رسوایی جنسی دو رهبر معروف مذهبی در مراکش

وکیل ملت: دویچه وله گزارش داد: پلیس مراکش زن ‌و‌ مردی را به هنگام عمل جنسی در خودرویی در ساحل دریا دستگیر کرده که از رهبران اسلام‌گرای افراطی و از اعضای کادر رهبری حزب حاکم هستند. آنها در سخنان خود همواره همگان را به عفت و پاک‌دامنی فرا می‌خواندند.

تاریخ انتشار: 18شهريور1395|23:20

رسوایی جنسی دو رهبر معروف مذهبی در مراکش
| کد خبر: 191605

در روزهای پایانی ماه اوت، پلیس ساحلی مراکش در ۲۵ کیلومتری شهر کازابلانکا به خودروی مشکوکی برمی‌خورد. ماموران پلیس در این خودرو ملاعمر بن حامد را که هفت فرزند دارد به همراه فاطمه نجار دستگیر می‌کنند؛ خانمی که بیوه است و شش فرزند دارد.

این دو از رهبران اسلام‌گرای افراطی و از اعضای کادر رهبری شاخه مذهبی حزب حاکم جنبش اصلاحات و وحدت مراکش هستند که با هم هیچ رابطه رسمی و شرعی زناشویی ندارند. علت دستگیری آنها، رابطه جنسی در خودرو عنوان شده است.

در مراکش رابطه جنسی خارج از ازدواج ممنوع است و خاطیان مجازات می‌شوند. اما قوانین مراکش در ارتباط با روابط جنسی خارج از ازدواج، همانند قوانین شریعت اسلام نیستند. به این ترتیب این دو نباید نگران سنگسار شدن باشند و در صورت محکومیت در دادگاه مجازات زندان تا حداکثر دوسال برای آنها تعیین خواهد شد.

گرچه حزب حاکم مراکش حزبی میانه‌رو است، اما ملاعمر بن حامد و فاطمه نجار از تندروترین جناح‌های تشکیلات خود هستند. خانم فاطمه نجار که ۶۲ ساله است، لبخند زدن به روی مردی غریبه را برابر با همخوابگی با او می‌داند. و ملاعمر بن حامد که ۶۳ ساله است نیز در یکی از وعظ‌های خود مناسبات عشقی را گناه اعلام کرده است.

واکنش‌ها به این رسوایی

مقامات سکولار مراکش خوشحالی خود را از بروز این حادثه پنهان نمی‌کنند. این نکته که این دو واعظ که در محراب و منبر احترام به موازین اخلاقی را تبلیغ و تاکید می‌کردند، اکنون خود “در خلوت آن کار دیگر” را کرده و آبروی خود را برده‌اند، آنها را شاد کرده است.

عبدالله بنکیران، نخست وزیر مراکش اما از این حادثه خوشحال نیست، زیرا ماه آینده در این کشور انتخابات پارلمانی انجام می‌شود و بنکیران خود یکی از بنیان‌گذاران جنبش اسلامی موسوم به “وحدت اسلامی و اصلاحات” است. نخست وزیر مراکش پس از آشکار شدن از ماجرا این دو واعظ را از جنبش اسلامی اخراج کرده است.

ملاعمر بن حامد در نخستین جلسه دادگاه خود اعلام کرده که او در نظر داشته فاطمه نجار را به عنوان همسر دوم خود انتخاب کند و رابطه زناشویی با او را قبل از اعلام رسمی آغاز کرده است.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top