نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی عراق موفق شدند منطقه استراتژیک القیاره در جنوب موصل را به طور کامل از دست تروریستهای داعشی آزاد کنند.

به گزارش تسنیم به نقل از  المسله، صالح الجبوری رئیس شورای ناحیه القیاره در استان نینوا امروز پنجشنبه گفت که نیروهای امنیتی به طور کامل این ناحیه را به کنترل خود در آوردند.

حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق در بیانیه ای آزادسازی القیاره را به مردم عراق تبریک گفت و آن را گامی مهم برای بازپس گیری کامل استان نینوا از دست داعش دانست.

العبادی در بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای قهرمان ما امروز با آزادسازی القیاره پیروزی مهمی به دست آوردند. این دستاورد بزرگ و پیروزی درخشان را که بعد از آزادسازی پایگاه نظامی القیاره صورت گرفته است. به مردم عراق تبریک می گویم.

نخست وزیر عراق همچنین از فداکاری ها وجانفشانی های صورت گرفته در راه آزادسازی القیاره قدردانی کرد.

پیش از این نجم الجبوری فرمانده عملیات آزادسازی نینوا امروز پنجشنبه گفت که طی ساعات آینده، آزادسازی کامل القیاره در جنوب شهر موصل اعلام خواهد شد.

عملیات آزادسازی مرکز القیاره سه‌شنبه گذشته آغاز شد.

نیروهای عراقی روز سه شنبه مرکز القیاره را از دست تروریستهای داعشی آزاد کردند.

مرحله اول عملیات آزادسازی القیاره هفته گذشته با آزادسازی روستاهای جوانه، الکبه الغربیه، القاهره، دور التجاوز، و الحویج از لوث تروریستهای داعشی به پایان رسید.

القیاره بزرگترین منطقه در استان نینوا به شمار می‌رود و یکی از بزرگترین چاههای نفتی عراق در این منطقه قرار دارد که در دهم ژوئن سال 2014 میلادی به اشغال تروریستهای داعشی در آمد.

ناحیه القیاره از لحاظ تاکتیکی و لجستیکی در نبرد آزادسازی موصل حائز اهمیت است و آزادسازی این منطقه، امنیت پایگاه نظامی را که اخیراً در نزدیکی این منطقه تأسیس شده برقرار می‌کند.

همچنین با آزادسازی القیاره، راه مختصری برای نیروهای عراقی جهت رسیدن به مناطق جنوبی موصل، باز خواهد شد.

گروه تروریستی داعش سحرگاه روز بیستم خرداد (10 ژوئن) سال 1393 به موصل مرکز استان نینوا و دومین شهر بزرگ عراق واقع در 400 کیلومتری بغداد پایتخت این کشور حمله کرد و این شهر را به تصرف خود درآورد.

عملیات آزادسازی موصل از فروردین ماه گذشته آغاز شده و از آن زمان تاکنون نیروهای عراقی چندین روستا و منطقه را از دست تروریستهای داعشی آزاد کرده‌ و دهها تن از عناصر داعش از جمله سرکرده های این گروه تروریستی را به هلاکت رسانده اند.

کلید واژه ها القیاره - جنوب موصل
دسته بندی خبر روز , خبرخوان++ , جهان ++++ ,
منبع خبر تابناک
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top