تاریخ انتشار: 9شهريور1395|13:16

| کد خبر: 189773

کیهان: مقام سازمان بازرسی را مجبور کردند حرفش درباره تخلف شهرداری در واگذاری آپارتمانها را تکذیب کند؟

وکیل ملت: کیهان نوشت:دیروز قبل از ظهر، مصاحبه‌ای منتسب به نادر خاقانی، کارشناس ارشد سازمان بازرسی کل کشور منتشر شد.

در آن مصاحبه و  در پي اخبار و گزارش‌هاي اخير درباره موضوع گزارش واگذاري املاك در شهرداري از قول وی این‌گونه عنوان شده بود که: «ما فكر نمي‌كرديم اين گزارش اين همه جنجال بپا كند !حقيقت اين است كه ما فقط سؤال مطرح كرديم و در پاكت «شخصا مفتوح فرماييد» براي شهرداري فرستاديم و در بررسي‌هاي بعدي با اسناد جديد متوجه شديم كه فهرست اوليه ما مخدوش است و بسياري از اين اسامي و پلاك‌هاي ثبتي اعلام شده اساسا صحت ندارد اين در حالي است كه فهرست اوليه را «يك عضو شوراي شهر» به ما داد و ما براساس جايگاه آن فرد به صورت ميداني تحقيق نكرديم. در گزارش دوم كه تا ١٥ شهريور و بعد از پاسخ شهرداري منتشر مي‌شود حتما اين موارد را اصلاح مي‌كنيم البته ما مسئول انتشار رسانه‌اي آن گزارش اوليه نيستيم و گزارش از داخل شهرداري به بيرون درز كرده است.»

اما ساعتی بعد، وی هرگونه مصاحبه با رسانه‌ها در این خصوص را تکذیب کرد! انتشار اولیه و تکذیب ثانویه، پیام نگران‌کننده‌ای را به مخاطبان ارسال می‌کند! آیا واقعا در شهرداری چنین اتفاقی افتاده و عده‌ای در پی سرپوش گذاشتن بر روی آن بوده‌اند و مصاحبه اولیه را ترتیب داده بودند!؟ آیا این اتفاق دروغ بوده و خاقانی واقعا در مصاحبه‌ای آن حرف‌ها را رد کرده، اما اصحاب قدرت وی را وادار به تکذیب سخنان خود کرده‌اند!؟ به نظر می‌رسد این تایید و تکذیب؛ از سوی مرجع و منبع رسمی خبر، گویای نکته  مهمی است. چراکه در موضوع مهم صیانت از بیت‌المال، نباید به همین سادگی و به صرف یک گزارش از ماجرا گذشت و آن را خاتمه یافته دانست. بلکه باید بارها و بارها راستی‌آزمایی کرد و حقیقت را تا نهایت امر دنبال کرد تا هرگونه تخلفی آشکار و با متخلف احتمالی برخورد شود.

یک موضع دو پهلو!
معصومه آباد، عضو ایثارگر و آزاده مشهور شورای شهر، در این‌باره به مردم گفت: «در هیچ برهه‌ای از تاریخ 12 ساله همکاری اینجانب با شهرداری و شورای شهر فی‌الحال نه من ونه هیچ یک از بستگان نسبی و سببی مالک واحدهای ثبت شده در تهمت‌های وارد شده نیستیم....در آپارتمان شخصی خودمان که هیچ ارتباطی با شهرداری ندارد زندگی می‌کنم... واحدهای مذکور که تهمت‌زده شده دارای سند مادر است که به هیچ احد‌الناسی انتقال داده نشده است....شکایت رسمی خود را  از منتشرکنندگان این خبر به مجامع قانونی رسمی کشور تقدیم می‌دارم ... املاکی که از سوی شهرداری تهران واگذار شده از طریق مصوبات قانونی بوده است یعنی کار خلاف عرف و قانون نبوده است و اینکه چرا حالا این موضوع به صورت رانت و خلاف مطرح شده را نمی‌دانم.» اما او نکته دیگری هم در انتهای نامه‌اش می‌گوید که خواندنی است: «در پایان یک توصیه مادرانه به منتشرکنندگان این خبر دارم شما فقط یک عضو شورای شهر را نشانه نرفتید شما باور و اعتماد مردم را نه به من که به خالق «من زنده‌ام» خدشه‌دار کردید. شما مادر شهر را زیر آوار تهمت خود دفن کردید.»

صرف‌نظر از اینکه نمی‌توان در حال حاضر، سخنان معصومه آباد را راستی‌آزمایی کرد، ادعای اینکه «واگذاری براساس قانون بوده» یا اینکه«فی‌الحال نه من و نه هیچ یک از بستگان نسبی و سببی مالک واحدهای ثبت شده در تهمت‌های وارد شده نیستیم»، نوعی دو پهلوگویی است و  مشخص نمی‌کند که بالاخره نفس واگذاری صحت داشته یا نه!؟ قرار است بعدا مالک شوند یا نه!

دسته بندی خبر روز , خبرخوان++ , سیاسی ++ ,
منبع خبر انتخاب
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top