تاریخ انتشار: 6شهريور1395|00:00

| کد خبر: 189185

حمایت قاطع دولت از فانی/وزیر آموزش و پرورش استیضاح را با موفقیت پشت سر می گذارد

وکیل ملت: حسینعلی امیری عصرجمعه در نشست خبری با خبرنگاران، در پاسخ به سوال هشدار نیوز در خصوص برنامه ها واقدامات برای ارتقای رتبه فضای کسب و کار در سطح کشور، افزود: فضای کسب و کار دامنه گسترده دارد و مسائل متعددی در ارتقای رتبه فضای و کسب و کار تاثیر دارد که در این میان نیروی انسانی، تامین اعتبار، حضور بخش خصوصی، تعامل و همکاری در بهبود فضای کسب و کار مهم است.

وی اظهار کرد: کاهش پروسه صدور مجوز برای سرمایه گذار برای سرمایه گذاران خود یک مولفه مهم در بهبود فضای کسب و کار در کشور است، بنابراین بهبود این فضا نیازبه عزم عمومی دارد. 

معاون پارلمانی رئیس جمهور در  پاسخ سوال دیگر خبرنگار هشدار نیوز در خصوص آخرین وضعیت استیضاح وزیرآموزش و پرورش، گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی حق استیضاح دارند وحق دارند وزیران را استیضاح کنند و وزیر آموزش و پرورش در فراکسیون مربوطه مطالب لازم را ارائه کرده است و بخش قابل توجهی از نمایندگان قانع شدند.

امیری گفت: وزیر آموزش و پرورش توانسته به برخی از پرسش های نمایندگان پاسخ دهد و آنان را قانع سازد و پیش بینی می شود بتواند موضوع استیضاح را با موفقیت حل کند.

امیری در خصوص آخرین وضعیت مسکن هشدار نیوز، با اشاره به اینکه در دولت گذشته هزینه های زیادی برای تحقق مسکن هشدار نیوز شد، افزود:  تعیین تکلیف مسکن هشدار نیوز  از اقدامات مهم دولت تدبیر و امید طی سه سال گذشته است و پرداخت تسهیلات برای اتمام پروژه های واگذار شده به مردم راهکار ارائه شده دولت یازدهم است.

وی با بیان اینکه دولت برای تسهیل امور و تولید، قوانین و مقررات زائد و مانع از اجرای برنامه ها را شناسایی و برای برطرف سازی آن راهکار ارائه می کند، گفت: برخی قوانین و مقرراتی وجود دارند که فرایندهای رسیدگی به مباحث مختلف را طولانی می کنند.

امیری شهیدان رجایی و باهنر را الگوی مدیریت قابل قبول عنوان کردو گفت: رفتار سازمانی و مدیریت الهام گرفته از رفتار شهیدان دولت باشد و هفته دولت فرصت بسیار خوبی است که مدیران این دو شهید را الگوی خود قرار داده و مدیریت خود را براساس این شاخص ها تدوین کنند و همه کار مندان و مدیران مسئولیت خود را جدی بگیرند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد: خیانت و عمل خبیثانه استکبار در   به شهادت رساندن شهیدان رجایی و باهنر  هیچ وقت از ذهن ها خارج نمی شود و مردم به این پلیدی های دشمنان بسیار آگاه هستند و این دو شهید به علت اینکه اعتقاد عملی به آرمان های امام  داشتند به شهادت رسیدند.

امیری افزود: تاریخ کشور ما جنایات دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در به شهادت رساندن شهیدان رجایی و باهنر را هرگز فراموش نمی کند.

وی با اشاره به اینکه زنجان شهر شعور و شور حسینی و همواره در صحنه های مختلف دفاع از ارزش ها و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نقش تاثیرگذار داشته است،  افزود: این استان بزرگانی چون حضرت آیت الله شبیری و حضرت آیت الله موسوی دارد و داشتن چنین چهره ها و شخصیت های مهم برای این استان مایه افتخار است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه دولت یازدهم در زمان آغاز مسوولیت خود با حجم بزرگی از مشکلات و چالش ها مواجه بود، افزود: دولت در آغاز مسوولیت خود تورم ۴۶ درصدی را شاهد بود و رشد اقتصادی کشور در  حد بسیار پایینی قرار داشت و  بالا بودن نوسانات اقتصادی و قابل پیش بینی نبودن مبادلات ارز باعث بی ثباتی اقتصادی در کشور شده بود ولی همه این مشکلات با اقدامات مهم دولت تدبیر و امید رفع شود.

امیری با بیان اینکه دولت در شرایط نامناسبی روی کار آمد و  طی سه سال گذشته چالش های فراوانی را پشت سرگذاشته است،  افزود: دولت یازدهم در طول سه سال گذشته با برنامه‌ریزی‌ها و شاخص‌هایی که مقام معظم رهبری تعیین کردند توانست به دستاوردهای خوبی و عملیاتی برسد.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم اولویت های را برای اداره و توسعه کشور در بخش های مختلف تبیین کرده است، گفت: بر اساس اولویت‌بندی‌های انجام گرفته و قول های که رئیس جمهور در ایام انتخابات داد برنامه های کشور در مسیر صحیح و درست و علمی و کارشناسی قرار گرفته است و دولت برنامه ریزی لازم را برای اجرای برنامه های کلان و استراتژیک شروع کرد و با همدلی کارها جلو رفت.

