چرا داعش در مقابل ارتش ترکیه مقاومت نکرد؟!

وکیل ملت: این واقعه مشکوک زمینه را برای این نتیجه‌گیری فراهم می‌کند که عملیات مذکور با هماهنگی قبلی بین داعش و ترکیه انجام شده است.

تاریخ انتشار: 8شهريور1395|23:19

چرا داعش در مقابل ارتش ترکیه مقاومت نکرد؟!
| کد خبر: 189693

در روزهای اخیر داعش بدون هیچ درگیری "جرابلس" را به نیروهای ترک تسلیم کرد. این واقعه مشکوک زمینه را برای این نتیجه‌گیری فراهم می‌کند که عملیات مذکور با هماهنگی قبلی بین داعش و ترکیه انجام شده است؛ اما سؤال آن است که انگیزه داعش از این اقدام چه بوده است؟


به نوشته روزنامه "البناء" لبنان، دو تفسیر در رابطه با علت مبارزه نکردن داعش در جرابلس وجود دارد:

اولین تفسیر، دولت ترکیه را به همکاری با داعش متهم می‌کند که در طی این همکاری، نیروهای داعش برای سهولت مقابله ترکیه با کردها، از منطقه جرابلس عقب‌نشینی کردند.

و دوم، تفسیری است مبنی بر محاسبات داعش در خصوص فکر ایجاد یک درگیری مستقیم بین کردها و ترک‌ها؛ چراکه این برخورد شرایطی را فراهم می‌کند تا داعش بتواند استان‌های شرقی سوریه و برخی روستاهای حلب را تحت اختیار خود درآورد.

به‌ویژه آنکه درگیری کردها در این نبرد، آن‌ها را مجبور می‌کند برای تقویت خود نیروهایی از حسکه و الرقه را به مناطق نبرد با ترک‌ها اعزام کنند؛ امری که به معنای برهم خوردن توازن نیروها در این دو استان است و به داعش فرصت می‌دهد بار دیگر به این مناطق دست‌اندازی کرده و درصدد جبران خسارت‌های خود برآید.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top