نامه مطهری به پورمحمدی درباره اعدام‌های سال 67

وکیل ملت: نایب رییس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به وزیر دادگستری درباره اظهارات اخیر وی در خصوص فایل صوتی آیت الله منتظری بر لزوم ارائه توضیحاتی در زمینه شایعات مربوط به سال 67 تاکید کرد.

تاریخ انتشار: 6شهريور1395|11:53

 نامه مطهری به پورمحمدی درباره اعدام‌های سال 67
| کد خبر: 189252

به گزارش وکیل ملت ؛ مصطفی پور محمدی دو روز پیش در اظهاراتی در همدان به انتشار فایل صوتی ایت الله منتظری درباره اعدام های دهه60 واکنش نشان داده بود.
 
اوگفت:  «منافقان تبهکار روزگار هستند و امروز نمونه روشن آنها  داعشی‎ها هستند که در قساوت و خونریزی به صغیر و کبیر رحم نکردند به طوری که همه افراد در ترس قساوت آنها بودند. »
 
پور محمدی افزود: «برخی دنبال تطهیر دشمنان خون‌آشام این ملت هستند در حالی که این افراد چیزی جزء خیانت و خباثت و رذالت در پرونده خود ندارند.»
 
مصطفی پور محمدی یکی از افرادی است که ظاهرا در جلسه آیت الله منتظری با برخی مقامات وقت قضایی و امنیتی کشور حضور داشته است.
 علی مطهری به سخنان پور محمدی واکنش نشان داده و گفته است:
 
«جناب حجت‌الاسلام آقای پورمحمدی دامت برکاته
 
وزیر محترم دادگستری
 
با اهداء سلام، به عرض می‌رساند در صحبت خود در ارتباط با انتشار فایل صوتی مرحوم آیت‌الله منتظری، فرموده‌اید: «برخی دنبال تطهیر دشمنان خون‌آشام این ملت هستند که در قساوت و خونریزی به صغیر و کبیر رحم نکردند به طوری که همه افراد در ترس قساوت آنها بودند.»
 
متأسفانه این، مشکل کشور ماست که مسئولان به جای توضیح یک مسئله و پاسخ به سؤالی که برای برخی اذهان ایجاد شده است به مغالطه می‌پردازند و از عواطف انسانی و دینی و انقلابی مردم بهره‌برداری می‌کنند و هیچ گاه به سؤال مورد نظر پاسخ نمی‌دهند. در موضوع فایل صوتی مذکور همه مسئولانی که پاسخ دادند صرفا به جنایتکاری منافقین از یک سو و عظمت شخصیت امام خمینی(ره) از سوی دیگر پرداختند و هیچ پاسخی به سؤال ندادند و در واقع توضیح واضحات دادند.
 
انحرافات فکری و جنایات بزرگ منافقین بر همه روشن است و گروه فرقان هم که شخصیتی به عظمت آیت‌الله مطهری را به شهادت رساند شاخه‌ای از منافقین بود. این امر محل بحث نیست. محل بحث این است که با توجه به این که از نظر اسلام و در حکومت اسلامی حتی به چنین جانیانی و طرفداران آنها نیز نباید ظلم شود آیا شایعاتی که درباره اتفاق سال 67 درباره نحوه اجرای حکم امام(ره) گفته می‌شود صحت دارد یا خیر؟ جناب عالی که همراه آقایان رئیسی، نیّری و رازینی در متن این قضیه بودید باید ضمن توضیح ماجرا،  یا می‌فرمودید این شایعات به هیچ وجه صحت ندارد و یا می‌فرمودید ممکن است قصورهایی هم صورت گرفته باشد که در صورت اثبات از خانواده‌های آنها عذرخواهی و جبران خسارت خواهد شد.
 
این روش برخلاف تفکر رایج که کتمان خطاهای احتمالی را موجب تقویت نظام می‌داند و بلکه نوعی عصمت برای جمهوری اسلامی قائل است، موجب جلب اعتماد بیشتر مردم و استحکام افزون‌تر نظام اسلامی است.
 
از خدای متعال توفیق الهی روزافزون جناب‌عالی را مسئلت می‌کنم.
 
با تقدیم احترام
 
علی مطهری»

منبع خبر عصرایران
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

معلم
|
6شهريور ماه 1395
0
0
سلام و تحیت بر استاد شهید مطهری،که افتخار لباس روحانیت است
و درود بر فرزند آزاده اش، دکتر علی مطهری، که همیشه مدافع حق و عدالت بوده و مخالف سر سخت ریاکاری و چاپلوسی ، آن هم در روزگای که اکثریت نان ،چر ب زبانی و فریب کاری خود را می خورند و لحظه ای نگران یوم یقوم الحساب، نیستند. خدایا چه می شد،اگر امثال علی مطهری ها،چندین و چندین برابر می شد؟

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top