آمریکا: تنش دریایی ناو امریکایی با شناورهای سپاه در خلیج فارس/ سه گلوله هشدار شلیک شد

وکیل ملت: منابع نظامی ایالت متحده آمریکا در دو روز گذشته مدعی شده اند در حوادث زنجیره ای مشابه در خلیج فارس قایق های تندرو سپاه پاسدران انقلاب اسلامی برای ناوهای آمریکایی ایجاد مزاحمت کرده اند؛ همزمان رسانه های آمریکا دیروز خبر دادند یک ناوچه آمریکایی در خلیج فارس به سمت یک قایق تندروی سپاه سه تیر اخطار شلیک کرده است.

تاریخ انتشار: 5شهريور1395|18:56

 آمریکا: تنش دریایی ناو امریکایی با شناورهای سپاه در خلیج فارس/ سه گلوله هشدار شلیک شد
| کد خبر: 189090

به گزارش وکیل ملت ، مقامات نظامی آمریکا مدعی شدند در روز چهارشنبه و یک روز پس از مواجهه 4 قایق تندروی سپاه با یک ناوشکن آمریکایی در تنگه هرمز، قایق های تندرو سپاه سه بار در نقاط مختلف به ناوهای آمریکایی نزدیک شده اند.

بر اساس این گزارش حادترین مواجهه زمانی بود که یک قایق تندروی سپاه به حدود 200 متری دو ناو گشتزنی آمریکا در شمال منطقه خلیج فارس نزدیک شد.

بر اساس ادعاهای آمریکایی ها ، این قایق سپاه به  دو ناو آمریکایی " یو اس اس اسکوال " و " یو اس اس تمپست " و یک ناو کویتی نزدیک شده و شروع به چرخ زدن در اطراف آنها کرده است. مکالمات رادیویی بین ناو آمریکایی و قایق ایرانی انجام شده اما قایق محل را ترک نکرده است تا اینکه ناو آمریکایی یو اس اس اسکول اقدام به شلیک سه گلوله اخطار به سمت قایق ایرانی کرده است.

مقامات نظامی آمریکا مدعی اند با شلیک صورت گرفته قایق سپاه محل را ترک کرده است.

پیتر کوک سخنگوی پنتاگون دیروز در تشریح حوادث دو روز گذشته در خلیج فارس مدعی شد در 4 حادثه جداگانه قایق های تندرو سپاه به ناوهای آمریکایی در منطقه نزدیک شده اند.

او دو مواجهه صورت گرفته را خطرناک توصیف کرد و با اشاره به اینکه نیروهای ایرانی در خلیج فارس غالبا حرفه ای رفتار می کنند ، نزدیک شدن بیش از حد قایق های تندرو سپاه به ناوهای آمریکایی را خطرناک توصیف کرد و مدعی شد در یکی از این مواجهه ها که در روز چهارشنبه صورت گرفت ، ناو آمریکایی برای جلوگیری از درگیری و دور کردن قایق ایرانی از محل اقدام به شلیک سه گلوله اخطار کرده است.

مقامات آمریکایی مدعی اند شناور های سپاه برای ناوهای آمریکایی در آب های آزاد بین المللی ایجاد مزاحمت می کنند.

مقامات رسمی جمهوری اسلامی ایران درباره ادعاهای دو روز گذشته آمریکایی ها سکوت کرده اند اما حسین دهقان وزیر دفاع دیروز بدون اشاره مستقیم به ادعاهای منابع آمریکایی در اظهاراتی گفت اگر شناورهای بیگانه وارد آب های ایران شوند نیروهای ایرانی به آنها اخطار می‌دهند و اگر اقدام شناورهای بیگانه تجاوز باشد، با آن مقابله می‌کنند.

گفتنی است مقامات آمریکایی روز چهارشنبه نیز با انتشار فیلمی مدعی نزدیک شدن 4 قایق تندروی سپاه به کمتر از 300 متری یک ناوشکن آمریکایی در تنگه هرمز شده اند. این مواجهه روز سه شنبه صورت گرفته است.

منبع خبر روز نو
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top