تاریخ انتشار: 8شهريور1395|10:21

| کد خبر: 189588

تفاوت این دو عکس چقدر است آقای فردوسی‌پور؟

وکیل ملت: يادش به خير روزي كه پيشكسوتان ميلان به تهران آمدند تا مقابل همتايان پرسپوليسي‌شان قرار بگيرند.

آن بازي كه به مناسبت دلجويي از مهدي مهدوي‌كيا و خداحافظي او برگزار مي‌شد، چيزي حدود 60هزار تماشاگر را به ورزشگاه آزادي كشاند. گزارش مسابقه را عادل فردوسي‌پور بر عهده داشت. او ابتداي بازي گفت استقبال چندان خوبي از اين ديدار به عمل نيامده و انتظار حضور تماشاگران بيشتري مي‌رفته است! حالا اما به نظر مي‌رسد عادل معني «استقبال خوب» را متوجه شده باشد!

بازي اخير بين تيم هنرمندان و ستارگان لاليگا فقط با حضور هزار تماشاگر برگزار شد تا خيلي عظيم صندلي‌هاي خالي، تيم ميهمان را شوكه كند. وضع از اين نظر چنان اسفبار بود كه ممكن است براي هميشه بساط برگزاري چنين مسابقاتي در ايران جمع شود. حتي بازي قبلي بين ستارگان ايران و پيشكسوت‌هاي رئال مادريد هم نتوانست چيزي بيشتر از 30هزار تماشاچي را به استاديوم بكشاند.

به نظر مي‌رسد بايد بپذيريم ذايقه هواداران فوتبال در ايران، از اين نظر مثلا با هواداران آسياي شرقي متفاوت است. هر چقدر آنها كشته و مرده ستاره‌هاي بين‌المللي هستند، مردم ما بيشتر حمايت از بازيكنان و تيم‌هاي خودشان را ترجيح مي‌دهند. وقتي در يك روز آخر هفته فقط هزار نفر راهي استاديوم آزادي مي‌شوند تا مورينتس و منديتا را ببينند، حتما دلايلي براي اين مساله وجود دارد.

يادمان باشد همين دو ماه پيش بازي دوستانه پرسپوليس و خونه‌به‌خونه چيزي حدود 12هزار تماشاگر داشت؛ چنان‌كه تمرينات ابتداي فصل استقلال هم چيزي بين دو تا سه هزار نفر را به ورزشگاه مي‌كشاند. با اين اوصاف، حالا شايد عادل فهميده باشد آن استقبال 60هزار نفري از بازي پرسپوليس و ميلان چقدر ارزنده و رويايي بوده؛ جماعتي كه شايد حتي بيشترشان بي‌اعتنا به ميهمانان خارجي، فقط به خاطر تجديد خاطره با ستاره‌هاي قديمي سرخپوشان و به‌ويژه احترام به مهدوي‌كيا راهي استاديوم شده بودند!

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top