استان‌ها 1996 واحد تولیدی موفق شدند بالغ بر 1945 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کنند. این اقدام فقط محدود به آقایان نعمت‌زاده و سیف نبود و دولت بر سر این کارها آمد تا اقدام مناسب در جهت تولید ملی و اقتصاد مقاومتی صورت گیرد.


مردم می‌توانند همین امسال آثار اقدامات دولت را ببینند
وی در ادامه خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند همین امسال آثار اقدامات دولت را ببینند و جمع‌بندی اقدامات دولت یازدهم باید همین امسال مشخص شود. برنامه‌ها برای آینده تهیه شده و ارائه خواهد شد و برای اینکه بتوانیم فعالیت‌های خود را جمع‌بندی کنیم باید بدانیم که از این 7 هزارو 500 واحد تولیدی چه تعداد موفق شده‌اند.
سخنگوی دولت در ادامه به موضوع فیش‌های حقوقی اشاره کرد و گفت: این موضوع فکر نمی‌کنم تا انتخابات فراموش شود.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top