تاریخ انتشار: 9شهريور1395|22:05

| کد خبر: 189841

دفاتر اسناد رسمی آماده تنظیم سند پیش فروش ساختمان

وکیل ملت: حتی اگر شیوه نامه تهیه صدور شناسنامه فنی ساختمان ابلاغ نشود همه دفاتر اسناد رسمی حداکثر از 10 روز آمادگی تنظیم سند رسمی در بحث پیش فروش ساختمان هستند.

علیرضا ساوری در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما افزود: قانون پیش فروش ساختمان که معطل تهیه و تدوین شیوه نامه های اجرایی صدور شناسنامه فنی ساختمان بود بالاخره مراحل پایانی خود را طی کرد و با توجه به اهتمام ویژه وزیر راه و شهرسازی این شیوه نامه در حال ابلاغ نهایی است و امیدواریم در 3 روز آینده این کار صورت گیرد.

🔻وی گفت: چنانچه بنا به هر دلیلی این شیوه نامه ابلاغ نشود و یا به تاخیر بیفتد و یا فرسایشی شود دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران با بهره گیری از مطالب و مفاد مندرج در قانون تسهیل تنظیم سند، بدون در نظر گرفتن شناسنامه فنی ساختمان این قانون را اجرا و در تنظیم اسناد رسمی اقدام می کنند.

🔻ساوری افزود: دستگاه های نظارتی استان ها بر اجرای این قانون نظارت عالیه خواهند داشت و با دستگاه هایی که دچار تخلف، کوتاهی و قصور شوند برخورد خواهند کرد.

🔻این مسئول قضایی با اشاره به اینکه در بحث قانون پیش فروش ساختمان نیازمند اطلاع رسانی و ارتقای آگاهی های عمومی هستیم، گفت: حداکثر تا 10 روز آینده دفاتر اسناد رسمی برای تنظیم سند رسمی میان پیش خریداران و پیش فروشندگان آمادگی دارند و نماینده کانون سردفتران در جلسه ای، این آمادگی را اعلام کرد.

وی افزود: این اقدام ظرف مدت یک روز در دفاتر اسناد رسمی انجام می شود.

🔻ساوری گفت: در قانون پیش فروش ساختمان مجازات های مختلفی برای افراد و دستگاه هایی که این قانون را اجرا نکنند و یا در اجرای آن عدول کنند در نظر گرفته شده است که این مجازات ها هم نقدی و هم حبس خواهد بود.

🔻وی افزود: مجازات های تعیین شده در قانون بسیار اثربخش است و امیدواریم با نگاه پیشگیرانه ای که در این قانون وجود دارد اساسا جرمی رخ ندهد و شاهد کاهش تخلفات در بازار مسکن و ساختمان و به ویژه در حوزه معاملات باشیم.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top