اعتراض به برنامه جهت دار «صدا و سیما» به نفع شهرداری تهران/توضیح حقانی در خصوص ملک منتسب به وی

وکیل ملت: دیروز پس از اتمام جلسه محمد حقانی با خبرنگاران درباره رانت 42 میلیارد تومانی و ملک منتسب به وی هم نشست گذاشت.

تاریخ انتشار: 17شهريور1395|00:02

اعتراض به برنامه جهت دار «صدا و سیما» به نفع شهرداری تهران/توضیح حقانی در خصوص ملک منتسب به وی
| کد خبر: 191288

او در واکنش به این موضوع گفت: بعد از آنکه من موضوع بوستان مادر را پیگیری می‌کردم برخی‌ها که من نمی‌گویم از طرف شهرداری تهران بوده یا خیر، به من پیغام دادند که شما 14 سال در شهرداری تهران معاون بودید و ممکن است مثلاً تخلفاتی داشته باشید که در صورت پیگیری این موضوع، آنها را مطرح خواهیم کرد اما من به این موضوع توجه نکرده و آنها را قسم دادم اگر در طول مدیریت و خدمت من در شورا  یا شهرداری تهران و اصفهان مطالبی دارند، حتماً مطرح کنند.


حقانی افزود: بارها به افراد و رسانه‌ها عنوان کردم که اگر نقطه ضعفی از من دارید حتماً آن را مطرح کنید، اگر پس از 45 سال سابقه، مدرکی از من پیدا کرده‌اید مرا به عنوان خائن به مردم معرفی کنید و بلافاصله پس از آن استعفا می‌دهم و دو دستم را جلوی قوه قضائیه دراز می‌کنم تا با من اشد مجازات را داشته باشند.

وی گفت: من با انتشار مستندات خود قضاوت را برعهده مردم و قوه قضائیه می‌گذارم و امروز نیز از بازرسی کل کشور طی نامه‌ای درخواست کرده‌ام که با توجه به حواشی پیش آمده من را نیز به مانند آن پنج عضو شورای شهر مورد بررسی قرار دهند.وی در حالی که مستندات ملک مذکور را در دست داشت، ادامه داد: در این خبر آمده بود که قطع درختان در این زمین صورت گرفته اما باید بگویم که این ملک 1900 متر مربعی در سال 87 خریداری شده و یک دانگ آن با اینکه برای من نیست اما بنا به شرایطی به نام من زده شده و من به عنوان یکی از 9 شریک این ملک شناخته شدم.

پس نباید در خبرها بگویند که من 42 میلیارد تومان  روی این زمین سود کردم چرا که من یکی از شرکا هستم.رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر با بیان اینکه این ملک در سال 87 خریداری شده، گفت: در سال 90 پروانه ساختمانی این ملک صادر شده و این در حالی است که من نه در شورا و نه در شهرداری فعالیت نداشته‌ام چرا که در سال 82 از شهرداری بازنشسته شدم.


وی با بیان اینکه در رسانه‌ها به گونه‌ای القا شده است که این دو ملک در طول قرار دارد و دو سند مجزا داشته و کوچه‌ای را تصرف کردند، گفت: این‌گونه نیست و حتی در خبرها آمده که این زمین در میان باغ‌ها قرار دارد که باید بگویم  در چهار طرف این قطعه زمین خانه‌های مسکونی چند طبقه وجود دارد.


«گفت‌و‌گوی ویژه خبری» شبکه دو سیما با موضوع «املاک نجومی» جلسه علنی دیروز شورای شهر تهران را به یکی از پر بحث‌ترین جلسات چند ماهه اخیر خیابان «بهشت» تبدیل کرد. تا جایی که برخی اعضا را به واکنش‌های تند واداشت و موجب شد معاون شهردار رودرروی یک عضو شورا، به دفاع از عملکرد سازمان متبوعش بپردازد. این بحث‌های دو طرفه البته به سایر اعضا نیز کشیده شد و رضا تقی پور، سخنگوی شورای شهر تهران را بر آن داشت تا با صدای بلند خطاب به سایراعضا بگوید: «دقت داشته باشید که دشمن ما امریکا، اسرائیل و آل‌سعود است و نباید جبهه مقابل را اشتباه بگیریم!»

