تاریخ انتشار: 14شهريور1395|11:29

| کد خبر: 190674

مخالفان آيت ا... هاشمي تلگرام نشين شدند

وکیل ملت: كفگير دلواپسان به ته ديگ خورده است. سال‌هاست تلاش شان براي تضعيف آيت‌ا... هاشمي نه تنها نتيجه‌اي نداشته است، بلكه برخي اقداماتشان سبب كاهش اعتماد حاميان و در نتيجه باعث انشقاق آنها شده است.

در مجلس نهم و دولت قبل به وفور مي‌شد آنهايي را دید كه نشاني از آنها در روزهاي سخت كشور از جمله ۸ سال دفاع مقدس نمي‌توان يافت، اما به خود اجازه دادند كه سال‌ها بر فرمانده جنگ بتازند كه در نهايت، سكوت و خويشتنداري هاشمي آنها را از آنچه كه تصور مي‌شد، ناكام‌تر كرد. اين دلواپسان خواهان منافع شخصي و باندي باز هم نتوانستند چشم خود را بر جايگاه و محبوبيت هاشمي ببندند. بنابراين راهكار جديدي را انتخاب كردند كه بر مبناي آن حمله به هاشمي در فضاي علني كمرنگ شود و در فضاي مجازي به او و خانواده اش بتازند كه شايد به دليل آشنا نبودن به اين فضاست كه گاف هايشان سبب خنده مخاطب مي‌شود.

چه خبر از پسر رامين؟

از جمله اين افراد محمد علي رامين است كه فرزندش چندي پيش بازداشت شد و تابناك درباره دليل بازداشت او نوشته بود كه«در سال‌هاي گذشته تحريم‌ها به حدي جدي شده بود كه مقوله واردات دارو نيز با مشكل مواجه شده بود. يكي از شركت‌هاي جمعيت هلال احمر كه در آلمان در زمينه واردات دارو به ايران فعاليت مي‌كرد، شركت رشد بود كه در دولت دهم، فردي براي ساماندهي آن شركت عازم آلمان شد، اما نتيجه اين ساماندهي، ظاهرا انتقال سهام به نام او عنوان شده است.» جالب اينكه محمدعلي رامين حاضر نشد درباره آنچه پسرش انجام داده بود صحبت كند و گفته بود:«من حتي راجع به شايعاتي كه نسبت به خودم هم مطرح مي‌شود، اهميتي نمي‌دهم، و مشغول كارهاي خودم هستم. در اسلام، هر انساني در تعيين سرنوشت خويش مختار و مستقل است و در محدوده عقل سليم و قوانين شرع كريم، آزاد است. از نظر شريعت الهي، هركس رهين اعمال و كردار خويش است و هيچ پدري را به خاطر پسرش پاداش نمي‌دهند و هيچ پسري را به خاطر پدرش مجازات نمي‌كنند.» به هر حال رامين هر چه سعي كند نمي‌تواند اين موضوع را انكار كند كه ياسين فرزند اوست و اتهاماتي را كه به او وارد است نمي‌توان از حوزه اقتصادي بيرون دانست اما او در شرايطي كه افكار عمومي در انتظار پاسخ محمدعلي رامين درباره فرزندش هستند، در كانال تلگرامي خود تصويري از آيت‌ا... هاشمي در كنار مادر مرحومشان در زماني كه در قيد حيات بودند را منتشر کرده و در زير آن مي‌نويسد:«رابطه افزايش سرسام آور ثروت هاشمي و فقر مردم ايران در چهل سال اخير چيست؟ آيا همان رابطه حقوق‌هاي نجومي ۳۰۰ميليوني دولتيان و فقر ماهيانه ۳۰۰هزارتوماني كارگران امروز است؟!» بسياري واقف هستند كه يكي از راهكارهاي فرار از پاسخگويي متهم كردن ديگران است، اما آقاي رامين ظاهرا به اين روش نخ نما شده توجه نداشتند كه بايد براي متهم كردن ديگران به قصد تبرئه خود از افراد و شخصيت‌هاي هموزن استفاده كرد، نه آيت‌ا... هاشمي!

