تاریخ انتشار: 12شهريور1395|22:51

| کد خبر: 190324

دزد دیجیتالی عابر بانک ها را معرفی کنید + عکس

وکیل ملت: جوان 30 ساله ای که با سو استفاده از نقص سیستم بانکی در دستگاه های خود پرداز اقدام به برداشت های غیر قانونی می کرد، تحت تعقیب ویژه پلیس قرار گرفت.

در اقدامات این جوان ، چند مرد و زن که با در اختیار قرار دادن اطلاعات خود و کمک های غیر معمول گرفتار شده اند.

 در اواخر سال گذشته نماینده حقوقی یکی از بانک های خصوصی با مراجعه به دادسرای ناحیه 6 تهران اعلام کرد که شخصی ضمن افتتاح حساب بانکی در یکی از شعبات این بانک و اخذ کارت عابربانک از طریق دستگاه خوددریافت، اقدام به ارائه تراول چک های مجعول به دستگاه خوددریافت ویژه این بانک کرده است و در ادامه معادل این مبلغ را به شکل پول واقعی از دستگاه های خودپرداز بانکی سطح شهر دریافت کرده است .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "تحصیل مال از طریق نامشروع" و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 6 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی با شناسایی شخصی بنام "مسعود " بعنوان صاحب حساب و انتقال وی به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، ضمن بررسی اظهارات این شخص و همچنین سوابق احتمالی وی اطلاع پیدا کردند که "مسعود" هیچگونه اطلاعی از ارائه چک های جعلی به دستگاه خوددریافتی بانکی و ... نداشته است .

"مسعود " پس از اطلاع از موضوع تحصیل مال نامشروع و سوء استفاده از حساب بانکی اش، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : "جوانی با مراجعه به بنده و طرح این ادعا که مادرش بیمار است و جهت واریز هزینه ی بیمارستان نیاز به داشتن یک فقره کارت عابر بانکی داشته اما به دلیل همراه نداشتن مدارک هویتی امکان دریافت کارت از دستگاه خود دریافت بانک ... را ندارد ، با پیشنهاد مبلغی تحت عنوان حق الزحمه و همچنین خواهش و التماس زیاد مرا راضی کرد تا بهمراه ایشان به یکی از شعبات بانکی بانک ... رفته و ضمن افتتاح حساب بانکی ، کارت عابربانک را در اختیار وی قرار دهم!".

در ادامه تحقیقات پلیسی و با بررسی تراکنش های مالی حساب عابربانک متعلق به "مسعود " که کارت عابربانکش در اختیار شخصی ناشناس قرار داشت، کاراگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از شهروندان شدند که پول از این حساب به حسابشان واریز شده بود؛ تمامی این افراد در اظهارات مشابه عنوان کردند که جوانی حدودا 30 ساله با مراجعه به آنها و طرح موضوع محدودیت برداشت نقدی از دستگاه های خودپرداز بانکی، با جلب اعتماد این افراد رهگذر و واریز پول به حساب عابربانکی آنها ، معادل پول واریزی به حساب های عابربانکی را از آنها دریافت کرده است .

در ادامه رسیدگی به پرونده و با بررسی تصاویر دوربین های مداربسته محل افتتاح حساب و شناسایی تصویر متهم از سوی مالک حقیقی حساب (مسعود) و همچنین مطابقت تصویر این شخص با تصاویر بدست آمده از چهره نگاری های بعمل آمده از سایر افرادی که پول از حساب به حساب آنها واریز شده بود و نهایتا با شناسایی تصویر متهم از سوی این افراد، کارآگاهان موفق به شناسایی تصویر متهم تحت تعقیب پرونده شدند .

همچنین با اقدامات کارشناسی بعمل آمده از سوی بانک شاکی پرونده و ضمن شناسایی اشکال نرم افزاری موجود در سیستم بانکی ارائه کننده ی خدمات بانکی ویژه این بانک ، امکان ارائه هرگونه تراول چک مجعول به دستگاه های خوددریافت این بانک نیز برطرف گردیده است .

سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی ، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت : در ادامه رسیدگی به این پرونده و به جهت شناسایی و دستگیری متهم ، دستور انتشار تصاویر بدست آمده از متهم پرونده از سوی بازپرس پرونده صادر شده است لذا از کلیه شهروندان که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات در خصوص هویت واقعی و یا محل سکونت ، محل های تردد و ... این شخص را از طریق شماره تماس های 21865649 و 21865633 در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند .

دزد دیجیتالی عابر بانک ها را معرفی کنید + عکس / چک مجعول می داد پول نقد می گرفت

 

منبع خبر رکنا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top