میزان عرضه نفت اوپک به بالاترین میزان خود می رسد

وکیل ملت: رویترز در بررسی‌های خود پیش‌بینی می‌کند که عرضه روزانه نفت اوپک در ماه اوت با توجه به افزایش تولید کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با ٤٠ هزار بشکه افزایش نسبت به ماه ژوئیه، به بیشترین میزان خود در ماه‌های اخیر برسد.

تاریخ انتشار: 12شهريور1395|01:34

 میزان عرضه نفت اوپک به بالاترین میزان خود می رسد
| کد خبر: 190195

به گزارش خبرگزاری رویترز، و طبق گزارش‌های اعلامی در روز چهارشنبه (دهم شهریور ماه) تولید نفت کشورهای عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در ماه اوت به بیشترین میزان در ماه‌های اخیر خواهد رسید، اما با توجه به افت تولید کشورهای نیجریه و لیبی، افزایش تولید نفت عربستان و دیگر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس صرف جبران افت این کشورها شد.

بر اساس تحقیق به‌عمل آمده، پیش بینی می‌شود که عربستان، عمده‌ترین صادرکننده عضو اوپک، به منظور تأمین افزایش تقاضای داخلی فصلی و در پی تلاش برای حفظ سهم بازار خود، تولید نفت خود را دست کم در حد ماه پیش (ژوئیه) نگاه دارد.

دیگر تولیدکنندگان بزرگ خاورمیانه نیز، بجز ایران، تولید نفت خود را افزایش دادند.

اطلاعات مربوط به حمل و نقل دریایی و اطلاعات به دست آمده از منابع صنعت نفت نشان داد که عرضه روزانه نفت کشورهای اوپکی از ٣٣ میلیون و ٤٦٠ هزار بشکه در ماه ژوئیه (با ٤٠ هزار بشکه افزایش ) به ٣٣ میلیون و ٥٠٠ هزار بشکه درماه اوت افزایش یافت.

میزان عرضه نفت کشورهای عضو اوپک در ماه اوت بدون در نظر گرفتن کشورهای گابن و ونزوئلا نیز به ٣٢ میلیون و ٥٤٠ هزار بشکه در روز رسید که بالاترین سطح از زمان شروع ثبت آمار اوپک از سوی رویترز در سال ١٩٩٧ است.

میزان عرضه نفت اوپک از سال ٢٠١٤ میلادی که این سازمان به منظور افزایش قیمت سیاست تثبیت تولید خود را کنار گذاشت افزایش یافت.

طبق این بررسی‌ها پیش‌بینی می‌شود که تولید نفت عربستان در ماه اوت در حد تولید ماه ژوئیه خود، که به رکورد ١٠ میلیون و ٦٧٠ هزار بشکه در روز رسید، باقی بماند.

هیچ نشانی از کاهش تولید نفت وجود ندارد و خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان هفته گذشته اظهار کرد که تولید ماه اوت این کشور نیز در همان حد ماه ژوئیه باقی خواهد ماند.

بنا به پیش‌بینی‌های رویترز، امارات نیز به افزایش تولید خود ادامه خواهد داد و انتظار می‌رود تولید روزانه این کشور برای نخستین بار در ماه اوت به سه میلیون بشکه برسد و تولید نفت کشورهای عراق و کویت کمی بیشتر از ماه ژوئیه آنها باشد.

عرضه نفت ایران در ماه اوت در همان سطح ماه پیشین خود باقی خواهد ماند. این کشور در حال رساندن حجم تولید خود به میزان پیش از تحریم‌ها و به دنبال سرمایه‌گذاری برای افزایش تولید است.

بیشترین افت عرضه در بین کشورهای اوپکی درماه اوت مربوط به نیجریه و به دلیل حملات نظامی به تأسیسات نفتی این کشور خواهد بود. تولید نفت لیبی و ونزوئلا نیز در این مقطع زمانی به دلیل بحران اقتصادی کاهش یافت.

کلید واژه ها عرضه نفت - اوپک
منبع خبر شانا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top