گاف كوچك‌‌زاده

بخش بعدي فعاليت دلواپسان در فضاي مجازي جالب است كه آنها چشم بر وضعيت همفكران خود مي‌بندند و باز هم با متهم كردن آيت‌ا... هاشمي به شكل ناشيانه‌اي عملكرد هم طيفانشان را به زير سوال مي برند؛ مانند مهدي كوچك‌زاده كه ديروز تصويري از آيت‌ا... هاشمي و متني را منتشر كرده كه درباره فعاليت مهدي هاشمي در حوزه نفت است. كوچك‌زاده سعي دارد با انتشار اين مطلب القا كند كه آيت‌ا... هاشمي براي فرزند خود به وزير نفت سفارش مي‌كند و نكته قابل تامل اينجاست كه يادداشتي با همين محتوا در روزنامه بذرپاش كه منتسب به دلواپسان است، منتشر شده است كه نشان مي‌دهد پروژه هجمه به هاشمي از طريق مهدي برنامه‌اي است كه به تازگي در اتاق تخريب مطرح شده بود و اعضاي اين اتاق چنان از ساخت يك سوژه كه در اذهان ميانه‌روهاي جامعه محلي از اعراب ندارد، خوشحال بودند كه تقسيم كار را فراموش كردند تا در نهايت چنين برنامه ای را لو بدهند! نكته ديگر اين است كه بسياري پس از مشاهده كانال كوچك‌زاده و خواندن يادداشت روزنامه وطن امروز بذرپاش اين سوال را داشتند كه چرا درباره فرزند هم‌طیف‌شان مطلبي نوشته نمي‌شود و سعي مي‌شود با بزرگنمايي موضوعاتي كه براي جامعه قابل پذيرش نيست، اشكالات و تخلفات هم طيفان خود را بپوشانند.

مطالعه گزينشي خاطرات هاشمي

نكته‌ جالب اين است كه دلواپساني مانند كوچك‌زاده كه براي هجمه به آيت‌ا... هاشمي از خاطرات او استفاده مي‌كنند برگه‌هاي بعدي آن خاطرات را نمي‌خوانند؛ به‌ويژه آن صفحه‌اي كه نوشته شده بود: «آقاى [محمدتقي]مصباح يزدى با همكارانش در بنياد امام باقر (ع) آمدند. براى اعزام طلاب به خارج، ساخت مدرسه و رسميت يافتن موسسه استمداد كردند؛ قول كمك و حواله مصالح دولتى براى ساختمان دادم.[آقاي محمد سعيدي كيا]، وزير راه و ترابري آمد. گزارشي از وضع حمل و نقل و مشكلات اجراى طرح‌ها داد و كمك خواست.» در اينجا كه هاشمي به مصباح‌يزدي كمك كرده نفعي براي دلواپسان ندارد؛ پس نبايد به آن اشاره شود كه اين مشي در اخلاق سياسي پسنديده نيست.

در نهايت

 با ارائه مستنداتي مربوط به سلامت و پاكدستي آيت‌ا... هاشمي به دلواپسان آنها اندكي به فكر فرو مي‌روند و سپس پاسخ مي‌دهند ما هم به پاكدستي و دلسوزي‌هاي آيت‌ا... هاشمي اطمينان داريم اما فرزند او در زندان است و اتهاماتي به مهدي هاشمي وارد مي‌كنند كه كينه و دشمني در اين دروغ‌هايشان هويداست. اكنون افكار عمومي در انتظار پاسخ دلواپسان به اين سوال است كه چرا به بررسي وضعيت آقازادگان طيف خود نمي‌پردازند و فارغ از موضوعات اقتصادي، دليل بي‌رغبتي آنها به ادامه مسير و شعارهاي پدرانشان چيست؟

کلید واژه ها مخالفان هاشمی - تلگرام
منبع خبر روز نو
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top