درباره لايحه جامع وكالت

عبدالرضا ديوسالار

وکیل ملت: حرفه ما وكالت است. و استراتژي دفاع و حمله در دادگاه را ميشناسيم. اينكه ما همه ابزارهاي خود در يك دعوا را بشناسيم و با همين ابزارها پلن يا برنامه مشخصي براي حمله يا دفاع در يك پرونده داشته باشيم، از بديهيات كار و از مسلمات تفكر وكالتي ماست.

تاریخ انتشار: 19شهريور1395|01:13

درباره لايحه جامع وكالت
| کد خبر: 191640

حتي ما در برخي جلسات پلن الف و پلن ب و حتي جيم داريم. اين نوع برنامه ريزي بخصوص در مواردي كه قرار است با يك همكار ديگر مجتمعا وكالت نماييم نمود خارجي خاص و گاها دلچسبي پيدا ميكند. يك استراتژي دقيق انتخاب ميكنيم و يك تقسيم كار با توجه به توانايي هاي خود و همكار بنا ميكنيم. ( از بيان اين نوع تفكر و برنامه ريزي هم لذت ميبرم)


در خصوص روش كار كانون وكلا در خصوص موضوع لايحه جامع اما، من هيچ اثري از اين توان و رسوب تجربه نميبينم. نه اينكه از موضوع دورِ دور هستم و نبينم. بلكه تا حدي دست بر اتش دارم و نميبينم.
روشي وجود ندارد، در حدي كه كار را همانند فعاليتهاي زير زميني و پارتيزاني ميتوانم تعريف كنم. هيچ برنامه مشخصي وجود ندارد.هيچ پلني وجود ندارد.


ما دقيقا برنامه مان چيست؟
در حدي سردرگم ميبينم كه نميدانم اين سوال را دقيقا از كه بايد بپرسم.
جلساتي را اسكودا برگزار مينمايد. و هرازگاهي با اب و تاب گزارشي منتشر ميشود( كه عموما در نتيجه بالا رفتن تب مباحث مربوطه است) كه اخرش هيچ نتيجه مشخصي به من نميدهد كه در مرتبه بعدي من از كدام مقصد بايد بحث را ادامه دهم.


همچنين زماني كه مطرح ميكنيم كه كاري نشده، اين جمله را ميشنوم كه جناب دكتر مالكي و جناب استاد ثابت قدم گامهاي خوبي برداشته اند و بسيار به مجلس رفت و امد داشتند. اما باز هم نميدانم قدمي كه برداشته شد ما را به كدام منزل رسانده، و قدم بعدي ما از كدام منزل به كدام منزل خواهد بود.


و يا اينكه ميبينيم جلسه اي برگزار شده است توسط برخي اعضاء هيات مديره محترم با نمايندگان محترم مجلس، كه اين فقره نيز از حيث نتيجه شبيه دو مورد بالاست!


سوال هاي بسياري وجود دارد. اما مهمترين سوال هايي كه ذهنم را به شدت مشغول ساخته اينست:
- چه كسي يا مرجعي استراتژي كار را ميريزد. و تقسيم كار ميكند. چه مرجعي مرجع ثابت پيگيري موضوع است؟ پلن الف و ب و جيم ما را در مقابل سه طرح و لايحه موجود چه مرجعي شكل ميدهد؟
- ايا اصولا كسي غمِ ما را ميخورد؟


- ايا نمايندگان ما خود راضي هستند در خصوص پيگيري هاي احتمالي كه انجام ميشود؟


اگر غاغلگير شويم من خود را نميبخشم.و همچنين اگر غافلگير شويم نگران وجدان نمايندگان خود هستم.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 3

رضا
|
19شهريور ماه 1395
1
0
احتمالا کانون وکلا چنان درگیر حلوگیری از ازدیاد وکیل است که مردم ایران و حدود سیصد هزار نفر حقوق خوانده و دانشجو را فراموش کرده است سیل عظیم جوانان پرشور حقوق خوانده بالاخره در لایحه جامع وکالت تاثیر گذار خواهد بود و مانع منافع صنفی و ترجیح این عدالت بر منافع مردم ایران و فارغ التحصیلان بی کار رشته حقوق خواهد شد
حسین
|
21شهريور ماه 1395
1
0
حضرات هیات تعیین ظرفیت عملکرد شما با کم کردن ظرفیت وکالت در حرفه ای که ازاد محسوب و نیاز به هیچگونه سرمایه گذاری از طرف دولت ندارد چیزی جز زیان رسانیدن به مردم ایران و پر کردن جیب وکلای فعلی دادگستری نمی باشد ما دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته حقوق که بی کاریم چیزی در حدود سیصد و پنجاه هزار نفر هستیم و عملکرد شما در خصوص پذیرش حداقلی کاراموز وکالت همواره در خاطر ما باقی خواهد ماند و شما در این دنیا و همچنین در حضور باری تعالی باید پاسخگوی ما باشید که چرا در حرفه ازاد وکالت برخلاف سایر صنوف همانند پزشکی یا مهندسی یا حرف ازادی مانند مکانیکی اتومبیل و رانندگی و ...... اینگونه با پذیرش حداقلی موجبات بی کاری ما را در شغل ازاد وکالت فراهم می کنید
امین
|
23شهريور ماه 1395
0
2
انچه که مسلم است هر فارغ التحصیل حقوقی صلاحیت وکالت و قبول دعاوی را ندارد وکالت یک فن و تخصص است که کاملا با مباحث صرفا نظری و دانشگاهی متفاوت است ضمن اینکه کانون های وکلا جلوی حضور کسی را نگرفته اند ازمونی هر سال برگذار میشود تا صاحبان صلاحیت و لیاقت و خبره ها در ازمون موفق شوند همانگونه که هر پزشک عمومی جهت اخذ تخصص نیازمند سپری کردن ازمونهای مربوط میباشد و یا سازمان نظام مهندسی نیز با برگذاری ازمون و پذیرش در ان مجوز فعالیت به فارغ التحصیل رشته های مهندسی میدهد پس با این اوصاف برگذاری ازمون و انتخاب افراد صالح و با در نظر گرفتن نیاز جامعه به وکیل از حیث کمیت نهایت عدل است در حال حاضر بدلیل اشباع جامعه وکالت و نبود پرونده مناسب بسیاری از وکلا بیکار هستند حال تصور کنید ورودی های موجود افزایش چندین برابری هم داشته باشد!!!

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top