تاریخ انتشار: 2شهريور1395|23:48

| کد خبر: 188641

در آستانه استیضاح فانی/ مدیر صندوق فرهنگیان هم وعده داد: اجرای «طرح ۱۰۰» حقوق مکمل فرهنگیان در آینده نزدیک

وکیل ملت: مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان از اجرای طرح جدیدی برای فرهنگیان تحت عنوان طرح ۱۰۰ (حقوق مکمل فرهنگیان) در آینده نزدیک خبر داد و ۲۵ مزیت آن را برشمرد.

شهاب‌الدین غندالی به اعلام جزئیات اجرای این طرح و ضرورت‌های آن پرداخت و اظهار کرد: از آنجا که هزینه‌های زندگی روز به روز افزایش می‌یابد اگر افراد به دنبال پس‌انداز و سرمایه‌گذاری نباشند در تامین مخارج زندگی‌شان در آینده دچار مشکل خواهند شد. از سوی دیگر سرمایه‌گذاری در عرصه‌هایی چون بورس، ارز، طلا، زمین و ملک مستلزم برخورداری از اندوخته‌ای قابل توجه است که قشر کارمند و به خصوص فرهنگیان چنین امکانی را در اختیار ندارند.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان این که با توجه به این شرایط مدت‌ها در فکر طرحی بودیم که بتواند درآمد دائمی برای معلمان ایجاد کند، اظهار کرد: بررسی‌ها و مطالعات نشان داد که در کشورهای توسعه یافته بخش قابل توجهی از افراد جامعه آینده خود را از طریق بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری‌هایی که با صرفه‌جویی‌ها و اندوخته‌های اندک در طی زمان ممکن است پس‌انداز و هزینه‌های زندگی آینده خود را تامین می‌کنند. در همین راستا طرح ۱۰۰ که برنامه‌ای مستمر است با دربرداشتن مزایای ویژه برای بیش از ۹۴ درصد فرهنگیان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان طراحی شده است.

وی با بیان این که طرح ۱۰۰ بیست مزیت برای فرد بیمه شده در طول حیات و پنج مزیت برای خانواده و ذینفعان (که توسط خود بیمه شده مشخص می‌شوند) پس از فوت خواهد داشت، گفت: ایجاد آرامش روانی و امید به آینده، ایجاد اندوخته قابل توجه یا حقوق مادام‌العمر، پوشش غرامت نقص عضو، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کار افتادگی کلی، پوشش هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه و بیماری‌های خاص، امکان دریافت وام از محل اندوخته، معافیت‌های مالیاتی، دریافت سود مشارکت علاوه بر سود تضمینی، استفاده از تخفیف و تقسیط در سایر بیمه‌های مورد نیاز از جمله این مزیت‌ها هستند.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: علاوه بر این دریافت مبلغ اندوخته پس از ۳۰ سال دریافت مستمری، دریافت سرمایه فوت برای بازماندگان حداکثر تا مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان تا هر سن، دریافت مستمری در صورت فوت بیمه شده به مدت ۳۰ سال از زمان شروع مستمری، دریافت مبلغ اندوخته در پایان ۳۰ سال دریافت مستمری، دریافت سرمایه فوت بر اثر حادثه یا فوت عادی در دوران تشکیل سرمایه از دیگر مزیت‌های طرح ۱۰۰ هستند.

وی با اشاره به امکان استفاده از کمک‌های صندوق ذخیره در طرح که در حال حاضر تا ۳۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است، اظهار کرد: همه فرهنگیان عضو صندوق ذخیره می‌توانند در این طرح شرکت کنند و برای خود یا اعضای خانواده بیمه‌نامه تهیه کنند.

غندالی مبلغ حق بیمه را متناسب با توان هر فرد ۵۰، ۱۰۰ و ۱۵۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: مدت بیمه‌نامه می‌تواند حداقل ۵ سال و حداکثر ۳۰ سال باشد. معلمان شاغل با سابقه بالا نیز می‌توانند تا سن ۷۵ سالگی عضویت خود را ادامه دهند.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان این که پس از ارسال بخشنامه مربوط از سوی وزارت آموزش و پرورش که به زودی انجام خواهد شد، فرهنگیان می‌توانند با مطالعه و آشنایی با طرح، فرم‌های پیشنهادی را که بر روی سایت موسسه و وزارت آموزش و پرورش قرار می‌گیرد، تکمیل کنند، گفت: همچنین فرهنگیان می‌توانند فرم‌های مربوطه را در مدارس تکمیل و از طریق مدیران مدارس تحویل منطقه نمایند تا بیمه‌نامه‌ها توسط بیمه معلم صادر و تحویل بیمه‌شدگان شود.

