همه پیام هایی که روسیه با حضور در همدان برای غرب و منطقه ارسال کرد

وکیل ملت: روسیه همچنین با این اقدام خود چندین پیام به دیگر کشورهای خاورمیانه ارسال کرده است و آن این است که روسیه بیشتر از آمریکا قابل اعتماد است؛

تاریخ انتشار: 7شهريور1395|12:03

 همه پیام هایی که روسیه با حضور در همدان برای غرب و منطقه ارسال کرد
| کد خبر: 189447

به گزارش وکیل ملت  به نقل از هافینگتن پست، بر اساس بند 146 قانون اساسی ایران، هرگونه در اختیار قرار داد پایگاه نظامی در ایران حتی برای اهداف صلح آمیز ممنوع است. با این وجود نه مقامات ایران قانون این کشور را نقض کردند و نه قدرت های خارجی از ابتدای پس از جنگ جهانی دوم ازخاک ایران به عنوان پایگاه نظامی استفاده کردند.
 
اما هفته گذشته، بر اساس خبر رویترز روسیه فاش کرد که از پایگاه نظامی در ایران در همدان به عنوان یک پایگاه نظامی برای حمله به مواضع تروریست ها در سوریه استفاده کرده است. ایران اما به سرعت در ابتدا با تکذیب این موضوع به آن واکنش داد و در ادامه اشکار سازی آن از سوی روس ها را خیانت در اعتماد خواند.
 
ایران اما به دنبال آن بود تا به رقبایش این پیام را بدهد که روسیه همچنان به جای اینکه با آنها باشد در کنار تهران است. حقیقت اینکه روسیه برای نخستین بار از سال 1917 وارد ایران شده است تاکید بر این موضوع است که روسیه قدرت ضروری جهان باقی خواهد ماند.
 
اوباما و دولت آمریکا طبق معمول به نظر می رسید از اینکه از موضوعی در این زمینه اطلاع دارند ابراز بی اطلاعی کردند تا هم وارد این موضوع نشوند و هم از ایران انتقاد نکنند.
 
روسیه همچنین با این اقدام خود چندین پیام به دیگر کشورهای خاورمیانه ارسال کرده است و آن این است که روسیه بیشتر از آمریکا قابل اعتماد است؛ چرا که روسیه با استفاده از تجهیزات پیشرفته نظامی و با حمله به مواضع همه گروه هایی که ممکن است قدرت متحد خود را به خطر بیندازند، به کمک متحدان و دوستان خود آمده است.
 
روسیه برای تسهیل در روند حمله جنگنده های این کشور به مواضع گروه های تروریستی در سوریه از پایگاه هوایی نوژه در همدان استفاده کرده بود، به گفته مقامات تهران و مسکو این همکاری همچنان ادامه خواهد داشت.

منبع خبر نامه نیوز
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top