امیری گفت: در دولت تدبیر و امید مدیران و فرماندارانی از همه سلیقه ها و جناح ها حضور دارند و تنها هدف خدمت به مردم بوده است.

ایران نیازی به واردات گندم ندارد

امیری با بیان اینکه در حال حاضر نیازی به واردات گندم نداریم، گفت: در اواخر سال ۹۲ بیش از ۷ میلیون تن گندم وارد کردیم ولی در حال حاضر ذخیره گندم برای دو سال وجود دارد و بیش از ۱۲ میلیون تن گندم در کشور ذخیره شده و نیاز به واردات نداریم و ظرفیت لازم برای صادرات گندم را داریم.

هدفگذاری رشد اقتصادی ۷ درصد است

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تورم بالای گذشته رفع شده است، گفت: در حال حاضر با رشد اقتصادی ۴.۴ درصد مواجه هستیم و هدفگذاری برای رشد اقتصادی ۷درصد است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور افزود: با آغاز به کار دولت تدبیر و امید سود نرخ بانکی کاهش یافته و این امر باعث احیای واحدهای تعطیل شده زیادی شده و وابستگی به درآمد نفت هم کاهش یافته است.

امیری با اشاره به دستاوردهای کشور در بخش کشاورزی، افزود: امروز با رشد اقتصادی خوبی در بخش  کشاورزی مواجه هستیم و رشد ۱۵.۵ درصدی را در این بخش داریم و در زمینه آبیاری تحت فشار از ۴۰ هزار هکتار به ۱۰۶ هزار هکتار در سال ۹۴ رسیدیم که نشان دهند رشد ۱۶۴ درصدی است.

وی افزود: در بخش صنعت و معدن طی دولت تدبیر و امید عملکرد خوبی داشتیم و خیلی از واحدهای تولیدی که تعطیل بودند وارد چرخه تولید شدند و در حال حاضر بیش از ۷ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل احیاء شده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه رشد خوبی در بحث زیر ساخت های فناوری و برق داشتیم، افزود: در حال حاضرمصرف برق صنعتی  در کشور با رشد مواجه است و مصرف برق خانگی کاهش یافته است و تصمیماتی خوبی برای توسعه زیر ساخت های حوزه الکترونیک و برق گرفته شده است.

رشد جرایم در کشور متوقف شده است

امیری گفت: در حال حاضر امنیت بسیار خوبی در کشور حاکم است و در بخش فرهنگ و کاهش آسیب های اجتماعی با برنامه ریزی ها اقدامات خوبی انجام گرفته است و در سال های گذشته شاهد افزایش جرایم بودیم ولی امروز رشد جرایم در دولت تدابیر و امید متوقف شده است.

وی در ادامه به روند اجرای طرح نظام سلامت در کشور گفت: در بخش پزشکی رضایت مردم از بخش درمان بیشتر شده و تعرفه پرداختی بسیار کاهش یافته است و در بخش شرکت های دانش بنیان ۴۷ هزار نفر مشغول هستند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور افزود: در ارتقای علمی کشور به جایگاه خوبی رسیده و در بخش محیط زیست با اقدامات انجام گرفته شاهد کاهش آلودگی در شهر تهران از سال ۹۲ تاکنون بودیم و در بحث گردشگری هم عملکرد خوبی داشته ایم.

امیری گفت:مردم مهمترین سرمایه های نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و دولت به فراهم کردن رفاه حال و پاسخ به مطالبات مردم بسیار جدی است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ارتباط ما با مجلس بسیار خوب است باوجود اینکه از تمام سلیقه ها و جناح در مجلس حضور دارند ولی ارتباط بسیار خوبی داریم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور  با بیان اینکه حق برخورداری از انرژی هسته ای، موضوع بسیار مهمی است، گفت:با محقق شدن برجام حق مسلم ایران در بهره مندی از دانش صلح آمیز هسته ای به تایید مجامع جهانی رسید و جهانیان حق برخورداری از این انرژی در جمهوری اسلامی را به رسمیت شناختند.

امیری با بیان اینکه  برجام منجر به خارج شدن پرونده ایران از ذیل ماده هفت منشور شورای امنیت شد و سایه تهدید نظامی را از سر نظام کم کرد، افزود:  ایران مجبور به توافق نبود و دولت در کنار تامین منابع ملی و حفظ قدرت دفاعی، تامین امنیت کشور را بر عهده دارد و با به نتیجه رساندن توافق به این مسئولیت عمل کرد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 2

شهروند خواستار استیضاح
|
6شهريور ماه 1395
0
0
شما به بهانه اینکه اخرین سال دولت است می خواهید هر طور شده وزیر را نگه دارید و خواسته مردم و فرهنگیان مثل خود وزیر برایتان اصلا اهمیت ندارد توصیه می کنم نگاهی به نظرات مردم کنید که در سایت نو اندیش موجود است بعدا تصمیم بگیرید.
معلم
|
6شهريور ماه 1395
0
0
انشاء الله استیضایع می شود

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top