 

خبرگزاری فرهنگیان

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 15

اکبر
|
3شهريور ماه 1395
5
11
سی سال دیگه برای توقبرخوبه.بازهم پفیوز بازی.اگه راست میگن سهممان از صدها میلیارد تومان سود صندوق ذخیره امروز بدهندنه سی سال دیگه.
جابر
|
3شهريور ماه 1395
5
11
صندوق ذخیره این همه بودجه داشته باهاش تاالان چکار میکرده؟!
توجیب کی بودن؟!
گذاشتن واسه روز مبادا؟!
الان روز مباداست؟!
ناشناس
|
3شهريور ماه 1395
3
10
خسته نشی!!! تو نداری مطالبات فرهنگیانو بدی ،،تو حقوقشون موندی ، حالا بیمه شون میکنی واسه 30 سال دیگه
علی
|
3شهريور ماه 1395
0
6
آقا پولی.که بعد مرگ فرهنگی میدی برای خودت تا بیچاره زنده هست فکری بحالش کنید نه بعد از مرگ
كيهان
|
3شهريور ماه 1395
0
5
اين طرح از قبل هم بوده وهيچ تضميني وجود ندارد .بيمه ها به دنبال منافع خودشان هستند واين هم سركاري ديگري هست
ناشناس
|
3شهريور ماه 1395
0
6
با کسر ۱۰۰ هزار دیگه از حقوق معلمین دیگه چیزی براشون نمی ماند
علی
|
3شهريور ماه 1395
0
7
. با این همه پول صندوق تا الان چکار کردی
طالب قربانی
|
3شهريور ماه 1395
0
0
thdni hd knhvn
ناشناس
|
3شهريور ماه 1395
0
3
خدا شاهد شما هیچگونه قصد خدمت ندارید فقط می خواهید جیب خالی معلمان را خالی تر بکنید
معصومه
|
3شهريور ماه 1395
0
2
من که قرارداد بیمه عمر تحت عنوان مان با بیمه ایران بستم برای 20 سال که یا بعداز 20 سال اصل پول وسرمایه رو بهم بدن یا حقوق مستمری بگیرم. انصافا بیمه ایران همیشه به تعهدادتش عمل کرده ولی به بیمه معلم اطمینانی نیست.
اوس تقی بازنشسته
|
3شهريور ماه 1395
0
3
نفس عمل بسیارسازنده و خوشاینداست اماباتوجه به شرایط اقتصادی نامناسب وحقوق اقل جایی برای کسرحقوق باقی نمانده اول دریافتی هارا عادلانه پرداخت کنید تا اسیبی به معلم نرسد.
رضا
|
3شهريور ماه 1395
0
3
مرد حسابی 17ساله عضو صندوق ذخیره هستیم یک ریال وام به فرهنگی دادید.فقط یک سری ماشین را به اسم لیزینگ با وامهای با سود بالا به معلمین قالب میکنید.و خودتون و دوستان غزیزتان با حقوقهای نجومی به ریش ما میخندید.خجالت بکشید.
معلم
|
3شهريور ماه 1395
0
3
دست از سر معلمان بدبخت بردارید ۰ما را به خیر شماها امیدی نیست شر نرسانید۰
سعید
|
3شهريور ماه 1395
0
3
فقط به فکراینند که معلم کی فوت میکند.
ممنون که امیدبه مرگ را افزایش میدید؟
رضا
|
5شهريور ماه 1395
0
0
هم مدیر عامل هم هیات مدیره، باید پاسخگو باشند بر چه اساسی مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان از صندوق ذخیره فرهنگیان را به آقای هدایتی،عابر بانک معروف تیم پیروزی وام داد ه اند؟ وچرا آقا وام را پرداخت نمی کند!

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top