تاریخ انتشار: 2شهريور1395|00:11

| کد خبر: 188429

معاون حقوقی پرسپولیس: قصور مدیران وقت باعث این اتفاق شد

وکیل ملت: سرانجام علی جمشیدی معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس که حدود 5 ماه از فعالیتش می‌گذرد درباره پرونده مانوئل ژوزه صحبت کرد و البته جالب اینجاست که مهم‌ترین بخش حرف‌هایش همان مسائلی است که حدود 8 ماه پیش توسط روزنامه ایران ورزشی برای نخستین بار فاش شد؛ اینکه ژوزه دو قرارداد و به علاوه یک متمم قرارداد دارد با ارقام متفاوت. توضیحات جمشیدی را در خصوص این پرونده بخوانید:

مدیران سابق روی قرارداد دوم دفاع کردند
خلاصه می‌گویم که چرا این پرونده باز شد و به اینجا رسید. پرونده این مربی مربوط به سال 91 است که در زمان مدیریت سابق دو قرارداد برای این مربی بسته شده است. یک قرارداد در سازمان لیگ ثبت شده و مبلغ آن 480 میلیون تومان است که ژوزه این پول را گرفته و یک قرارداد دیگر هم وجود دارد که هیچ جا ثبت نشده و حتی به سازمان لیگ هم ارائه نشده است که البته از نظر مقررات فوتبالی این قرارداد معتبر نیست و مبلغ آن بالای یک میلیون یورو است.
 ژوزه روی قرارداد دوم که بسته شده شکایت کرده صرفنظر از اینکه تاریخ ورود ژوزه به ایران با تاریخ قرارداد تعارض دارد و به نظر می‌آید این قرارداد صوری بسته شده است. ژوزه روی این قرارداد به فیفا شکایت می‌کند و مدیریت وقت باشگاه به جای اینکه قرارداد دوم و صوری را زیرسوال ببرد راجع به این قرارداد دفاع کرد و رای صادر شده نیز برای همین دوره است. ما البته اصل رای را از فیفا خواستیم و آنها اصل آن را به ما دادند و فهمیدیم که آقایان باید روی قرارداد دوم دفاع می‌کردند به جای آنکه آن را زیر سوال ببرند.
در نحوه انعقاد قرارداد و پرداخت پول‌ها هم که ثبت نشده هیچ رسیدی متاسفانه در اختیار ما نیست و باز هم متاسفانه اینها ایرادات حقوقی است که وجود دارد. باید مشخص شود که چرا قرارداد دوم در سازمان لیگ ثبت نشده و ما حتی از این سازمان (سازمان لیگ) استعلام مکتوب داریم که این اتفاق رخ نداده است و حالا هم به این ایرادات رسیده‌ایم. از طرف دیگر تفاوت‌های فاحشی در تاریخ متن قرارداد و تاریخ ورود ژوزه به ایران وجود دارد و نشان می‌دهد قرارداد دوم صوری بوده است.


متاسفانه پرونده بدوی خوب مدیریت نشد
 ما این ایرادات را برجسته کردیم و در زمان مهلت قانونی درخواست خود را به دادگاه CAS ارسال کردیم و درخواست‌مان را ثبت کردیم. به دلیل شرایط خاصی که این پرونده داشت نمایندگان ما به سوییس رفتند تا به صورت حضوری مذاکرات را انجام دهیم و خوشبختانه اعتراض ما ورود خورد و شکایت ما از رای بدوی ثبت شد.
 با این همه و در این مرحله باید داوران منتخب بنشینند و پرونده را مجددا مورد بررسی قرار دهند اما ما متاسفیم که پرونده بدوی به صورت خوب مدیریت نشد و با اعتراضی که به رای صادر شده انجام دادیم امیدواریم در روند این پرونده به سرانجام برسد اما یک نکته وجود دارد و آن این است که این قصور چه سهوی و چه عمدی بوده این مساله باعث و بانی تشکیل این پرونده سنگین علیه باشگاه پرسپولیس شده است اما ما همه تلاشمان را می‌کنیم تا به نتیجه برسیم.

 
مستندات قصور فاحش مدیران قبلی را منتشر می‌کنیم
در این مدت مصاحبه‌های متعددی از برخی‌ها دیدیم که می‌گویند فلان مقدار پول پرداخت شده و یا کارهایی صورت گرفته اما سوال من این است که وقتی آقایان خودشان بر مسند کار بودند چرا این کارها را نکردند و به دنبال مذاکرات نرفتند. می‌بینیم که در این شرایط برخی به دنبال گرفتن ماهی از آب گل‌‌آلود هستند اما مستنداتی وجود دارد که نشان می‌دهد این پرونده به دلیل قصور عوامل وقت بوده است و ما شرح کامل موضوع به انضمام مستندات متضمن قصور فاحش مدیریت وقت را منتشر خواهیم کرد.


6 امتیاز کسر نمی‌شود
 به هیچ عنوان چنین موضوعی واقعیت ندارد. در این مرحله اصلا بحث کسر امتیاز معنی نمی‌دهد چراکه هیچ اخطاری هم در این خصوص به باشگاه نرسیده و از آنجایی که وارد مرحله جدید رسیدگی شده‌ایم قاعدتا چنین بحثی هم وجود نخواهد داشت.

منبع خبر ایران ورزشی
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top