تاریخ انتشار: 2شهريور1395|13:31

| کد خبر: 188526

رسانه ای که همیشه از یک سوراخ گزیده میشود

وکیل ملت: مهران مدیری در برنامه دورهمی در جریان طنزگویی، خواسته یا ناخواسته به طلحه و زبیر، دو شخصیت مورد احترام برادران اهل سنت لعنت می فرستد.

قطعا نمی توان همه ی تقصیر را به گردن آقای مهران مدیری انداخت، زیرا برنامه از قبل ضبط شده بوده وتوسط شورای بازبینی صدا و سیما دیده شده. این اتفاق، قبل از واکنش های نمایندگان مجلس و خبرگزاری ها، توسط عامه اهل سنت کشور واکنش نشان داده می شود. حال فکرش را بکنید چقدر از این موارد هست که ما شیعیان نمی بینیم اما عموم جامعه اهل سنت در روستاها و شهرهای کوچک که یکی از تفریحات شان تلویزیون دیدن است، می بینند؛ و با دیدن این جزییات چه حالی به آنها دست می دهد.

رسانه ملی، اقتضائات خودمان(شیعیان) رو خوب کنترل می کند، اما آیا می داند اهل سنت چه اقتضائاتی دارند؟


 یکی از دوستان اهل سیستان و بلوچستان بنده می گوید: می بینم که چگونه جوانان متدین اهل سنت به خاطر همین اهانت ها از شیعه کدورت و کینه به دل می گیرند و به راحتی تحت تاثیر القائات گروهک های معاند به دام ضد انقلاب و خرابکارها گرفتار می شوند. زمانی جذب گروهک تنها از میان افراد کم سواد اهل سنت بود اما متاسفانه امروز شاهد هستیم نخبگان اهل سنت هم تحت القائات گروهک قرار می گیرند و جذب می شوند.

آنکس که "کینه" رشت نپوشید جز "کفن"
وانکس که "عقده" کاشت درو کرد "انفجار"

در اتفاقی دیگر همین چند روز پیش بود که خبر اعدام تعدادی در کردستان بعلت ترور چند عالم بزرگ اهل سنت بشدت در فضای رسانه ای جهان پیچید. اما جریان رسانه ای که همیشه سعی در بهره برداری از این اتفاقات است، بیکار ننشست. اول بی بی سی و سی ان ان و بعد از آن هم شبکه های عربی، خط خبری پرقدرت (کشتار اهل سنت توسط حکومت ایران) را پوشش دادنند؛ این روند تا آنجا که رسانه ملی ایران سکوت را ترجیح می دهد؛ ادامه پیدا می کند.
یک طرف قضیه اهل سنت و طرف دیگر شیعیان هستند. بعد از این اعدام ها، برای شیعیان، بدلیل ضعف رسانه ای این پیش فرض بوجود می آید که همه ی اهل سنت ظرفیت چنین دست اقدام های افراطی را دارند؛ درست مثل قضیه اعدام ریگی، کم کاری رسانه ملی در نحوه پوشش اتفاق، باعث شد که عبد المالک ریگی چماقی شود بر طایفه ی بزرگ ریگی، که بسیاری شهید هم در دوران دفاع مقدس و هم در پاسداری از مرزها داده اند. هر کدام از این عزیزان خاطره ی بدی در مواجهه با شیعیانی که فامیلی آنها را می فهمیدند، دارند.

برای اهل سنت نیز، با توجه به نبود اطلاع رسانی صحیح رسانه درباره علت اعدام ها، و از آن طرف، تبلیغات وسیع شبکه های ماهواره ای، به راحتی خط رسانه ای(کشتار اهل سنت ایران) بعنوان یک پیش فرض در ذهن آنها مورد قبول واقع می شود.
در صداو سیما که خیلی راحت قانون تصویب می شود، مثلا الان حدود حجاب خانمها در تلویزیون مشخص شده است. و یا کسی حق ندارد از کلمات لاتین استفاده کند و باید فارسی را پاس بدارندو...


آیا نمی توان در این زمینه قانونی تصویب کرد؟ یعنی توهین نکردن به مقدسات اهل سنت اندازه اینها اهمیت ندارد؟
شرایط و مقتضیات زمان می طلبد که واقعا برای جلوگیری از اهانت به مقدسات اهل سنت فکری جدی کرد. به نظر می رسد تنها راه حل منع از اهانت به مقدسات اهل سنت، تدوین و تصویب قانون مبنی بر جرم بودن اهانت به مقدسات اهل سنت بر اساس فتاوای رهبر فرزانه انقلاب است و این مهم نیز همت نمایندگان مجلس را می طلبد.
 

دسته بندی خبر روز , خبرخوان++ , سیاسی ++ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top