علم الهدی: من هم موسیقی گوش می دهم /نظرم در مورد موسیقی از برخی مراجع بازتر است

وکیل ملت: آیت‌الله سید احمد علم الهدی در برنامه «بدون تعارف» که از بخش خبری ۲۰:۳۰ پخش شد، در مورد جمله‌ای از اظهاراتش که من سیاسی نیستم و تنها طلبه‌ام، در مورد اینکه وظایف یک طلبه چیست؟، گفت: حداکثر کاری که از تریبون نماز جمعه می‌توان انجام داد نهی از منکر است. آنجا محل تحکم و اجبار نیست بلکه باید حکم خدا و حدود الهی را یبان کرد. من نه قاضی ام، نه لشکری دارم و نه ارتشی. بلکه بنده یک طلبه ام

تاریخ انتشار: 13شهريور1395|02:13

علم الهدی: من هم موسیقی گوش می دهم /نظرم در مورد موسیقی از برخی مراجع بازتر است
| کد خبر: 190431

امام جمعه مشهد در مورد علت مخالفتش با برگزاری کنسرت در این شهر گفت: بنده به عنوان یک طلبه نظری دارم که شاید از نظر برخی مراجع هم بازتر باشد. به شخصه برخی از موسیقی‌ها را گوش می‌دهم. کنسرت در شکل جاری یک واقعیت دیگر است و آن عبارت است از اینکه ارائه موسیقی همراه با یک سلسله حرکات و هیجانات مبتذل است. بروند در هر کنسرتی که خواستند فیلم را بگیرند و بگذارند جلوی مراجع که آنها بگویند که برگزاری کنسرت به این شکل اشکالی ندارد. ما گفتیم این حرام به حرمت امام رضا (ع) در مشهد انجام نشود.

وی در پاسخ به این پرسش که شاید مردم مشهد با برگزاری کنسرت مشکلی نداشته باشند و برخی می‌گویند شما جای همه آنها تصمیم گرفته‌اید، گفت: عده‌ای در یکی از شبکه‌های اجتماعی فراخوان داده بودند که برای مخالفت با ممنوعیت برگزاری کنسرت در مقابل کارگاه هاشمیه جمع شوند. مگر در آن تجمع چند نفرحاضر شدند؟

علم‌الهدی ادامه داد: آیا مشکل جوان ما که زن، زندگی، شغل و یا درآمد ثابت ندارد، با رفتن به کنسرت مشکلش حل می‌شود؟ اگر بنا است یک جریان هنری به عنوان هنر موسیقی جود داشته و در معرض عموم قرار بگیرد، باید برای آن سازوکاری درنظر بگیرند که با ابتذال همراه نباشد. از نظر ما شکل فعلی کنسرت با ابتذال همراه است.

وی افزود: برخی این نهی از منکر ما را تبدیل به خوراک سیاسی کرده و  فکر کردند تا یکسری انتقام‌های سیاسی از من بگیرند.

امام جمعه مشهد در مورد اینکه گفته می‌شود وی با ورزش بانوان مخالف است و به کسب مدال برنز توسط کیمیا علیزاده در المپیک نیز اعتراض کرده است، گفت: این اظهارات من برای چند سال پیش بود. زمانی که من نسبت به ورزش بانوان اعتراض کردم، برنده مسابقه یک زن ایرانی بود که لباس قرمز پوشیده بود و گریانش باز بود و موهایش پریشان بود و داور هندی آمد مدال را گردن او انداخت. این مسئله مربوط به سال قبل ها بود.

