تاریخ انتشار: 12شهريور1395|23:21

| کد خبر: 190339

پرویزیان: بانک‌های غیراستاندارد تا ۳ سال آینده ادغام می‌شوند/ساماندهی میزان و ثامن‌الحجج تجربه خوبی برای بانک مرکزی

وکیل ملت: رئیس کانون بانک‌های خصوصی درباره کفایت سرمایه پایین برخی بانک‌های خصوصی گفت: براساس الزامات جدید بانک مرکزی در صورت محقق نشدن نسبت ۸ درصد در بازه زمانی مشخص شده (سه سال) فرایند ادغام یا تملک در انتظار بانک خواهد بود.

کورش پرویزیان، در پاسخ به  این سوال که آیا بانک‌ها در خصوص اثرات منفی کاهش نرخ سود سپرده به بانک مرکزی نامه‌ نوشته‌اند، اظهارداشت: کانون بانک‌های خصوصی و شورای هماهنگی بانک‌های دولتی نامه‌ای درباره نرخ سود بانکی به بانک مرکزی ارسال نکرده‌اند.

وی همچنین از احتمال ارسال نامه در این باره از سوی یک بانک یا چند بانک ابراز بی‌اطلاعی کرد.

رئیس کانون بانک‌های خصوصی در خصوص کفایت سرمایه پایین برخی بانک‌های خصوصی، اظهارداشت: بانک مرکزی سیاست‌های مناسبی برای افزایش نسبت کفایت سرمایه بانک‌ها در دست اجرا دارد و بخشنامه‌های آن هم ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: این برنامه جنبه‌های مختلفی را در برمی‌گیرد، به طوری که در صورت عدم تحقق نسبت ۸ درصد در بازه زمانی مشخص شده (سه سال) فرایند ادغام یا تملک در انتظار بانک خواهد بود.

پرویزیان با اشاره به ورشکستگی موسسات میزان و ثامن الحجج، تصریح کرد: ساماندهی این دو موسسه پس از ورشکستگی تجربه خوبی برای بانک مرکزی بود و از طرف دیگر این نهاد ناظر را در رعایت استانداردهای در سطح بانک‌ها جدی‌تر کرد.

رئیس کانون بانک‌های خصوصی با اشاره به ضرورت افزایش کفایت سرمایه بانک‌ها، گفت: از سال ۹۱ و ۹۲ اغلب مساله کفایت سرمایه بانک‌ها جدی‌تر شده است و به همین دلیل در چند سال اخیر افزایش سرمایه در اغلب بانک‌ها انجام شده و همچنان در حال انجام است.

وی افزود: برای بانک پارسیان هم مجوز افزایش سرمایه به ۵ هزار میلیارد تومان را گرفته‌ایم و اگر سازمان بورس مجوز نهایی را صادر کند، این موضوع در مجمع عمومی بانک مطرح و تصویب خواهد شد.

مدیرعامل بانک پارسیان با بیان اینکه افزایش سرمایه بانک به ۵ هزار میلیارد تومان از محل آورده سهامدار و به صورت نقدی تامین می‌شود، تصریح کرد: کفایت سرمایه بانک پارسیان هم‌اکنون حدود ۸ درصد است که به دنبال آن هستیم به ۱۲ درصد برسد.

منبع: فارس

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 3

سپرده گزار
|
13شهريور ماه 1395
0
0
ثامن الحججی ها که بدبخت شدند خدا به داد سپرده گزارای آن سه بانک برسد یک سال است پولمان را بلوکه کرده اند بدون سود حالا هم قول یک تا دو سال دیگر را داده اند آن هم بدون سود
ایرانی
|
14شهريور ماه 1395
0
1
لعنت خدا بر شما باد به این میگن سامانده ای مرد حسابی این تجربه خوبی بود ؟؟؟؟نه برای مردم بلکه برا شما پارسیان و مرکزی
منصور
|
15شهريور ماه 1395
0
0
کمترین وحداقلترین کاردادن سود به سپرده‌ها ی مسدود شده ثامن الحجج برای جبران یک صدم ضررشان نسبت به ظلمی که به سپرده گذاران شده

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top