«هرکسی که صبح بیدار می‌شود و یک تریبون پیدا می‌کند نمی‌تواند قانونگذاری کند و وزیرنیز نباید تبعیت کند چرا که وزیر باید تابع قانون باشد.» حالا تصور بفرمایید این مطالب را در همایش مربوط به روز پزشک مطرح فرموده‌اند و در ادامه ضمن گریزی به قضیه مذاکرات هسته‌ای و برجام افزوده اند: «اگر می‌شد من هم قطعنامه‌های سازمان ملل را پاره می‌کردم، اما نمی‌توان آنها را پاره کرد.»

می‌بینید؟ کار دارد بالا می‌گیرد. همین الان است که عموجان دلواپس ما هم وارد صحنه شوند و حرف‌هایی با جنس ادبیات کلانتری و شعارهای استادیومی بزنند که از انتشار آنها معذوریم. در عین حال هر آینه ممکن است انجمن «قطعنامه دان‌های پاره مقیم مرکز» به سبب توهین و تمسخر عارض جناب روحانی شوند. در عین حال دوستانی که با قطعنامه‌ها به مثابه «کاغذپاره» برخورد کردند و تورم و تحریم و فساد را در نوردیدند هم برای روشنگری دست به یک سری سفر استانی جدید بزنند! خب کل یوم این روند به سود هیچ‌کس نیست...


ما با توجه به اینکه نیت‌مان خیر است و قصدمان صلح و صفاست، پیشنهاد می‌کنیم در حاشیه شهر مشهد یا حتی در جاده طرقبه (نزدیک همان رستوران‌هایی که شیشلیک فضایی می‌دهند) یک منطقه آزاد تجاری- فرهنگی برپا کنند. خب منطقه آزاد از آنجایی که اسمش معلوم است منفک از حوزه‌های شهری است. اگر کسی کنسرت خواست از مشهد می‌فرستندش منطقه آزاد.

منطقه آزاد در واقع هم مشهد هست و هم نیست. در عین حال دور تا دورش فنس و دیوار دارد و اگر زبان‌مان لال مفسده‌ای هم در حاشیه کنسرتی رخ دهد همان پشت دیوار چال می‌شود. لازم به یادآوری هم نیست که مدیر مناطق آزاد جناب ترکان هستند؛ هم مهربان و خوش صحبتند و هم قاطع و بی‌انعطاف. اگر کسی خواست دست از پا خطا کند و زیرآبی برود، مطمئن باشید خود جناب‌شان گوش خاطی را می‌گیرد و از محدوده فنس به بیرون هدایت می‌کند.

از آن طرف آقای ترکان خیلی خوش ذوقند و هیچ بعید نیست اگر بچه خوبی باشیم با یک پرس قرمه سبزی یا آبگوشت بزباش هم از تماشاچی‌های کنسرت پذیرایی کنند. حالا اگر کسی خیلی اهل کنسرت بود و بدون کنسرت رفتن شب خوابش نمی‌برد، می‌تواند همانجا توی منطقه آزاد چادر بزند و اتراق کند و با فروش کالای همراه مسافر بدون تعرفه گمرکی روزگار بگذراند.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

حسين غلامحسيني
|
2شهريور ماه 1395
0
1
اين پيشنهاد هم خوب است ولي يك پيشنهاد هم من دارم وآن اين است كه اسم كنسرت را عوض كنند!

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top