تاریخ انتشار: 9شهريور1395|23:25

| کد خبر: 189877

تکذیبیه های نمایشی در مورد املاک نجومی صدای رسایی را هم در آورد

وکیل ملت: حمید رسایی، نماینده سابق مجلس، این یادداشت علی الف را در کانالش منتشر کرده:تاییدیه‌های املاک نجومی به اسم تکذیبیه! چه چیزی را باید تکذیب کنند اگر راست می‌گویند؟

به صورت خاص متن تکذیبیه‌ی خانم آباد را از سایت اصلی حامی قالیباف خواندم. آنچه برداشت کردم متاسفانه برخلاف ابتذال رسانه‌ای، در واقع تایید حرف‌ها بود. به چند نکته باید دقت کنیم.

 اگر این موضوع رانت باشد می توانیم بگوییم دست داشتند اما اگر از راه عرف و قانونی باشد و تخلفی صورت نگرفته باشد و در چهارچوب شرکت های تعاونی این کار صورت گرفته باشد به آنها اجازه داده شده که کارشناس رسمی دادگستری آن را کارشناسی کند و بعد آنها می توانند به صورت اقساط آن را تقسیط کنند یا می توانند تخفیف بدهند در صورتی که این کار در عرف و قانون صورت بگیرد نه اینکه در خارج از عرف و قاعده باشد.

در این بند می‌گوید اصل کار (ایده دادن زمین‌ها، تقسیط، تخفیف) قانونی بوده است. اصلا نمی‌گوید که اساسا چنین منازلی نبوده است! یا من اصلا اقدام نکردم. می‌گوید همه‌چیز طبق «عرف» و «قانون» بوده است. اینجا اعتراض می‌کند چرا تخلف و رانت بوده است!

سپس توضیحات کلی می‌دهد که کار شهرداری قانونی بوده، همه‌ی تعاونی‌ها تخفیف می‌دهند، کارشناس رسمی دادگستری قیمت گذاشته، سازمان بازرسی سوال کرده نه اینکه گزارش بدهد و...؛ بعد دوباره به موضوع خود می‌پردازد:

سند این خانه به نام شهرداری است و بنده حتی بهره بردار این واحد نیستم و در خانه شخصی خودم در حال زندگی هستم اما به دلیل اینکه اشخاص را تخریب کنند و بهره برداری دیگری از این فضا بکنند متاسفانه این اخبار کذب را منتشر می کنند و بنده کاملا برای آنها توضیح دادم که این واحد مسکونی نه به نام بنده است و نه آن را خریده ام و نه در آن زندگی می کنم و هنوز هم به نام خود شهرداری است.

یک بار دیگر با دقت بخوانید. او در این بند چه چیزی را تکذیب می‌کند؟ تمام حرف او این است که «هنوز»  من ملک را نخریده‌ام، در آن زندگی نمی‌کنم و «هنوز» سند به نام شهرداری است؛ جالبه که فارس هم همین معنی را از صحبت‌هایش در کانالش منتشر کرده است.

معنی‌اش این است که قرار بوده چنین کارهایی بشود، ولی رفقای افشاگر عجله کردند و در مرحله‌ی رایزنی‌های معامله، شلوغ کردند و اینها مجبور شده‌اند کنسل کنند کار را! یعنی اگر شبیه رفقای راستی ما سه سال صبر می‌کردند تا فیش‌های نجومی گرفته شود، جاسوسی‌ها انجام شود، بعد سر جای بهتری با اسناد قوی‌تری منتشر کنند، بیشتر کارشان می‌گرفت. ظاهرا هنوز حرفه‌ای نیستند در پرونده رو کردن :)
خانم آباد [و دیگران] چه چیزی را باید تکذیب کند؟

خانم آباد تاکنون به اصل ماجرا نپرداخته است و طبعا تکذیب‌هایش هم در واقع تکذیب نیست.

اولا ایشان نباید درباره  وضع الان مسکن خود صحبت کند. باید در این باره صحبت کند که آیا قرار بوده است چنین زمینی را بگیرد؟ آیا چنین پیشنهادی با چنین تخفیف‌هایی بوده است؟ آیا در حال بررسی این پیشنهاد بوده است؟ اگر آری، چطور می‌خواسته است اقساط میلیونی‌اش را پرداخت کند؟ از کدام منبع مالی؟

دوما آیا این پیشنهاد خاص برخی افراد (مدیران خاص شهرداری، برخی اعضای شورای شهر و...) بوده است یا خیر؟ آیا یک کارمند جزء هم می‌توانسته در این تعاونی درخواست چنین ملکی بدهد و چنین تخفیف و تقسیطی دریافت کند؟ یا از اختیارات -احتمالا قانونی- شهردار استفاده شده است؟

بسیاری از تکذیبیه‌ها در سیستم مبتذل سیاسی و رسانه‌ای ما در واقع تاییدیه است. هیچ وقت به تیتر تکذیبیه اکتفا نکنید و حتما متن خبر را بخوانید!

به عنوان نمونه‌ای دیگر از این ماجرا:
صحبت‌های آقای قناعتی هم در واقع  تاییده است و نه تکذیبیه؛ و با صراحت بیشتری می‌گوید که این اتفاق روی میز بوده و در مرحله‌ی پیش قرار داد بوده است:

قیمت 4 میلیارد و 400 میلیون تومان را به من پیشنهاد دادند که در توان من نبود... تخفیفی هم که دادند به کار من نمی آمد، چرا که رقم بسیار بالا و در توان من نبود. این لیست مربوط به پیش قرارداد خریدی است که من قبل از دانستن قیمت آن را درخواست کرده بودم... اعطای مسکن به کارمندان شهرداری تهران در قالب تعاونی مسکن، اقدامی قانونی است که همه سازمانها و نهادها انجام می دهند.

دو نکته‌ی کلی در باره‌ی ماجرای املاک نجومی و شهرداری:

مواضع قالیباف و مهدی چمران نیز به معنای تایید این اتفاق است. و تنها دفاعشان قانونی بودن این اختیارات است. وفقط به حواشی و برخی تعبیراب (چون تخلف و فساد و رانت و...) واکنش نشان داده‌اند.

باور کنید سر ماجرای فیش‌های حقوقی هم همه چیز قانونی و طبق روال انجام شده بود. و آنها هم همین دفاعیات را می‌کردند.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top