کنسرت و موسیقی از جمله پدیده‌های فرهنگی است که برای امام‌جمعه مشهد در دسته ولنگاری‌های فرهنگی قرار می‌گیرد از همین رو شاید در هفته‌های اخیر بارها از آن سخن به میان آورده و اظهارات و موضع‌گیری‌هایش تا جایی پیش رفته است که برخی ها را وادار به عقب نشینی کرده است و برگزاری کنسرت موسیقی در استان خراسان رضوی تا اطلاع ثانوی ممنوع شده است.


علم الهدی این بار و بعد از موضع‌گیری حسن روحانی، رئیس‌جمهوری در مورد حوادث مشهد به دولت هشدار داد که مراقب باشد تا آرم ولنگاری فرهنگی بر پیشانی‌اش نخورد. هنوز معلوم نیست دولت یازدهم به صورت عملی چگونه می‌خواهد ثابت کند که در مقابل این روحانی منتقد کوتاه نیامده‌است.

او در خطبه‌های پیش از نمازجمعه دولت را در عرضه فرهنگی ضعیف ارزیابی می‌کند در این مورد توضیح داده است که در آفند و پدافند فرهنگی یک ولنگاری وجود دارد و تساهل و تسامحی دیده می‌شود که دارای علت است و علت آن توجه سیاسی برخی مسئولان و متولیان فرهنگی به قشر «اقلیت لائیک» در این کشور است.

علم‌الهدی معتقد است که برخی برای خوشایند یک قشر لائیک می‌خواهند در اجرای ارزش‌های دینی دچار ولنگاری شوند تا جایی که برای خوشایند این‌ها حتی توهین به روحانیت وابسته به مقام ولایت را صورت می‌دهند و این درست نیست و این ولنگاری قابل اغماض نیست.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 10

معلم
|
6شهريور ماه 1395
15
17
این قشر پر مدعی، و بی محتوا بعد از سی و هفت سال، که همه ارکان نشر و تبلیغ دیانت در اختیارشان بود،نتوانستند، مردم را متعهد و متدین تربیت کنند تا خود از حلال و حرام،پرهیز نمایند، ،لذا با حرکت انفعالی،، بقول خودشان ،کنسرت و موسیقی را مانع می شوند ،تا ملت علاقه مند به آن را از شرکت در این اجتماعات هنری ،مانع شوند، غافل از این که تبعات ناشی از این ممنوعیت ،علیه این تفکر تحجری و قرون وسطائی ،همچنان رو به افزایش است
محمدتقی
|
7شهريور ماه 1395
14
14
علم الهدی دارد فراموش کرده امام جمعه موقت موقت موقت موقت موقت موقت موقت موقت موقت مشهد است و جایگاهی در میان مردم مشهد ندارد.
یکی
|
7شهريور ماه 1395
14
14
مردم برای یک کنسرت هزاران دلار را ازین کشور به دوبی میبرند و آنها هم این پولها را به داعش تزریق کنند تا...
محمدتقی
|
8شهريور ماه 1395
9
9
علم الهدی خودش را برای رهبری اینده آماده می کند.برای همین به دنبال افزایش محبوبیت است.درحالیکه این اقدامات تخم کینه را در دل جوانان میگذارد.
همراه
|
9شهريور ماه 1395
1
1
آقای علم الهدی چون خیلی داغتر از آشی پیشنهاد می کنم به سوریه بروید و با تکفیریهایی مبارزه کنید که حرم حضرت سکینه را با خاک یکسان کرده اند ، با مردم ایران مبارزه کردن آن هم برای یک برنامه کاملا قانونی و شرعی هنر نیست .
علیرضا
|
9شهريور ماه 1395
0
0
می خواهم بدانم موسیقی در زمان حضرت محمدص هم ممنوع بوده است یا اینها کاسه داغ تر از اش شده اند
یوسف
|
11شهريور ماه 1395
0
0
متاسفم که یک نفر با این حرفاش واسه شون تصمیم میگیره چیکارکنن چیکارنکنن؟؟؟یارو زورکی میخواد مردمو ببره بهشت؟بابا ملت این بهشتی که میخواید نخوان به کی باید بگن؟؟؟؟
مهدی
|
11شهريور ماه 1395
1
1
من از تموم مردم عذرخواهی میکنم شما میگویید چکار کنیم هر انسانی در هر شغلی در هر منصبی یه روزی بازنشست میشه چون مغز دیگه کارایی جوانی رو نداره و فکر کردن خوب صورت نمیگیره من نمی دونم چرا افرادی مثل جناب علم الهدی و .... بازنشست نمیشن.
amirhassan
|
16دي ماه 1395
1
0
هیچوقت نباید از موسیقی شکایت کرد چون هر انسانی در کنار کارهای روزمره خود نیاز به یک کم آرامش ذهنی و روحی هم دارد وموسیقی آن آرامشی را که باید را به افراد میدهد وموسیقی لازم وضروریست برای بشر انشاالله که تجدید نظرمیشود وموسیقی را به عنوان یک لازمه زندگی تلقی خواهید کرد جناب علم الهدی
فرید
|
5اسفند ماه 1395
0
0
بهتر است ایشان یک سری هم به فتاوی حضرت امام بزنند

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top