رحمت‌الله حافظی، اما دیروز بیشتر از سایر اعضا به این برنامه خبری واکنش نشان داد. او با حمایت از فعالیت رسانه‌ها، حضور یک طرفه نماینده شهرداری را درصدا و سیما، بیشتر شبیه یک رپرتاژ آگهی دانست تا یک گفت‌و‌گوی ویژه خبری!به گزار ش خبرنگار«ایران»، حافظی البته از تلاش‌هایش هم سخن گفت که با وجود تماس با دو نفر از مدیران ارشد صدا و سیما، نتوانسته امکان ورود تلفنی به این برنامه را پیدا کند. او سپس خطاب به صدا و سیما اعلام کرد که دوران انحصار خبری به سر آمده است و چه بخواهیم چه نخواهیم شبکه‌های اجتماعی و دیگر خبرگزاری‌ها رقبای جدی شما هستند، پس با این رفتارها باقی مانده اعتماد عمومی به رسانه ملی را مخدوش نکنید. یادآوری می‌کنم حسب نظر حضرت امام (ره) باید مسئولان خودشان را فدای نظام کنند نه اینکه نظام را فدای افراد خاص کنیم.


او ادامه داد: نکته دوم اینکه در این گفت‌و‌گو که یکطرفه بود در اصل گفت‌و‌گویی در کار نبود، نماینده شهرداری اعلام کرد انضباط مالی در شهرداری افزایش یافته و حسابرس هر سال اعلام می‌کند که امسال بهتر از پارسال است، این جمله برای بنده که شاهد عملکرد سه سال گذشته شهرداری بوده‌ام تعجب برانگیز است.حافظی ادامه داد: گزارش صورت‌های مالی تلفیقی سنواتی، چکیده و عصاره و کارنامه فعالیت‌های مالی شهرداری است. آخرین گزارش تلفیقی بررسی شده در صحن شورا مربوط به سال 90 است که در مقایسه با گزارش سال 89 دو رتبه تنزل داشته است و از «مشروط» به«غیر قابل اظهار نظر» رسیده است.
وی درباره واگذاری املاک خاص در شهرداری تهران هم این‌طورگفت: وقتی شما ملکی را به تعاونی تحویل می‌دهید، متعلق به تمام اعضای تعاونی خواهد بود و نمی‌توانید تعاونی را مستمسکی برای تحویل املاک به مدیران ارشد قرار دهید.


سخنان حافظی البته بی‌جواب نماند و معاون توسعه و برنامه‌ریزی شهرداری تهران را بر آن داشت تا سخنان انتقادآمیز او را این‌گونه پاسخ دهد. ناصر امانی البته بیش از همه به عنوان «رپرتاژ آگهی»به صحبت‌های حافظی واکنش نشان داد و دراین باره گفت: از تذکر حافظی تعجب می‌کنم چرا که دو هفته تمام، رسانه‌های داخلی و خارجی بر اساس یک سؤال که یک بازرس سازمان بازرسی از مدیران شهری کرده موج رسانه‌ای ایجاد کرده‌اند و این در حالی است که این تنها یک سؤال است و قرار بود که بعد از جواب دهی شهرداری به این سؤال اطلاعات جمع بندی، تجزیه و تحلیل و نهایتاً گزارش آن به شهرداری برسد که بتوانیم به آن جواب دهیم. اما هیچ کدام از این مراحل طی نشده و تنها دو صفحه سؤال به دست شهرداری رسید و مشخص نیست که به چه شکل این سؤالات به سایت‌ها رسیده است.
وی ادامه داد: شهرداری دو هفته سکوت کرد و حالا پس از دو هفته بمباران اطلاعاتی، نیم ساعت در رسانه ملی توضیح داد و این جرم است؟ آیا باید همچنان ساکت و سربه زیر می‌ماندیم که ما را بکوبند؟
وی با بیان اینکه برخی رسانه‌ها اعتبار 150 مدیر شهرداری را با انتشار نام آنها در فهرست دریافت‌کنندگان املاک به باد هوا دادند، گفت: شما می‌گویید تا موقعی که قوه قضائیه اقدام‌های خود را در زمینه روشن کردن این موضوع به اتمام نرسانده قضاوت نکنید اما شما می‌گویید که تعاونی املاک در شهرداری محملی برای تخلف است که این قضاوت نادرست است.اسماعیل دوستی هم بعد از او به برخوردها و نوع نگاه اعضا اشاره کرد و گفت: فضای شورای شهر تند شده و اعضا نسبت به یکدیگر نامهربان شده‌اند.درحالی که یک سال از عمر شورای چهارم مانده و ما توانستیم در این مدت ویترین خوبی از شورا ارائه دهیم، بنابراین نباید با ایجاد حواشی از ریل خود خارج شویم و بر همین اساس از اعضا می‌خواهم که از تخریب یکدیگر پرهیز کنند، چرا که ما همگی در یک کشتی نشسته‌ایم.جلسه دیروز البته پس ازواکنش‌های اعضا نسبت به پرونده  نسبت به موضوع مربوط به واگذاری املاک شهرداری به سخنان معاون دوم قالیباف رسید تا فضای شورا را از «حاشیه‌های سیاسی» به سمت «متن شهر» بیاورد.

