اگر ثامن الحجج موسسه مالی و اعتباری است که رییس بانک مرکزی وقت در نامه های گوناگون و خطاب به استانداران و دادستان های مناطق مختلف کشور آنرا به نام موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج خطاب نموده اند و جالب تر اینکه تقاضا نموده اند به این موسسه اجازه فعالیت داده شود ، توضیح دهید چگونه موسسه ای را که خودتان بعنوان یکی از 14 موسسه دارای مجوز اعلام کرده اید را بعنوان شرکت تعاونی اعتبار نام می برید؟

 

اگرثامن الحجج  شرکت تعاونی اعتبار است که شما در جایگاهی نیستید که آنرا منحل کنید بدلیل اینکه شرکتها زیر مجموعه و تابع قانون تجارت و قوانین مربوطه به شرکتها و وزارت تعاون می باشند و هیچ مرجعی غیر از مصوبه سهامداران و یا هیئت مدیره نمیتواند تقاضای انحلال و یا مسدود کردن حساب ها را صادر کند  و تقاضای ایجاد هیئت تصفیه بنماید. بفرمائید که شما تا کنون تقاضای انحلالی از هیئت مدیره و سهامداران تعاونی اعتبار ثامن الحجج دریافت نموده اید و به وزارت تعاون و اداره ثبت شرکتها فرستاده اید؟

