علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آیا بازنشستگی پیش از موعد در آموزش و پرورش خواهیم داشت؟»، اظهار داشت: فعلاً بازنشستگی پیش از موعد در آموزش و پرورش نداریم.

وی افزود: در واقع سازمان بازنشستگی کل کشور با سنوات زیر 30 سال خدمت برای بازنشستگی پیش از موعد موافقت نمی‌کند و اگر آموزش و پرورش هم موافقت کند، آنجا موافقت نخواهند کرد.

فانی در پاسخ به این پرسش دیگر فارس مبنی بر اینکه «آیا این مشکل به سنوات ارفاقی بر می‌گردد؟»، خاطرنشان کرد: سنوات ارفاقی که اصلاً نیست؛ حالا اگر همین سنوات ارفاقی را هم حساب نکنیم و مثلاً فردی با 27 سال خدمت و 27 روز حقوق بخواهد بازنشسته شود این را هم سازمان بازنشستگی کل کشور نمی‌پذیرد، زیرا برای آن سازمان بار مالی دارد؛ البته 2 سال پیش توانستیم این کار را انجام دهیم، اما امسال دوستان ما را بر حذر دانستند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تعداد فرهنگیانی که علاقه‌مند بازنشستگی پیش از موعد هستند، گفت: دو سال پیش که این کار را انجام دادیم، پنج هزار نفر از افرادی که می‌توانستند بازنشسته شوند و مایل بودند باقی بمانند و ما هم نیاز داشتیم را نگه داشتیم، در عوض پنج هزار نفر از افرادی که به سن بازنشستگی نرسیده بودند را خارج کردیم.

وی تصریح کرد: اکنون در حال رایزنی و صحبت هستیم و اگر بتوانیم نظر سازمان بازنشستگی کشور را جلب کنیم خوشحال می‌شویم که مشکل همکار فرهنگی را مرتفع کنیم.منبع: پایتخت

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 3

محمد باقر
|
1شهريور ماه 1395
0
4
واقعا به جای اینکه 5 هزاربازنشسته را نگه دارید مشکل 5 هزار درخواست کنندگان پیش از موعد را حل می کردید درد دل ما همان افرادی هستند که در گردونه تصمیم گیریها بدون اینکه علم چندانی داشته باشند باقی مانده اند .درد دل ما متقاضیان بازنشستگی پیش از موعد پول یا حقوق نیست .درد دل ما کارهایی است که از طرف متصدیان پستهای حساس ادارات اموزش و پرورش به نظام تعلیم و تربیت می شود .آیا فکر کردید بازنشستگانی که مانده اند هدفشان واقعا خدمت صادقانه است ؟اگر این طور فکر می کنید که برایتان متاسفیم. درد دل ما زیر دست بودن افراد نالایق است .فوق لیسانس فلسفه تعلیم وتربیت 25 سال سابقه و مستاجر تا کنون زیر دست فوق دیپلم و لیسانس و بعضا فوق لیسانس غیر مرتبط کار کردم و فقط به کلاس رفتم در حالی که انها اضافه کاریشان به اندازه حقوق من است.مولف کتاب و مقالات نیز هستم .تا کی باید در ادارات لای چرخ لابی گریها و فساد اداری ما له شویم .ما نمی توانیم خیانت کنیم و خائنین را تماشا کنیم .من خواهان بازنشستگی پیش ار موعد بدون سنوات ارفاقی ام . هر کسی که از این وضع خسته شده بسم الله ...و وزارت هم موافقت کند و سازمان بازنشستگی هم همین طور انشاالله...ما خواهان رفتنیم و از خدا میخواهیم خدا خائنین به نطام اسلامی و نطام تعلیم و تربیت را نیامرزد و به سزای عملشان برساند.
سعید رضایی
|
2شهريور ماه 1395
0
0
دیگر انگیزه ای برای کار در آپ نیست اگر برای دانش اموزان فقط مبصر میخواهید نیازی به باز نشستگی نیست
حسین
|
7شهريور ماه 1395
0
1
افرادی توی آموزش و پرورش هستند و مایل به ادامه کار بعد از بازنشستگی دارند واقعا افرادی هستند کمترین زحمت را توی این سیستم اداری متحمل هستند با روابط عمومی عالی و بهترین پست و الا اگر مثل معلم هایی که باید سر کلاس بروند کار کنند و دلسوزی کنند عمرا تحمل ماندن نداشتند و مثل اونها روزشماری می کردند تا بازنشست شوند و افرادی را من میشناسم که مادرزادی مدیر و مسئول متولد شده اند خواه لایق این مدیریت باشند یا نباشند و توی مدت 30 خدمت خود همش زیر سایه پست و مقام روزگار سپری کرده اند اینها مسما خواهان ماندن بیشتر هستند و الا مثل بقیه اگه کلاس تدریس بودند آیا باز هم مایل به ماندن بودند. سخت ترین کار توی آموزش و پرورش تدریس و معلمی و پایین ترین مرتبه نیز چه از نظر مادی و چه از ارزش و معنوی همان معمی هستش . انگار اداری و آموزشی سیستم ما نیز زیاد از معلم بودن خوشش نم اید.

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top