مازیار حسینی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه طی 10 سال گذشته طول خطوط مترو از 170 کیلومتر به 266 کیلومتر رسیده است، گفت: تعداد ایستگاه‌های مترو در طول 10 سال گذشته به 100 ایستگاه افزایش یافت و در دو سال آتی به 166 ایستگاه می‌رسد.وی با بیان اینکه عنوان شرکت مترو تهران، شرکت راه‌آهن تهران و حومه است، گفت: این عنوان مصوبه مجلس دارد اما در لایحه برنامه توسعه ششم ایجاد و توسعه مترو اقماری به طور کامل به وزارت راه سپرده شده است اما از آنجایی که مبدأ و مقصد عمده قطارها تهران است بدون در نظر گرفتن نقش تهران به طور حتم پیگیری این موضوع اشتباه است.


وی همچنین اشاره‌ای هم به نشست‌های مکرر زمین در تهران داشت و دراین باره گفت: پس از حادثه خیابان پیامبردر دو روز اخیر در خیابان شوش و صفی علیشاه نیز زمین به علت نشت آب نشست کرد که واقعاً مترویی در آنجا نبود.


حسینی با بیان اینکه مسأله ساده است چرا که خاک تهران آبرفتی است و قابلیت شست وشوی خاک ریزدانه دارد، ادامه داد: شبکه آب تهران فرسوده است و پتانسیل آن را دارد که با هرگونه نشت و شکستگی خاک ریزدانه را بشوید و حفره‌هایی ایجاد کند که باید اقدامی ملی در این زمینه صورت گیرد.وی با اشاره به لزوم ایجاد تونل تأسیسات مشترک شهری افزود: در منطقه 22 این تونل را ایجاد کردیم اما هیچ یک از شرکت‌های خدمات رسان حاضر نشدند تأسیسات خود را درون تونل ببرند.

اعضای شورای شهر پس از ارائه گزارش از سوی معاون شهردار درباره آخرین وضعیت مترو نظرات خود را بیان کردند.محسن سرخو هم از عملکرد معاونت ترافیک به دلیل به کارگیری کارگران ایرانی تشکر کرد و گفت: با اینکه شهرداری تهران رویه استفاده از تولید داخل را در پیش گرفته اما فروشگاه شهروند مملو از کالاهای خارجی است که درخواست می‌شود در این فروشگاه نیز تمهیداتی برای استفاده از تولیدات ایرانی در نظر گرفته شود.

ابوالفضل قناعتی هم با اشاره به نشست‌های زمین گفت: مسیر حفر تونل در خط شش و هفت باید به طور کامل اسکن شود تا حفره‌هایی که در سطوح فوقانی مترو قرار دارند شناسایی شده و مانع  بروز مشکلات شویم.رحمت‌الله حافظی هم تأکید کرد: اگر شهرداری تهران در 10 سال گذشته تنها مترو را توسعه می‌داد و زباله‌های شهر را جمع‌آوری می‌کرد و اقدام دیگری نداشت، ما دست عزیزان را می‌بوسیدیم.جلسه دیروز شورا، البته حاشیه‌های دیگری هم داشت. به طوری که گزارش دبیر شورایاران منطقه 14 به اعتراض محسن سرخو با صدای بلند منجر شد و تقی‌پور هم در واکنش به سرخو گفت: شما حق حرف زدن ندارید، 2 هفته است که لجن پراکنی و فضا را آلوده کرده اید.در این هنگام طلایی برای میانداری وارد شد و گفت: من هیچ بی‌حرمتی ندیدم آقای سرخو.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top