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 21

رضا
|
9شهريور ماه 1395
0
0
در دولت تزویر و ریا همه کاری جایز است به جز کار درست
محمود
|
9شهريور ماه 1395
0
0
توجه شود آمار تعداد تسویه شدگان رامی دهند نه مبلغ باقی مانده از نظر تعداد افراد 97در صد را اعلام می کنند درحالی که از نظر مبلغ 70در صد پول ها بلاتکلیف مانده است که مربوط به سرمایه های کلان است واین آقا باسیاست بازی فقط تعدادراکم کرده است نه مبالغ پول مردم را؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
عزیزی
|
9شهريور ماه 1395
0
5
موسسه ثامن احجج یا تعاونی ثامن احجج در مدت این چند سال هیچ ورشکستگی مالی نداشته است که شما در جراید و خبرگزاری‌های تان تاکید بر ورشکستگی مذکور را دارید. اقدام بانک مرکزی اقدام اشتباهی بود چراکه نباید یک بعد قضیه را دید باید جنبه‌های دیگر آن را بررسی کرد. بیکار شدن 4000 هزار نفر از کارکنان این موسسه آیا واقعا کار بجا و شایسته‌ای است. دولت و مجلس چه تصمیمی در مورد این همه بیکار دارد.شما دولتیان دم از اشتغالزایی می‌زنید چرا حالا تورم بیکاری را بالا می‌برید.
محمدی
|
9شهريور ماه 1395
0
0
دولت و بانک مرکزی برای زنده کردن یک نفر نباید جان دیگران را بگیرد. اگر از خود نوش دارو دارد، نجات دهد نه اینکه از من بگیرد به دیگری بدهد.
علی
|
9شهريور ماه 1395
0
0
خداوند سرنوشت قومی را تغییر نمیدهد مگر ان قوم خودش بخواهد. قران کریم سوره رعد
سیا مک
|
9شهريور ماه 1395
0
3
خبر خوش چه شد روکا ری بود
دانا
|
9شهريور ماه 1395
0
0
این موسسه با واریز سپرده قانونی در موعد مقرر با تاییدیه 8384 مورخ 1390/02/12 وزارت محترم تعاون سرمایه لازم جهت تبدیل از تعاونی اعتبار به موسسه مالی و اعتباری را فراهم می آورد و در تاریخ 1389/12/30 با توجه به ظرفیت و توانمندی این مجموعه وظیفه انحلال و ادغام 23 تعاونی اعتبار آزاد از سوی بانک مرکزی برابر نامه مورخ 1389/12/17 به این موسسه تکلیف گردید. و با شروع به کار این اقدام و در راستای قوانین و مقررات بانک مرکزی کلیه تغییرات و تصمیمات موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج(ع) (در شرف تاسیس) ضمن اعلام به اداره تعاون با تأیید بانک مرکزی ج.ا.ا انجام می گرفت و بانک مرکزی با ممهور نمودن تصمیمات بر آن صحه می گذاشت و بالطبع ثبت تصمیمیات نیز در اداره ثبت اسناد و املاک صرفا با دستور و نامه بانک مرکزی انجام می شد که از جمله نامه های شماره 90/130281 مورخ 1390/06/05 مدیریت محترم کل نظارت بر بانکها و موسسات اعتباری در خصوص ثبت مفاد صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 1390/05/01 و نامه 90/161336 مورخ 1390/07/12 مدیریت محترم کل نظارت بر بانکها و موسسات اعتباری در خصوص ثبت مفاد صورتجلسه مورخ 1390/06/06 مجمع عمومی فوق العاده گواه این مدعاست.
با این اوصاف و در اجرای سیاستهای کلی بانک مرکزی ادغام تعاونی های مذکور موضوع صورتجلسه مورخ 1389/12/03 در موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج (در شرف تاسیس) مستلزم انحلال و تصفیه از ناحیه تعاونی های مذکور بوده که با دستور ستاد عالی ساماندهی موسسات پولی غیر بانکی و با همکاری و نظارت مستقیم نمایندگان محترم بانک مرکزی این مهم با جدیت آغاز گردید.
در ادامه مدیران موسسه من جمله قائم مقام مدیر عامل در امور تصفیه تعاونی ها و مدیران آن استانها تمام سعی و تلاش خود را صرف نمودند تا مراحل قانونی تصفیه و انحلال تعاونی هایی که مقرر بود ادغام شوند با جدیت و لحاظ کلیه مقررات قانونی و دستورالعملهای بانک مرکزی به اتمام برساند که امر انحلال و ادغام 23 تعاونی اعتبار آزاد و صندوقهای قرض الحسنه خصوصا صندوق قرض الحسنه بحران زده احسان الزهرا همدان با هماهنگی وزارت تعاون و نظارت مدیران بانک مرکزی و بازرسان آنان به حول و قوه الهی به نحو احسن انجام و مراتب با ارسال لیست وضعیت سهامداران و اعضای هیأت تصفیه و مدارک مربوطه در خصوص انتقال کلیه حسابها و عملیات مربوطه به ریاست محترم وقت بانک مرکزی اعلام گردید که ایشان مرقوم فرمودند: از موسسه فوق (موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج)به خاطر هماهنگی و همراهی در ساماندهی 23 تعاونی تشکر شود و این تقدیر کتباً طی نامه شماره 90/277322 مورخ 1390/11/19 خطاب به این موسسه صادر و ارسال گردید. لازم به ذکر است آگهی های ختم تصفیه در پایان شهریور ماه 1393 پس از موعد قانونی توسط ریاست محترم اداره ثبت اسناد و املاک مربوطه منتشر و برابر آگهی های مربوطه موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج کلیه مسئولیت تعاونی های مذکور را پذیرا گردید.
.....
اوباما
|
9شهريور ماه 1395
0
0