وی در مورد هنرمند مورد علاقه خویش نیز گفت: مرحوم سلحشور بر سر ما جا داشت. آقای حاتمی کیا واقعا مورد علاقه ما است. هنرمند که مثبت است از چشم ما به عنوان یک سرباز امام زمان می باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: چند سال پیش از صداوسیما سریالی به نام سقوط سثقوط یک فرسته پخش می‌شد. در جلسه ای که آقای ضرغامی هم در آنجا حضور داشت به او گفتم که نمی‌دانم کارگردان این فیلم کیست اما حاضرم ثواب صد منبر را به او بدهم و او تنها ثواب آن سکانسی را به من بدهد که دختر چادر خود را در می اورد و سقوط می کند. اثری که این سکانس می گذارد بیش از صد منبر است.

علم‌الهدی در مورد اینکه آیا در مشهد ملکی برای خود دارد، گفت: من در مشهد نه منزل استجیاری دارم و نه شخصی. تنها یک ساختمان در شهر تهران دارم.

وی با بیان اینکه در مجموع ۲۷ فرزند، نوه و نتیجه دارد، در مورد اینکه آیا فرزندانتان آقازاده هستند، گفت:‌ نه تنها آقازاده نیستند بلکه خانم زاده هم نیستند و هرکدامشان دنبال کار خودشان هستند و کاری هم به من ندارند.

خطیب نماز جمعه مشهد در مورد میزان حقوقش نیز گفت: من مستمری بگیر سازمان تامین اجتماعی هستم که اخیرا حقوق ماهیانه من به دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است.

علم‌الهدی در مورد اینکه اظهارات او در جامعه التهاب ایجاد می‌کند، اظهار کرد: زمانی که کار به مرحله منکر برسد من اعتراض می‌کنم اما این التهاب از بیان بنده نیست بلکه از کسانی است که اول و آخر آن را می زنند و بعد شروع می کنند به هجمه.

وی در پاسخ به این پرسش که رابطه‌اش با شبکه‌های اجتماعی چگونه است، گفت: در برخی از شبکه‌های اجتماعی عضو هستم و فعالیت می‌کنم.

وی در پاسخ به این پرسش که به چه علت چند سال پیش نقاشی که برخی جوانان مشهدی که حدود ۶ ماه زحمت کشیده و تصاویری از شاهنامه را کشیده بودند، دستور پاک کردن آن را دادید، گفت: این مسئله ارتباطی به بنده نداشت و به دستور مرحوم آیت‌الله طبسی بود. از طرف دیگر هم بخاطر نقاشی نبود بلکه آنها روی دیوار متعلق به آستان قدس نقاشی شاهنامه کردند که ایشان به آنها گفت شما چه حقی داشنتید بدون هماهنگی با جریان فرهنگی آستان این کار را انجام دهید.

خطیب نماز جمعه مشهد در مورد اینکه گفته می‌شود، وی فردی عصبی است، گفت: من اصلا عصبانی نمی شوم وشاید این برداشت غلط بخاطر تن صدای من باشد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

مدرس
|
13شهريور ماه 1395
0
0
اقا می گویند حد اکثر کاری که می توانیم از تریبون نماز جمعه بکنین،نهی از منکر است، خوب اگر این بیان شما را بپذیریم ، وازه های زشتی مثال هرزه و مفسد و دیوث که تداعی گر نوعی توهین و اهانت به مخاطبن است را چگونه توجیه کنیم ایا این وازه های مستهجن هم ،نهی از منکر است یا این که شما وقتی که در فضا و جو نماز جمعه قرار می گیرید،بی اختیار کنترل خود را از دست می دهید و نا خواسته،از این کلمات استفاده می کنید و ایا فکر کردید شما که نماینده رهبری در استان هستید،باید محتاط تر و گزیده تر سخن بگویید و گر نه اثرات تخریبی ان دوچندان خواهد بود و نیز شما که الگوی اخلاق اسلامی هستید،مردم نباید،.سیمای خندان و بشاش شمارا هنگام ایراد خطبه ببینند البته در این ویزگی شما تنها نیستید در تهران کسی هست که وقتی خطبه می هواند انگار با مردم در حال مجادله و نزاع هست ، این خصوصیات است که محتوای خطب شما را در دل نمی نشاند.

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top