والیبال و کسب بالاترین رتبه تاریخ ورزش ایران در رنکینگ ها

وکیل ملت: تیم های ورزشی ایران در هیچ بازه ای از تاریخ در هیچ کدام از رده بندی های جهانی رشته های المپیکی به رتبه تک رقمی نرسیده بودند و همین یک افتخار به حساب می آمد اما در المپیک والیبال ایران موفق شد رکورد خود در کسب رتبه تک رقمی را یک پله بهبود ببخشد و به رتبه هفتم صعود کند.

تاریخ انتشار: 9شهريور1395|12:47

والیبال و کسب بالاترین رتبه تاریخ ورزش ایران در رنکینگ ها
| کد خبر: 189767

تیم ملی ایران همان طور که پیش بینی می شد به رتبه هفتم رنکینگ فدراسیون جهانی والیبال صعود کرد. شاگردان لوزانو با صعودبه مرحله یک هشتم نهایی مسابقات المپیک موفق شدند خودشان را تا رتبه هفتم بالا بکشند. 

  به گزارش عصرایران ، تیم ملی والیبال ایران قبل از مسابقات المپیک و در مهرماه 1394 به خاطر نتایجی که در مسابقات جام ملت های آسیا گرفت خود را به رتبه هشتم رده بندی جهانی رساند. رتبه ای که در ورزش ایران اولین به حساب می آید.البته این رتبه به خاطر خروج مسابقات جام ملت های آسیا از جدول تغییر کرد و ایران دقیقا پیش از المپیک رتبه ای پایین تر داشت.    در اصل ساز و کار رنکینگ فدراسیون جهانی به این صورت است که تعدادی از مسابقات گذشته را به عنوان مسابقات مورد نظر انتخاب می کند و طبق آنها رنکینگ تعیین می شود. در رنکینگی که ایران به رتبه هشتم صعود کرده بود مسابقات جام جهانی 2014 لیگ جهانی 2015 ، مسابقات جهانی 2015 و جام ملت های آسیا لحاظ شده بود.   تیم های ورزشی ایران در هیچ بازه ای از تاریخ در هیچ کدام از رده بندی های جهانی رشته های المپیکی به رتبه تک رقمی نرسیده بودند و همین یک افتخار به حساب می آمد اما در المپیک والیبال ایران موفق شد رکورد خود در کسب رتبه تک رقمی را یک پله بهبود ببخشد و به رتبه هفتم صعود کند.   شاگردان لوزانو که در المپیک قبل حضور نداشتندو به همین دلیل امتیاز کسب شده شان از سال 2012 فقط 3 امتیاز بود این بار موفق شدند با صعود به مرحله یک هشتم نهایی المپیک 50 امتیاز کسب کنند و از نظر امتیازی خود را بالا بکشند.    تیم ملی والیبال ایران در حال حاضر نفس به نفس آرژانتین و با کسب 163 امتیاز در برابر 168 امتیاز آرژانتین در رتبه هفتم جهانی قرار دارد و اگر می خواهد به رتبه ششم صعود کند تنها راهش این است که در مسابقات پیش رو بالاتر از آرژانتین قرار بگیرد و امتیاز بیشتری کسب کند.    البته این بالاتر قرار گرفتن فقط از طریق نتیجه گیری بهتر و بازی های پر امتیاز تر به دست نمی آید و ایران فقط در صورتی از آرژانتین پیش خواهد افتاد که مثلا در مسابقات جهانی به جمع 4 تیم برسد اما آرژانتین در مرحله یک جهارم حذف شود.    والیبال و کسب بالاترین رتبه تاریخ ورزش ایران در رنکینگ ها(+جدول)

منبع خبر عصرایران
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top