عزیز آن همه این کار ها فیلم است چطور بقول خود مسئولین بانک مرکزی و قوه قضائیه از سرمایه ثامن الحجج 97 درصد تسویه شده اند اگر ثامن الحجج ور شکسته بود چرا با پول خود موسسه تسویه شده اند آیا بانک ملی می تواند 97 درصد را تسویه کند ،،راستی میر علی در کدام زندان باز داشت است،چرا هیچ چیز از او نمی گویند شما هم سانسور نکن وکامنت را کامل بزار،ممنون
اسحاق
|
9شهريور ماه 1395
0
1
خبر خوشتون چی شد سر کاریم
بد بخت
|
9شهريور ماه 1395
0
0
وکيل ملت خواهش ميکنم اگر خبري پايه و اساس درستي نداره پخش نکنيد و با احساس سپرده گزار بد بخت بازي نکنيد اگر اطلاعيه اي در کار بود تا الان بايد منتشر ميشد شايد هم براي اينکه مدتي مردم آرام باشند و تجمع نکنند اين ترفند رو زدند يا زديد
مجتبي
|
9شهريور ماه 1395
0
0
دلايل اجحاف بانك مركزي به سپرده گذاران ثامن الحجج
1-چهارده سال این موسسه ثامن الحجح با بزرگترین تابلو وتبلیغات وسیع که تماما زیر نظر بانک مرکزی
نوشته شده بود مردم به نام بانک مرکزی اطمینان کردند 2-در پر بیننده ترین برنامه های صدا وسیما با تبلیغات وسیع که انجام دادند3-دارای550شعبه بوده که تعداد زیاد شعبات به اطمینان مردم افزوده بود وحتی تمام سر برگها ومدارک داخل شعبات با متن موسسه زیر نظر بانک مرکزی چاپ شده بود4-دولت شما ادعای قانون مداری دارد وبه قول شما دولت گذشته به قانون عمل نمی کرده برای اطلاع حضرتعالی وهییت دولت در دولت گذشته چندین موسسه از جمله صالحین را بدون انکه هیچ ضرروزیانی به سپرده گذاران وارد شود به بانک تبدیل نمودند بانک اینده 5-لازم بذکر است آقایان بعد از یازده ماه سرگردانی ما سپرده گذاران حسابهای اشخاصی را که مبلغی ناچیز تا مبلغ 35میلیون را داشتند از پول وحق سپرده گذاران کلان تصویه نمودندکه چنانچه حتی 2درصدبه قانون عدل الهی عمل شود باید این آقایان محاکمه شوند که فردی که میلیاردتومان سپرده داشته هنوز هیچ مبلغی دریافت نکرده ولی برای فریب افکار عمومی مبالغ تا 35میلیون تصویه نمودند اینجا سوال پیش می اید مگر ارث پدرشان بوده که این خطا را انجام دادند6 اگر موسسه ورشکست نبوده و ملک و املاک دارد و طبق معمول تسهیلات پرداخت نموده آقایان بیجا کردند یک شب موسسه را منحل کردند حتی جهت اطلاع اگر بزرگترین بانک ایران که همان بانک ملی میباشد اینطوری در تلوزیون برایش مثل ثامن الحجج اعلام ورشکست کنند و مردم یک شب برای گرفتن سپرده خود هجوم بیاورند مطمن باشید سرنوشتش بدتر از ثامن الحجج میشود چون که موسسات و بانک ها پول سپرده گذاران را در گاوصندوق نمیگذارند که هر وقت مشتری خواست به او بدهند.
یکسری تسهیلات پرداخت میکنند یکسری دارایی ها دارند و یکسری پول نقد.
7 سوال اساسی این است طبق گفته های مقامات .موسسه املاک و دارایی دارد چون دولت بدون کارشناسی این کار را انجام داده باید سپرده های مردم را بدهد تا املاک و دارایی را بفروشد مردم چه گناهی کردند و اگر موسسه خطا کرده پس چرا مدیرعامل و سرپرستان آن آزادانه مشغول فعالیت میباشند جناب رییس جمهور آقایانی که تصمیم میگیرند آیا از نماینده سپرده گذاران تا حالا نظر خواسته اند؟
سوال در این مورد زیاد است این سوالات مختصرا ارسال گردید تا لااقل از ضرر د زیان بیشتر جلوگیری نمایید.
باتشکر
رضا.
|
9شهريور ماه 1395
0
1
بانک مرکزی زمان???بگيد،،،خداوکيلی
مالباخته
|
9شهريور ماه 1395
0
0
خدالعنت کندظالم رالعنت خدابربانک مرکزی
حرف حساب
|
9شهريور ماه 1395
0
0
خواستندپول مردم بالابکشندکه کشیدنداگه اعتراض کنی بدهکارمیشی وسروکارت میافتدباکرم الکاتبین
علی
|
10شهريور ماه 1395
0
0
خداوکیلی. مسولین خجالت نمیکشند این همه طی این چند روز همه از خدمت رسانی به مردم گفتند؟! خدا حقمانرا از خانواهشان بگیر
نایبی
|
10شهريور ماه 1395
0
0
سپرده گذاران به پولاشون رسیدن و می رسند فقط این وسط کارکنان بیچاره که هر کدام آلاخون والاخون می شن . کی هست جواب این همه بیکار را بده . کی هست جواب خانواده‌های آنها را بده. خدا یار و مدد کارکنان باد. دولتیان پولهای نجومی و حقوقهای نجومی می خورند ککشون هم نمی‌گزه وای به حال کارکنانی که پول چندرغاز می‌گیرند الانم میخوان بیکار بشن.
ثمين
|
10شهريور ماه 1395
0
0
خبر خوش چي شد با احساس ما بازي نکنيد ما مالباخته چشم براهيم خدا لعنت کند کساني که دربانک مرکزي باني اين بدبختي مردم شدند
علي مالباخته بدبخت
|
10شهريور ماه 1395
0
0
خبر خوش براي من وقتي است که بشنوم کساني که در بيچارهگي سپرده گزاران ثامن الحجج دست داشتند خراب شده ونابود شدند
خليل
|
10شهريور ماه 1395
0
0
لعنت بر کسي که اين سيف گرگ صفت رو سر کار گذاشت و پست به اين مهمي که لايق آن نبود به او داد
ممد
|
11شهريور ماه 1395
0
0
نامردها
تراب
|
11شهريور ماه 1395
0
0
از اطلاعيه خوش خبري نيست برين فقط سر نماژ نفرين کنيد شايد خدا حقمون رو اژ حلقومشان در بياره

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top